Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Tıpkı sizin kadar benzersiz toplantılar

656 views

Published on

Tıpkı sizin kadar benzersiz toplantılar

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Tıpkı sizin kadar benzersiz toplantılar

 1. 1. Tıpkı sizin kadar benzersiz toplantılar
 2. 2. Herkesin çalışmaya yaklaşımı farklıdır. Herkesin iletişime, iş birliğine ve konferans yapmaya yaklaşımı farklıdır. Bizi ve iletişimimizi benzersiz kılan da budur. 
 3. 3. MARCO POLO NARSİSTKÂTİP GÖRÜNMEZ ADAM GİRİŞKEN ARŞİVCİ TEKNOLOJİ BAĞIMLISI SİZ
 4. 4. Hangi meslekten olursa olsunlar, insanları anladığınızda hedeflerini anlarsınız. İnsanların hedeflerini anladığınızda ise... Sonuç BOMBA gibi bir iş akışı olur.
 5. 5. Siz hangisisiniz? Sanal konferanslarda sık sık karşılaştığımız bazı tiplere bir göz atalım.
 6. 6. MARCO POLO #1
 7. 7. Konferans dünyasının bu gözü kara gezgini hep hareket halinde! Dünya yerinden oynasa dahi bu kişiyi konferans görüşmesine katılmaktan alıkoyamazsınız. Bu hanım, halletmesi gereken şeyler üzerindeki hakimiyetini fevkalade düzenli olmasına borçludur.
 8. 8. Bu hanımın yüksekten uçtuğunu söylersek hiç abartmış olmayız. Öne çıkan diğer özellikleri arasında anlaşılması güç bir iş unvanı (Özel Projeler!) ve adeta bir süper kahraman gibi 30 saniye içinde bavul hazırlamak yer alır. Bu katılımcı, işlerinin, üzerinden inmediği o İsviçre trenleri gibi düzgün bir şekilde ilerlemesini ve zamanında hallolmasını sever. 
 9. 9. ArkadinVision gibi platformlar. İhtiyacı olan şey, tek bir tıklamayla, vaktini alacak indirmeler veya uğraşlar olmadan görüşmelere bağlanabileceği kolay bir platform.
 10. 10. 89% Uzaktan çalışanların %89’una göre, video onlara kendilerini daha bağlı hissettiriyor.
 11. 11. KÂTİP #2
 12. 12. Kâtip biraz eski kafalıdır. Konferansa her katıldığında gördüğünüz şey genellikle başının üst kısmı olur. Onu utandırma ya da en önemli yanının gerçekten alnı olduğundan bunu kasten yaptığını öğrenme korkusundan dolayı, henüz bunu kimse ona söyleyemedi!   
 13. 13. Bu arkadaş tüm notlarını kağıda alır. Sezgiye dayalı, kullanımı kolay ve alışkın olduğu araçlarla birlikte çalıştırılabilen sanal bir toplantı platformuna ihtiyaç duyar. 
 14. 14. Genç arkadaşlarının cep telefonlarından katılmasını umursamaz, (Blacberry tarzını yitirdiğinden beri cep telefonları eskisi gibi olmamıştır); tek istediği video konferans odasını kullanmaktır.
 15. 15. ArkadinVision gibi bir platform. Kendisine ve çalışanlarına tercih ettikleri yoldan katılım sağlama olanağı tanıyan bir platforma gereksinim duyar.
 16. 16. 92% Çalışanların %92’sine göre, “iş birliği yapmak” e-posta anlamına geliyor. Çalışanların
 17. 17. NARSİST #3
 18. 18. Bu konferans karakteri işini her zaman yaptırır ve emin olun, bunu yaparken de harika görünür. Bir görüşmeye katılırken hep video özelliğini kullanır ve görüşme boyunca video ekranında saçlarını düzeltmekle uğraşır.
 19. 19. Bunun temelinde yatan şey, yüz yüze temastır. Kendisini videoda görmek hoşuna gider, bu kesin, ama diğerlerinin gerçek hislerini ve düşüncelerini çıkarabilmesine yardımcı olan görsel ipuçlarını yakalayabilmek için onları görmeyi de sever. Kısacası, video işin içine sesin katamadığı kişisel bir unsur katar.
 20. 20. ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik eder. Narsistin ihtiyacı olan, video ile katılması kolay olan bir platformdur
 21. 21. 90% %90’ı sözsüzdür. Unutmayın ki insan iletişiminin
 22. 22. GÖRÜNMEZ ADAM #4
 23. 23. Bu şahıs nasıl biridir, aslında kimse bilmez. Her zaman görüşmede yer alır (asla videoyu kullanmaz), başlangıçta “merhaba” der ve hepsi bu...
 24. 24. Bir saat sonra, görüşmeyi sonlandırma hazırlığına giriştiğinizde görünmez adam “hoşçakalın” demek üzere yeniden beliriverir. Bu geçen sürede ne yaptığı hakkında kimsenin bir fikri yoktur.
 25. 25. Görünmez adam sanal bir toplantıda varlığı en çok hissedilen katılımcı olmayabilir (sessiz bir odada tek başına oturmaktan daha fazla mutluluk duyacağı hissine kapılabilirsiniz), dolayısıyla sanal bir toplantı platformundan beklentileri hakkında da kimsenin fikri yoktur.
 26. 26. Oysa o arka planda sessizliğini korurken diğer katılımcılar sohbet etmekle, video kameralarını paylaşmakla ve belge değiş tokuşu yapmakla meşguldür.
