Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

COFI - Koncept nového interiéru ÚMK

1,151 views

Published on

Příspěvek do interní soutěže Ústavu marketingových komunikací. Úkolem bylo přijít se zajímavým způsobem, jak osvěžit prostory ústavu. Realizace by měla proběhnout do 20. ledna 2012.

Odkaz na IdeaPaint zde: http://youtu.be/rDcqeI54v1U

Published in: Education

COFI - Koncept nového interiéru ÚMK

 1. 1. Náš ústav je úplně jiný, než všechny ostatní. Je malý, má tři třídy a proto je tady strašně přátelská atmosféra - taková až intimní. Cítíme se tady opravdu dobře a trávíme zde spoustu času. Ale není to proto, že bychom museli. Je to tím, že chceme. Ve svých duších přesto cítíme, že nám tu něco chybí.Zamysleli jsme se proto, co tady na ústavu děláme nejčastěji a jak si ty chvíle zpříjemnit.A zjistili jsme, že by bylo super, kdyby FMK bylo víc jako my, mělo vlastní příběh, vlastní povahu, názory a sny.
 2. 2. Chceme, aby FMK bylo víc odrazem nás samotných
 3. 3. Víc jako my
 4. 4. Víc kreativní a hravé
 5. 5. Máme tady spoustu zajímavých místeček, která můžeme zpestřit!
 6. 6. Nálepky, citáty
 7. 7. Chceme vdechnout život jednotlivým věcem kolem nás. Ukázat, že i ony mohou mít názory a ideje. Že dokáží parodovat sami sebe či motivovat ostatní.Jen si představte nálepku, na níž Vás v těžké chvíli uvítá citát: „ Pokud nevíte, kam jdete, pravděpodobně skončíte někde jinde.“ Případně pořádně profláknutá hláška z reklamy typu: „Bílá bělejší, prádlo čistější“
 8. 8. Chceme spolupracovat s úžasnou českou firmou FUGU,která dělá naprosto luxusní a neobyčejné nálepky na zeď. (www.FUGU.cz)Tyto hravé a kreativní nálepky pak rozmístíme všude možně po ústavu, aby nám zpestřovaly každodenní pobyt v jeho prostorách!A protože je to nejenom náš, ale také NÁŠ ústav, chcemedo kreativity zapojit všechny studenty, kteří s námi budou chtít spolupracovat na vymýšlení obsahu a umístění jednotlivých nálepek.
 9. 9. Komiks, YouTube
 10. 10. Chceme vytvořit speciální popisovatelnou stěnu, která bude určena na komiksy z produkce našich studentů. Každý může přijít, vzít do ruky fix a tvořit! Jednotlivé výtvory budou nafoceny, nahrány na web a vznikne tak databáze našich děl.Hned vedle bude QR kód, pomocí něhož se skrze smartphonedostanete na mobilní verzi těchto stránek a můžete tak přímo na místě procházet historií komiksů!
 11. 11. Víc social a trendy
 12. 12. Kdo jiný, než právě my kreativci, by měl jít s dobou pomocí aktuálních trendů v komunikaci?Co vládne dnes světu? Mobilní telefony, sociální sítě, internet! Vzali jsme tyto veličiny a přetvořili je našim specifickým přístupem!
 13. 13. QR & Foursquare
 14. 14. Mobilní telefon je v současnosti nezbytným vybavením každé kabelky či kapsy u kalhot. Zvláště podíl Smartphonů roste enormním tempem, díky čemuž se nám otevírají netušené možnosti v jejich využití.Vytvoříme proto sérii QR kódů (kdo neví, na stránkách Miss Academia je teď pěkný popisek), které nám budou zpříjemňovat denní strasti i radosti.Počínaje Foursquare check-inem až po mobilní verzi stráneks aktualitami, jídelníčkem a dalšími veselostmi, na vše budestačit jen vytáhnout mobil, zaostřit foťákem a šup, jsme tam.
 15. 15. Twitter ptáčci
