Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Prezentacja kuchnia meksykańska

3,027 views

Published on

 • Be the first to comment

Prezentacja kuchnia meksykańska

 1. 1. Kuchnia MeksykańskaKuchnia meksykańska – sztuka kulinarna Meksyku i okolic, łącząca tradycje tubylczych Indian i wpływówhiszpańskich konkwistadorów. Opiera się głównie nakukurydzy i roślinach strączkowych (około 20 różnych gatunków fasoli) i różnych odmianach papryki i chili
 2. 2. Typowe dania i składniki kuchni meksykańskiej: tortilla, burrito, enchiladas, tacos, nachos, salsa. gordita mole poblano ceviche quesadilla guacamole chile relleno chimichanga
 3. 3. Tortilla W kuchni meksykańskiej, rodzaj płaskiego, okrągłego placka o średnicy od 6 do 30 cm, z masy lub mąki kukurydzianej albo pszennej, stosowanego jako pieczywo i baza do innych potraw. Tortilla meksykańska z mąki pszennej
 4. 4. Burrito Burrito lub taco de harina - potrawa pochodząca z Meksyku i kuchni Tex-Mex. Składa się ona z pszenicznej tortilli (w odróżnieniu od tacos, do których tortilla zrobiona jest z mąki kukurydzianej), która jest zawinięta wokół farszu. Tortilla jest zwykle lekko zgrillowana lub podgrzana na parze w celu zmiękczenia i uczynienia bardziej elastyczną.
 5. 5. Enchiladas Enchilada, enchiladas – tradycyjne danie meksykańskie. Nazwa enchilada pochodzi od czasownika enchilar znaczącego "dodać paprykę chili".
 6. 6. Tacos Tacos - jedno z popularniejszych dań kuchni meksykańskiej. Składa się ono przeważnie z tortilli wykonanej z mąki kukurydzianej (w odróżnieniu od burrito, do którego tortilla zrobiona jest z mąki pszennej), mięsa wołowego, cebuli, czosnku, przypraw (bazylia, oregano, pieprz, sól, chilli), i pomidorów. Znajdują się w nim również, charakterystyczne dla kuchni meksykańskiej warzywa: czerwona fasola lub kukurydza.
 7. 7. Nachos Nacho, nachos - niewielkie kawałki tortilli pokryte roztopionym serem.
 8. 8. Salsa (potrawa) Salsa – potrawa kuchni meksykańskiej. Rodzaj zimnego, często pikantnego sosu ze zmiksowanych lub drobno pociętych warzyw lub owoców z przyprawami.
 9. 9. Gordita Gordita – danie kuchni meksykańskiej, lekko przypieczona tortilla z dodatkami. Do gordity najczęściej dodaje się: sałatę, paprykę, pomidory, czerwoną fasolkę, sos salsa i czosnkowy.
 10. 10. Dziękujemy

×