 27. 27. GİRİŞKEN #5
 28. 28. “Girişken,” Görünmez Adam’ın taban tabana zıddıdır. Bu konferans katılımcısı tüm takımın ortak bir paydada (gerçek anlamda) buluşmasından pek gurur duyar.
 29. 29. Sürekli belge paylaşıp ekranını gösterir, böylelikle ekibin diğer üyelerinin de neden söz edildiğinin farkında olduğundan emin olur.
 30. 30. Diğer yandan, ekibi, “girişken”in tatil fotoğraflarının 156’sını da göstermek için ekran paylaşımı işlevini kullanmaya ayırdığı vakti biraz fazla bulabilir. Ekran paylaşımı, herkesin uyum içinde çalışmasını sağlamak için harika bir yöntemdir.
 31. 31. ekran paylaşımının kolay olduğu bir platformdur. Ekibi ortak paydada buluşturmak ve ayrıntılı şekilde önemli noktaların üstünden geçmek için “girişken”in ihtiyacı olan, kullanıcıların kullandığı cihazlar ne olursa olsun
 32. 32. ARŞİVCİ #6
 33. 33. Arşivci sayesinde her şey tıkırında gider Video veya sesle, rahat edeceği bir yolla katılır ve bunu bağlantı halinde kalıp hiçbir şey kaçırmamak için trende, hava alanının bekleme salonunda veya evindeki ofisinde, nerede olursa olsun yapar.
 34. 34. arşivlemeyi sever. Arşivci, Marco Polo ve Girişken’in bazı özelliklerini taşısa da onlardan bir farkı vardır;
 35. 35. Arşivci her şeyin kaydını tutar. Tam anlamıyla her şeyin. Bunu ona kimse söylememiştir, yalnızca öyle yapar. Sonra, görüşmenin ardından size gönderir.
 36. 36. Arşivcinin davranışı biraz tuhaf görülebilir; ancak iki hafta sora, tam olarak ne söylendiğini kimse hatırlamadığı sırada, arşivcinin sunduğu kapsamlı döküm herkesi memnun eder.
 37. 37. Arşivci her şeyin listelenmiş halde olmasından hoşlanır. Video konferans platformlarının sunduğu özgürlükten, istediği yerden, istediği şekilde ve istediği cihazdan çalışma özgürlüğünden zevk alır.
 38. 38. TEKNOLOJİ BAĞIMLISI #7
 39. 39. Teknoloji bağımlısıyla yapılan konferanslar çılgın birer maceradır, çünkü bir sonraki görüşmede Bağımlı’nın hangi teknolojiyi kullanacağını asla tahmin edemezsiniz.
 40. 40. Teknoloji Bağımlısı uygulamaları sever, onlarsız yapamaz Skype’ta ve Slack’te olmanızı bekler; toplantıyı hatırlatmak için size WhatsApp mesajı atar; laf olsun diye masasından Check In yapar. Unutmadan, tüm materyal DropBox’ta, henüz okumadınız mı?
 41. 41. Teknoloji Bağımlısı’nın tutkusu kimilerine haz verir, ancak hızına ayak uydurmak asla mümkün değildir (özellikle de Kâtip için)!
 42. 42. Oysa Teknoloji Bağımlısı için gerçekten ihtiyacı olan daha fazla uygulamadan ziyade, konferansa herhangi bir cihazdan, herhangi bir yerden katılmasını sağlayan, arama yaparak veya video ile katılmasını mümkün kılan tek bir platformdur. Belge ve içerik paylaşma olanağı sunan bir platforma ihtiyaç duyar.
 43. 43. yalnızca dosya paylaşmak için 57 hizmet kullanır. Ortalama bir şirket
 44. 44. SİZ #8
 45. 45. Peki SİZ nasıl çalışmaktan zevk alırsınız? 7 kişilik grubumuza bir de 8’inci lazım. Çünkü bu 7 karakter herkesi kapsamaz.
 46. 46. Belki de yukarıdaki 7 karakterin bir karışımısınız. Marco Polo’nun seyahat çizelgesine, diğer yandan bir Görünmez Adam yüreğine sahip olabilirsiniz. Bir Bağımlı’nın indirme tiryakiliğine, diğer yandan bir Girişken’in içten katılım etiğine sahip olabilirsiniz.
 47. 47. İletişim ve iş birliği tarzınız ne olursa olsun, herkes konferans teknolojisinin iş/ hayat dengesi gibi özel şeyleri ve esnek çalışma şekillerini mümkün kılmasını ister.
 48. 48. İşin güzel yanı, ArkadinVision gibi yeni araçlar yardıma koşmaya hazır, çünkü siz nasıl çalışıyorsanız onlar da öyle çalışıyor.
 49. 49. Neden hayatınıza biraz denge sağlayıp bir şans vermiyorsunuz? ArkadinVision, farklı çalışan rollerini güvenli, çok kanallı iletişimle bağlayan ve zaten kullanmakta olduğunuz yöntemle muhtemelen düzgün biçimde çalışan, insan odaklı bir hizmettir...
 50. 50. ArkadinVision’ı neden bugün denemiyorsunuz?
 51. 51. Yararlı bilgiler İnsanlar iletişim ve iş birliği teknolojilerini farklı yöntemler aracılığıyla kullanmaktadır Birinin kapasitesinin tamamına ulaşmasını istiyorsanız teknoloji tercihlerinizin onun çalışma tarzına uyduğundan emin olun İnsanların konferanslara kendi tercih ettikleri şekilde katılmasına izin verin, böylelikle daha iyi iş çıkarmalarını sağlamış olursunuz
 52. 52. vision.arkadin.com

×