 16. 16. Kdo by neznal Twitter (ok, v ČR je to ještě většina)? 140 znaků, skrze něž se dá sdělit netušené množství informací. A znáte ekologický Twitter? Nepotřebuje elektriku ani připojení na web.Stačí přijít, kousek si odmazat a podobně jako na ÚMKomiks vyjádřit svou myšlenku či doporučení. Prostor pro sdílení informací, nápadů a přání všech a pro všechny!
 17. 17. Facebook Wall
 18. 18. Taková malá veselost:) Máte už také plné zuby všech těch plakátů a letáků na nástěnkách a nechce se Vám prodírat vším tím balastem, než nejdete tu pravou a potenciálně zajímavou akci? Tak to uvítáte Facebook Wall.Jedná se o sérii připínáčků ve tvaru FB-Like, kterým můžeteoznačovat ty nejzajímavější akce. Člověku tak stačí jít okolo a hned vidí, že nejvíce lidem se líbí například plakát s Vánoční akcí SU. Bomba a jdete tam taky!
 19. 19. Víc plodný
 20. 20. A tohle je největší vychytávka. Stěna, po které se dá kreslit! Stejný princip jako Twitter ptáčci nebo ÚMKomiks, ale v monstr vydání! Slova zde jednoduše nestačí. Prostě hledej na YouTube výraz „Brainstorming with IdeaPaint “ nebo klikni na odkaz http://youtu.be/rDcqeI54v1U
 21. 21. Víc v pohodě. Chill out!
 22. 22. A teď už jen v rychlostiPétanque před budovou v létě Carlign v zimě tamtéž:-D
 23. 23. Knihovna a deskové hry
 24. 24. Knihovnička s časopisy a knihami, které si můžeme ve chvílích volna pročítat. Dobrovolná sbírka knížek mezi studentyA Jirka Štěpán (ten klučina ze sedačky) jakožto správce knih
 25. 25. Sedací pytle a relaxační balónky
 26. 26. Obé z IKEA(4 pytle, 10 až 20 míčků)Obé luxusně pohodlnéObé pohodlně praktické a levné…
 27. 27. Šachy…
 28. 28. …na stěnu.Nejsme přeci přízemní!:-D
 29. 29. LEGO
 30. 30. Jen máloco rozvíjí představivost a kreativitu jako možnost složit si vesmírnou loď, podmořské plavidlo či padoušské sídlo.Jen tahle věc je zatraceně drahý špás, takže pojedeme na vlně crowdsourcingu a pokusíme se udělat veřejnou sbírku lega mezi studenty. Každá kostička pomáhá!
 31. 31. Fotbálek
 32. 32. Ano, správně, stolní fotbálek! A to hned vedle kopírky ve spodním patře.Tajný sen valné většiny studentů je tak blízko ke splnění!
 33. 33. Víc suchý
 34. 34. Půjčovna deštníků zní jako čistě bláznivý nápad. Ale ten, kdo ráno suchou nohou vstoupil do školy, aby pak překvapeně odpoledne zíral z okna na potoky vody, jistě ví,z čeho (a jak mokří) jsme se při vymýšlení nápadu vycházeli. 10 deštníků, půjčení na studentskou kartu na 1 den!
 35. 35. Víc ready
 36. 36. Věčný souboj o volnou zásuvku na chodbách škol. Pokud chce tým pracovat společně, a být přitom připojenalespoň dvěma počítači k elektřině, je to neřešitelná situace.Tady může jít ale kreativita stranou, chceme prostě koupit pár rozdvojek/roztrojek:-D
 37. 37. A taky alespoň jednu univerzální nabíječku do každé třídy…
 38. 38. Party time
 39. 39. Velké otevírací překvapení. Pšššt!
 40. 40. BUDGETKreslící zeď - 10 000 KčNálepky - 7 000? KčStolní fotbal - 6000 KčKnihovna - 700 Kč, uvnitř časopisy a knihy od studentůSedací pytel - 800 Kč, 4 ksRelaxační balónky - 39 Kč, 15 ksPetanque - 500 Kč, vyhodit kamenyŠachy na zeď - 500 KčTelefonní nabíječky - 300 KčLEGO - veřejná sbírka (vstupné)Půjčovna deštníků - barter, 10 ks Cca 30 000 Kč

×