Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Esra Sedef - Bizim İçin Liderlik Ne Demek?

1,185 views

Published on

4B Akademi'nin kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan 4B Genç Profesyoneller'in birinci yılını tamamlayarak düzenlediği GÖRDÜK, DUYDUK, ANLATIYORUZ! "İş Dünyası ve Hayata İlişkin Vizyon Konferansı" (24 Ekim 2015, Bahçeşehir Üniversitesi)

Published in: Leadership & Management
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Esra Sedef - Bizim İçin Liderlik Ne Demek?

 1. 1. Genç Profesyonellerin Bakışıyla Liderlik
 2. 2. LİDER, Takipçileri bulunan, İnsanları, üretkenliklerini ortaya koyabilecek şekilde serbest bırakan, İnandığı şeyler doğrultusunda risk alabilen, Özgüveni olan, çevresinin güvendiği ve kendi takımına güvenen Karşılıklı davranış ve fikir birliği ile yapıyı harekete geçirmek ve bu hareketi devam ettirebilen” yaratıcılığı teşvik eden Sonucu değiştiren KİŞİDİR.
 3. 3. EN İYİ OYUNCULARI BİR ARAYA GETİRMEK KOLAYDIR; ZOR OLAN ONLARIN BİR ARADA OYNAMASINI SAĞLAMAKTIR. CASEY STENGEL
 4. 4. Liderliğin Altın Çemberi WHY (Niçin) HOW (Nasıl) WHAT ( Neden)
 5. 5. Genç Profesyonel Liderlerin Toplumdaki Yeri Mini Anket Çalışması
 6. 6. 1. Genç Profesyonellere Göre Liderlik Ne Demek? a) Her Genç Profesyonel kendi liderlik tanımını kendi yazar. b) Lider biriyle hiç çalışmadım, Liderlik diye bir kavrama inanmıyorum, c) İnsanların örgütsel hedeflere ulaşması için Karşılıklı davranış ve fikir birliği ile yapıyı harekete geçirmek ve bu hareketi devam ettirebilen” yaratıcılığı teşvik eden d) Lider takipçileri bulunan kimsedir.
 7. 7. 2. Benim Şirketim 21. yy da Büyük Bir Lider Olmamda Bana Yardımcı Oluyor? a) b)
 8. 8. 3. Bağlı Olduğunuz Yöneticinizin Lider olduğunu Düşünüyor musunuz? a) b)
 9. 9. 4. Hangi Lider Özelliğinin Sizde Daha Ön Planda Olduğunu Düşünüyorsunuz? a) Etkili ilişkiler kurar ve bu ilişkileri dengeli yönetirim. b) Yetenekleri ve kendilerini nasıl yöneteceklerini bilen c) Sürekli öğrenmeye açık olan d) Vizyon sahibi
 10. 10. 5. Genç Profesyonellere Göre Liderlik Neye Bağlı Bir Değişkendir? a) LİDERLİK KÜLTÜRE Bağlı Bir Değişkendir. b) LİDERLİK VİZYONA Bağlı Bir Değişkendir. c) LİDERLİK TOPLUMA Bağlı Bir Değişkendir. d) LİDERLİK ORGANİZASYONA Bağlı Bir Değişkendir.
 11. 11. İyi Bir Lider Olabilmek İçin; Kuytu yerleri görüp geleceğe yön verebilmeli Risk Almalı Kendinden çok farklı insanlarla İletişim Kurabilmeli İnandığı Şeyler İçin Denemekten Vazgeçmemeli Belirli Bir Vizyonu Olmalı
 12. 12. Genç Profesyonellerle Liderliğin Ritmi
 13. 13. ESRA SEDEF TEŞEKKÜRLER

×