Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Web trends 2015

58 views

Published on

2015 Web design trends

Published in: Design
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Web trends 2015

 1. 1. WEB TASARIM TRENDLERİ
 2015
 2. 2. WEB SİTESİ YAPILANMASI BASİT HEDEF ODAKLI ÖLÇÜMLENEBİLİR İNTERAKTİF
 3. 3. BASİT TASARIM Windows 8, Google ve Apple gibi firmaların başlattığı akımdan etkilenerek web tasarım eğilimleri bu yönde gelişti. Gölge, eğim, kabartma gibi efektler yerine daha sade ve temiz ekranlar tasarlanıyor.
 4. 4. RESPONSIVE Responsive tasarım masaüstü ve mobil için website tasarımı sürecini düzene sokarak, web sitesi içeriklerinin tutarlı ve bütün boyutlardaki cihazlarda kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.
 5. 5. SCROLL Sitelerde uzun scroll yapısı farklı düzen ve tasarımları bir arada bulundurabiliyor. Bu da kullanıcının kolayca bir çok bilginin içinde scroll ettiğini unutmasını sağlıyor.
 6. 6. HTML 5 Daha hızlı web... HTML5 kodlaması dosya boyutlarını düşürüyor ve daha temiz bir kullanıcı deneyimini garanti ediyor.
 7. 7. KULLANICI DENEYİMİ Çok ufak detaylara dikkat edilmesi bir we bsitesinin kalabalıkta öne çıkmasını sağlayan bir faktör. Micro UX efektlerinin menüler, geçişler ve hoover durumlarında ayrıca kullanılması bütün duyuları tatmin ediyor.
 8. 8. DAHA AZ METİN DAHA FAZLA VIDEO VE GÖRSEL Web giderek metinlere daha az ağırlık veriyor. Bazı web sitesinde artık görünürde nerdeyse hiç metin yok. Bunun yerine kullancıya bilgiyi aktarmak için imajlar, ikonlar ve videolar kullanılıyor.
 9. 9. VIDEO VE BÜYÜK İMAJ ARKA PLAN Kitlelerin, şirketiniz hakkında içgörü kazanmasını ve işlerinize göz atmasını sağlar. Doğru şekilde kullanıldığında sitenizi diğerlerinden ayrır ve müşterilerinizin sizle ve markanızla daha önce mümkün olmayan ve daha derin bir kullanıcı deneyimi sağlar.
 10. 10. ZENGİN YAZI KARAKTERLERİ Web fontları yükselişte. Tasarımcılar her zamankinden daha büyük fontları tercih ediyor ve farklı fontları karıştırıp kullanmak çok popüler.
 11. 11. RENGE ODAKLANMA Çok renkli bir yaklaşım karmaşık veya dikkat dağıtıcı olmak zorunda değil. Flat design ile kullanılınca daha da iyi çalıştığı gözlemleniyor.
 12. 12. KUTU TASARIM Kartlar ve karolar responsive tasarımlarda içerikleri düzenlemek için popüler bir teknik çünkü farklı boyutlarda güzelce sıralanıyorlar.
 13. 13. TEK SAYFA TASARIM İLE EN FAZLA FAYDA Tek sayfa tasarım fazla içeriği olmayan siteler için harika. Tek sayfa websiteler çok scroll etmeye dayanarak, içerikleriniz arasında kolay bir navigasyon sağlar.
 14. 14. TEŞEKKÜRLER

×