From web to mobile - Василь Кричун

359 views

Published on

З ростом популяності мобільних платформ і досутпності відповідних пристроїв чітко вимальовуються тенденції переходу веб бізнесу в мобільну сферу. Практично весь бізнес присутній в Інтернеті, оскільки вважається, що якщо бізнес не має своєї веб сторінки, то його просто не існує. Схожа ситуація починає проявлятися і на мобільному ринку. Тому досить важливим є питання щодо швидкого освоєння цього ринку з мінімальними затратами. Даний огляд і призначений щоб описати шляхи переведення веб бізнесу в мобільну сферу, переваги і недоліки кожного з підходів, складності, з якими можуть зіткнутись дизайнери, програмісти та маркетологи.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
359
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
149
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

From web to mobile - Василь Кричун

 1. 1. Web to Mobile29.10.2011
 2. 2. ITEventWeb to Mobile Василь Кричун Softjourn, Inc.
 3. 3. Зміст• Історія е-бізнесу.• Мобільний ринок. Тенденції розвитку.• e-бізнес в м-бізнес: – Способи ( мобільний веб-сайт, спеціалізована мобільна аплікація, комбінація обох рішень) – Проблеми, що постають перед замовниками і розробниками – Шляхи їх вирішення.• Питання – відповіді.• Посилання
 4. 4. Історія
 5. 5. Мобільний ринок 5.3 млрд. користувачів мобільних пристроїв (77% від всього населення Землі) В 2010 році продано 1.3 млрд. мобільних пристроїв Мобільні телефони і КПК (4:1)
 6. 6. Мобільний WEB 71% осіб, які Майже 1 млрд. В 2011 році побачили відвідувачів Більшість з них За останні 3 роки тільки в США рекламу на ТБ, в Інтернету залишається мобільні через мобільні пресі чи онланйнкористуються для тільки аплікації були пристрої було – шукають цього «мобільними скачані майже 11 здійснено інформацію мобільними користувачами». млрд. раз платежів на суму через мобільний пристроями $240 млрд. інтернет.
 7. 7. Сучасне поколінняДля маленької дитини, паперовий журнал - це «зламаний» iPad.
 8. 8. У вас ще немає мобільного сайту?
 9. 9. Що цікавить замовників? Час виходу на Вартість ринок (ТТМ) розробки Адаптованість і масштабованістьРозповсюдження мобільного продукту
 10. 10. Що вибрати?Web Hybrid Native
 11. 11. Мобільний сайт Переваги Недоліки Немає доступу до всіх можливостей моб.Менша вартість розробки пристрою Швидкодія залежить від моб. браузераПостійний контроль і оновлення. Важко адаптувати під всі розміри екранів і особливості користувацького інтерфейсу моб. пристроїв.Не потрібно дозволу на публікацію. Немає offline режимуНезалежність від типів мобільнихпристроїв та їх ОС Не враховується орієнтація пристрою (портретна(кросплатформенність) чи альбомна)
 12. 12. Конвертація в мобільний сайт Складні Управління без реєстраційні “touch” форми інтерфейсу Багато Немає картинок – підтримки слабка Flash ( деякі ОС) швидкодія Немає «мишки» - немає “hover” події Залежить від попереднього Складна дизайну (MVC) навігація Нечитабельний Використання контент iFrame Багато динамічного контенту (pop- up)
 13. 13. Правила для мобільного сайтуНе використовувати iFramesНе використовувати таблиці для розміткиКонтент повинен бути доступний без скролінгу (особливо горизонтального)“Tab order” – впорядкування елементів управління для легкого доступу дляпристроїв без “touch” інтерфейсуВідмовитись де можливо від вводу інформації ( тільки варіанти вибору)Відмовитись від використання “pop-up”
 14. 14. Мобільна аплікація Переваги НедолікиПродуманий користувацький інтерфейс Більший час і вартість розробкиНаявність готових інструментів для розробки Окрема аплікація для кожноїДоступ до можливостей пристрою (камера, мобільної платформиакселерометр, ітд)Розповсюдження через App stores, Market places Розробка АРІ для сайту (якщо нема)Додатковий дохід (для платних) Потрібен додатковий функціонал для гарантування безпеки (немає сесій)Можливість реалізації offline режиму Потрібно отримати дозвіл наЦе круто і престижно! публікацію (2 – 4 тижні)
 15. 15. Конвертація в мобільну аплікацію Можливі функціональні зміни, Розробка рівнів щоб в повній мірі захисту для АРІ і використати відповідно можливості клієнтської частини пристрою Необхідний новий дизайн і графіка Потрібно АРІ і веб сервіс (якщо нема)
 16. 16. Гібридна аплікація Переваги НедолікиПовний доступ до можливостей пристрою Потрібен новий дизайн для відображення веб – контентуМенша вартість, час розробки і верифікаціїМожливість адаптації контенту в залежності АРІ і веб сервіс (якщо нема)від потреб ринкуПрисутність і розповсюдження черезспеціалізовані онлайн магазини Окрема аплікація під кожну мобільну платформуТеж КРУТО! Теж потрібен дозвіл наХороша швидкодія публікацію
 17. 17. Конвертація в гібридну аплікацію Розробка Розробка рівнів відповідного захисту як і для АРІ та веб мобільної сервісу аплікації Окремий дизайн для веб- контенту і для аплікації - контейнера Організація взаємодії аплікації та веб- контенту
 18. 18. ВисновкиНЕ КОНВЕРТУЙТЕ – СТВОРЮЙТЕ!!!НЕ УСКЛАДНЮЙТЕ – СПРОЩУЙТЕ!!!НЕ МОЖЛИВО ПІДТРИМУВАТИ ВСІ МОБІЛЬНІ ПРИСТРОЇ -СКОНЦЕНТРУЙТЕСЬ НА НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНИХ!!!
 19. 19. Питання - відповіді
 20. 20. Корисні посиланняhttp://www.w3.org/TR/mobile-bp/http://www.w3.org/TR/mwabp/http://www.google.com

×