Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Turism

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Turism

 1. 1. Turism Koostas: Kädy Annus 10.B
 2. 2. Mis see on?Reisimine väljaspoole oma tavalist elukeskkonda meelelahutuse, äri või muul eesmärgil.Reisimisega kaasnevate teenuste tarbimine ja osutamine.Turismireisi sihtkoht peab olema reisija alalisest asukohast vähemalt 50 miili (80 km) kaugusel.Sihtkohas viibimise kestus peab jääma alla aasta.Reisi eesmärgiks olevad tegevused ei tohi olla sihtkohas tasustatud.
 3. 3. Turismiga tegelevat inimest nimetatakse turistiks.Sihtkoha järgi võib turismi jagada sise- ja välisturismiks.Turismist on saanud kogu maailmas populaarne puhkuseviis.Turism on eluliselt tähtis paljude maade majandustele nagu Prantsusmaa, Egiptus, Kreeka, USA, Hispaania, Itaalia ja Tai, samuti paljudele saareriikidele nagu Bahama, Fidži, Maldiivid, Filipiinid ja Seišellid.
 4. 4. Turism kui majandusharu hõlmab ja seob mitmesuguseid teenuseid nagu transport, majutus, toitlustamine, suveniirid, ekskursioonid, kultuuriüritused, meelelahutus jms.
 5. 5. TurismiteenusTurismiteenust võivad pakkuda ja osutada ettevõtja, asutus, sihtasutus ja mittetulundusühing (edaspidi ettevõtja).Turismiteenus on:1) reisiettevõtja poolt reisiteenuse osutamine;2) majutus- ja toitlustusteenuse osutamine;3) majutusteenuse osutamine;4) konverentsiteenuse osutamine;5) majutus- ja taastusraviteenuse osutamine;
 6. 6. 6) giiditeenuse, giid-tõlgiteenuse ja reisisaatjateenuse osutamine.
 7. 7. Turism ja inimeneIga inimene vajab vaheldust ja soovib puhata.Soovib tutvuda erinevate maade, kultuuride ja kauni loodusega, et rikastada oma sisemaailma ja saada vaheldust senisest rutiinsest elust.
 8. 8. Kuidas käitume, kui tahame reisile minna??Kuulame soovitusi paikade kohta mida tasuks külastada.Hakkame erinevaist turismiagentuuridest konkreetseid reise otsima.Kui oleme reisi välja valinud, jääb üle vaid järgida üldist tegevuskava-vaatamisväärsuste külastamised, ööbimised ja muu taolise - on reisifirma tavaliselt rangelt ette plaaninud ja need on kogu turismigrupile ühised.
 9. 9. Rahule jäämine.Küsitav, sest asi on maitses.Tuleb ennast lihtsalt enne reisile minekut kurssi viia kõigega , mis on reisiga seotud.
 10. 10. Tänan Vaatamast!
 11. 11. Kasutatud materjalhttp://www.online.ee/~vpraust/aabits/inimene.htmhttp://www.riigiteataja.ee/Akt/12925321http://et.wikipedia.org/wiki/TurismPildid: google.ee pildiotsing

  Be the first to comment

  Login to see the comments

Views

Total views

690

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

4

Actions

Downloads

5

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×