Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Tech Nova Fishackathon 2018 Sunumu

More Related Content

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Tech Nova Fishackathon 2018 Sunumu

 1. 1. Tech Nova fishackathon 2018 Sunumu
 2. 2. Takım Ulaş Ulaş Halit Gizem Can Kasım
 3. 3. Seçilen Vaka Denize düşüp kaybolan eşyaları bulma
 4. 4. Vaka Analizi (Ticarileşme Boyutu) ● Her ticari deniz nakliyatında konteyner düşme ihtimali var. ● Bazı durumlarda zorunlu olarak suya bırakılması gereken yükler var.
 5. 5. Vaka Analizi (Pazar Büyüklüğü) ● Ticari yük taşıyan bütün yük gemileri
 6. 6. Seçilen Teknoloji ● Manuel Model ○ GPS Sensörü olan herhangi bir android telefon ● Otomatik Model ○ GPS Sistemi (Eğer gemideki kullanılamazsa) ○ Kamera sistemi ○ Arduino
 7. 7. Projenin Durumu ● Manuel Model tamamlandı. ○ Oluşturulan uygulamada herhangi bir kordinatta cep telefonunun GPS’inden Enlem ve Boylam bilgisi alınabiliyor. ○ Düşen eşyanın ne olduğu kaydedilebiliyor. ● Otomatik Model tamamlanmadı.
 8. 8. Manuel Model
 9. 9. Manuel Model Artı ve Eksileri ● Artıları ○ Çok ucuz maliyet (sadece cep telefonu) ● Eksileri ○ Düşen eşyayı bir kullanıcı görmesi gerek. (Eğer hiç kimse düşerken görmezse uygulama kayıt edemeyecek)
 10. 10. Otomatik Model ● Kamera sistemi sayesinde düşen her şey kamerayla tespit edilecek. Böylelikle herhangi bir düşen cisim otomatik olarak fark edilecek. ● Otomatik olarak veri tabanına kayıt edilecek. ● Otomatik olarak düşen cismi kurtarmaya ekip gidebilecek.
 11. 11. Otomatik Model Artı ve Eksileri ● Artıları ○ İnsan hata payı yok. ○ Çok daha hızlı düşen ürün kurtarılabilecek. ● Eksileri ○ Mailyeti kamera sisteminden dolayı Manuel Modelden daha yüksek olacak.
 12. 12. Tahmini Maliyet ● Manuel Model ○ Android ve GPS Sistemi olan herhangi bir telefon ● Otomatik Model ○ Kamera Sistemi 2000 TL ○ Arduino 100 TL ○ GPS Sensörü (Eğer gemideki kullanılamazsa) 300 TL (Değerler yaklaşık değerlerdir.)
 13. 13. Son Dinlediğiniz için teşekkür ederiz….

×