Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Data security solutions 2010 5.starptautiskais biznesa kontaktu forums.(21.10.2010)

1,187 views

Published on

2010.gada 21.oktobrī "Data Security Solutions" piedalījās "Rīgas uzņēmēju biedrības" un "Ietekmes novērtēšanas institūta" kopīgi organizētajā 5.starptautiskajā biznesa kontaktu forumā, kas norisinājās bankas "Citadele" konferenču zālē.

Published in: Technology, Business
 • Be the first to comment

Data security solutions 2010 5.starptautiskais biznesa kontaktu forums.(21.10.2010)

 1. 1. Datu drošība mūsdienu biznesa vidē Andris Soroka 21.10.2010
 2. 2. Kāda ir mūsdienu biznesa vide? IT nozīmes palielināšanās (ERP, CRM, dokumentu vadība, digitālie prototipi u.c) E-vides attīstība (e-veselība, e- pakalpojumi, e-valdība, sociālie mēdiji, blogi, web konferences utt.) Mobilitāte Kibernoziedzība un «insaideri» !!!
 3. 3. Ko uzņēmēji saka par datu drošību «Tas nekad nenotiks ar mums! Un uz mums neattiecas!» «Kāpēc kādam ir vajadzīgs uzbrukt mūsu sistēmām un biznesam?» «Kibernozdzinieki? Draudi? Neticu!» «Hakeriem mans bizness ir neinteresants!» «Tas attiecas uz manu IT personālu!»
 4. 4. Datu noplūdes zināmā «slavas zāle».. MĒS TĀ ARĪ NEKAD NEUZZINĀSIM
 5. 5. Melnais tirgus – kibernoziedznieku motivātors Online e-veikali ar kredītkaršu datiem, ļaundabīgajiem kodiem, e- pastiem, klientu datu bāzēm un botnetiem Kibernoziedznieku «CV Online» Video pamācības masveidīgi pieejamas sociālajos mēdijos, īpaši YouTube «Melnā tirgus kopiena» (forumi, blogi, lietotāju groupas, konferences)
 6. 6. Kāpēc jūs esat interesanti hakeriem? Uzņēmumi Komerciālā spiegošana (finansu, biznesa un personīgo datu zādzība) Pakalpojumu sniegšanas (biznesa) apstādināšana Spama piegāde Mājas lapas uzlaušana Kontrole, novērošana, izsekošana Datu integritātes draudi Pārforvardēšana no mājas lapas Privātpersonas Infrastruktūra, kurā ļaundaris var veikt testus saviem robotiem, vīrusiem Serveris, kur glabāt nelegālo informāciju (programmatūru, filmas, mūziku..) Dators, ar ko ļaundari var veikt nelegālās darbības WiFi – kāds var aizņemties interneta ātrumu.. Informācija, kuru var notirgot (privātā, finansu vai biznesa) Kaitējuma aspekti  Finansiāls (izmaksas, dati, tirgus)  Reputāciju graujošs (klienti, partneri, HR)  Attīstību un konkurētspēju bremzējošs
 7. 7. Kā mēs lietojam tehnoloģijas ikdienā? Vai mēs šifrējam portatīvos datorus? mūsu telefona sarunas? E-pastu? Vai un kā mēs esam aizsargāti no datu noplūdes? Kādu informāciju darbinieki nes uz mājām? Kā mēs mēram produktivitāti?
 8. 8. Kāpēc ar IT vadību un auditoriem nepietiek? Draudi Tehnoloģijas Pienākumi Bizness Budžets Apjoms Dažādība Attīstība Mērķtiecība Izsmalcinātība Attīstība Dažādība Cena / Kvalitāte Apmācības Personāla vadība Biznesa prasības Tirgus Kvalitāte Attīstība Izmaksas Likumdošana IT nereti noklusē riskus un vajadzības, nekā riskē ar algas samazinājumu..
 9. 9. Datu drošība ir valdes līmeņa jautājums Datu drošība ir komplekss, pastāvīgs un obligāts pasākums efektīvai uzņēmuma attīstībai Datu drošības savlaicīgums mūsdienu biznesa mainīgajā vidē nozīmē konkurētspējas paaugstināšanu Investīcijas datu drošībā ir neizbēgamas
 10. 10. Jūsu droša biznesa partneris! Data Security Solutions ir dibināts 2010.gadā, lai apkalpotu klientus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Specializācija - Datu drošība Inovatīvi un izmeklēti programmnodrošinājuma un aparatūras risinājumi no visas pasaules Pakalpojumi (konsultācijas, ieviešana, apmācības, tehniskais atbalsts u.c.)
 11. 11. Think security first www.dss.lv andris@dss.lv +371 2 9162784

×