Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Prezentacija o poreklu naših imena

Check these out next

1 of 34 Ad
1 of 34 Ad

Prezentacija o poreklu naših imena

Download to read offline

Autori:
Danijel Pribelja, Viktor Milosrdni, Ivona Benka, Sara Lenhart i Janko Jonaš

Autori:
Danijel Pribelja, Viktor Milosrdni, Ivona Benka, Sara Lenhart i Janko Jonaš

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Advertisement

Prezentacija o poreklu naših imena

 1. 1. Daniel
 2. 2. Pôvod Daniel je pôvodu Herebskejho pôvodne hebrejské meno "Dániél" znamená "Boh je môj sudca". Daniel bo starozákonným prorokom, hlavný predstaviteľ Knihy Danielovej
 3. 3. Moje meno v iných jazykoch Moje meno v inýc h jazyko ch French: [danjɛl] Spanish: [daˈnjel] Dutch: [ˈdaːnijɛl] Danish: [d̥ anjəl] Polish: [daɲɛl] Czech: [ˈdanɪjɛ
 4. 4. Zaujimavosti o mojom mene  Mužské meno Daniel je starozákonné, má hebrejský pôvod a význam mena je "Boh je sudca".Osobným číslom tohto mena je 9 – Génius.
 5. 5. Zaname osobnosti z mojim menom  Známym Danielom je určite americký herec stvárňujúci Harryho Pottera - Daniel Radcliffe. Slovenskou osobnosťou je najmä Daniel Hevier, autor mnohých známych diel pre deti a mládež ako napr. Aprílový Hugo alebo Kam chodia na zimu zmrzlinár. Jeho texty si obľúbil najmä Team a Paľo Habera a spolu s nimi i my všetci.  03.01 sa moje meniny.
 6. 6. Kto mi dal meno  Mama mi kcela dat meno Martin a oco mi kcel dat Ondris.A oco mi potom dal po jeho meno Daniel a potom tak bolo.
 7. 7. IVONA
 8. 8. MOJE MENO JE IVONA  Meno Ivona je Francuskeho pôvodu. Ženské francúzske meno, pochádza z mena Yvonne, významovo predstavuje "tisový luk.
 9. 9. Meniny:  Moje meniny su v 31.Maji.(Slovensky kalendar).  Kto mi dal meno a prečo?  Moje meno Ivona som dostala od mojej babke.Babka mi dala toto meno lebo mala kamaratku tim menom…
 10. 10. Sara
 11. 11. Moje meno v iných jazykoch:  po anglícky: Sarah  po francúzsky: Sarah  po rusky: Sarra  Moje meno je Hebrejského pôvodu.  V hebrejčine je Sára žena vysokej hodnosti, často sa to však jednoduchšie prekladá ako „princezná“. Sára je žena s veľkým šarmom.
 12. 12. Zaujímavosti o mojom mene:  Sára je žena s veľkým šarmom a množstvom tajných želaní a snov. Býva tajomná, stále si necháva nejakú tú zdravú rezervu a práve vďaka svojmu menu dosiahne vo svojom živote naozaj veľký úspech.
 13. 13. Známe osoby z mojím menom:  Sara Forbes Bonetta (1843 – 15 August 1880), Сара Јовановић (29. октобар 1993, Рим), Sara Kolak (Ludbreg, 22. lipnja 1995.), Сара Локвуд Винчестер (енгл. Sarah Lockwood Winchester; септембар 1837. - 5. септемб ар 1922.)...
 14. 14.  Moje meniny sú 19.1  Mne meno dala moja mama preto že sa jej páči.
 15. 15. Viktor
 16. 16. Pôvod  Slovo je latinského pôvodu. Význam Viktor znamená - Výťaz.
 17. 17. Zaujimavosti o mojom mene  Viktor patrí medzi ľudí s mimoriadne aktívnym životom  Každá úloha, ktorá sa mu naskytne je pre neho výzvou.  Pri plnení svojich snov chce a potrebuje byť neustále motivovaný.
 18. 18. Zname osobnosti z mojím menom  Виктор Троицки.  Meniny: 25. Februara
 19. 19. Kto mi dal meno? A prečo?  Môj brat mi dal meno Viktor preto že mal priatela Viktora a chcel abi som sa volal Viktor.
 20. 20. Janko
 21. 21. Moje meno v iných jazykoch  Jan na englenskom sa vola Dzon.  Johan, Jovan, ...
 22. 22. Zname osobnosti zmojim menom  speváčka Jana Kirschner, české herečky: Jana Brejchová, Jana Šulcová, Jana Preissová, anglická spisovateľka Jane Austen, americká herečka Jane Fonda a americká colníčka a skautka Calamity Jane
 23. 23. Meniny  27. 12 Kto mi dal meno?A preco.  Meno mi dali Mama oco brat
 24. 24. POZNAMKY  Mne sa paci moje meno.
 25. 25. Moje meno Teodora
 26. 26. Teodora
 27. 27. Pôvod  Slovo Greckeho pôvodu  Teodora je z Greckeho jazyka a je dar boží
 28. 28. Známe osobnosti s mojím menom  Teodora sa vola znama speváčka
 29. 29. Kto mi dal meno a preco?  Moje meno mi dala mama…  Meniny: 18.01
 30. 30. Poznamky  Moje meno sa mi paci lebo jesto mnoho zname osobnosti ktore sa volaju Teodora...
 31. 31. Moje meno - Zlatka

×