Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Zwierciadła
Czy rozumiesz swój własny język?
Wszystko co tworzysz w środku odbija się na
zewnątrz w relacjach z ludźmi i przedmiotami.
Zwierciadło pierwsze
Odbicie chwili obecnej
To co oceniasz jako pozytywne i negatywne,, a co dzieje się w twoim wnętrzu -
...
Odbicie chwili obecnej
Spokój i harmonia
Zwierciadło drugie
Odbicie tego, co o oceniamy w chwili
obecnej
Praktycznie każdy z nas ma swoje doświadczenia i pogląd na...
Odbicie tego, co oceniamy
w chwili obecnej
Zwierciadło trzecie
Odbicie tego co utraciliśmy,
oddaliśmy albo nam zabrano
Praktycznie każdny z nas coś poświęca aby płyn...
Odbicie tego co utraciliśmy
Zwierciadło czwarte
Odbicie naszej Ciemnej
Nocy Duszy
Praktycznie każdny z nas przeżył kompletne załamanie dotychczasowego...
Odbicie Ciemnej Nocy Duszy
Zwierciadło piąte
Odbicie naszego największego aktu
współczucia
Praktycznie każdny z nas w głębi duszy ocenia siebie wzglę...
Odbicie największego aktu
współczucia
Bądź sobą
Rób to co kochasz
Kochaj siebie i swoje otoczenie
Bądź doskonale ludzki
Odczuwaj wdzięczność każdego dnia
za wsz...
Zwierciadła życia
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Zwierciadła życia

22,677 views

Published on

Znaki, jakie otrzymujesz każdego dnia, które pozwalają Ci się przejrzć zwierciadle Twojego życia.

Published in: Self Improvement
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zwierciadła życia

 1. 1. Zwierciadła Czy rozumiesz swój własny język?
 2. 2. Wszystko co tworzysz w środku odbija się na zewnątrz w relacjach z ludźmi i przedmiotami.
 3. 3. Zwierciadło pierwsze Odbicie chwili obecnej To co oceniasz jako pozytywne i negatywne,, a co dzieje się w twoim wnętrzu - odzwierciedla się w relacjach z ludźmi, wydarzeniach oraz przedmiotach i zwierzętach w Twoim otoczeniu. Znaki które dostajesz czasem są bardzo subtelne, a czasem oczywiste. Warto zatem poświęcić chwilę w ciągu dnia i zastanowić się nad tym co dzieje się obecnie w twoim życiu. Aby zachować pozytywny stan umysłu warto uświadamiać sobie każdego dnia, że Wszystkie zdarzenia nie mają znaczenia, są neutralne, to ty nadajesz im zabarwienie emocjonalne. Jeśli podążasz ścieżką samorozwoju, to uświadomienie sobie, że wszystko jest bez znaczenie, nie ma się czym przejmować, niezwykle wyzwala umysł i daje wewnętrzny spokój. „Wszystko jest bez znaczenia” „Każde zdarzenie w moim życiu pozwala mi odkrywać siebie”
 4. 4. Odbicie chwili obecnej Spokój i harmonia
 5. 5. Zwierciadło drugie Odbicie tego, co o oceniamy w chwili obecnej Praktycznie każdy z nas ma swoje doświadczenia i pogląd na świat i życie, dlatego często oceniamy zachowania i słowa innych. Te oceny generują w nas emocjonalne wzorce, które odbijają się w naszym świecie. Jeśli np. oceniamy w szczególności ludzi, którzy są lekkomyślni to często będziemy mieć ich w swoim otoczeniu. Aby pozbyć się tego czego nie chcesz w swoim życiu, najprostszym sposobem jest zachowanie neutralnego stanu umysłu. Można go osiągnąć wiedząc, że każdy z nas działa najlepiej jak potrafi w danym, szczególnym momencie. Kolejną ważną kwestią jest to, że każdy z nas kroczy drogą do samoświadomości ucząc się z własnego życia, odkrywając siebie i dając siebie innym najlepiej jak potrafi. Warto w tym szczególnym momencie gdy czujesz, ze nasuwa się w twoim umyśle ocena powtarzać sobie: „To jest jej/jego droga Dla mnie to bez znaczenia”
 6. 6. Odbicie tego, co oceniamy w chwili obecnej
 7. 7. Zwierciadło trzecie Odbicie tego co utraciliśmy, oddaliśmy albo nam zabrano Praktycznie każdny z nas coś poświęca aby płynąć z nurtem cywilizacyjnym, z oczekiwaniami rodziny, otoczenia, społeczeństwa. Często sprzedajemy siebie oraz swoje umiejętności, pasje i marzenia w zamian za wygodę, poklask, przyzwolenie, pochwałę, przymus czy oczekiwania. Naczęściej jednak w głębi duszy czujesz pustkę, brak określonej części siebie. Dlatego pociągają Cię ludzie, którzy realizują właśnie tą część, którą Ty sam poświęciłeś. Jeśli spotkasz na swojej drodze osobę, która Cię fascynuje, spytaj sam siebie: “Co ten człowiek ma w sobie takiego, co ja sam utraciłem?” “Jak mogę to odzyskać?”
 8. 8. Odbicie tego co utraciliśmy
 9. 9. Zwierciadło czwarte Odbicie naszej Ciemnej Nocy Duszy Praktycznie każdny z nas przeżył kompletne załamanie dotychczasowego trybu życia. Wtedy gdy wszystko „się sypie” odczuwamy ogromny dyskomfort, ogromną masę emocji i zastanawiamy dlaczego się to stało. Zdarzenia te, są punktami zwrotnymi w naszym życiu i dzieją się zawsze gdy trwasz w czymś co do końca Cię niezadawala jednak nie chcesz tego zmieniać z obawy, że nie znajdziesz niczego lepszego (praca, działalność, relacje, związek) Warto zatem potraktować taką właśnie sytuację jako wybawienie, gdyż zmusza ona Cię do przegrupowania i zmian w życiu. Człowiek powinien dązyć zawsze do samozadowolenia w odkrywaniu siebie, swoich talentów, pasji oraz realizacji marzeń. Każdego dnia zadawaj sobie pytania: “Co mnie w zyciu naprawdę uszczęśliwia?” ...i rób właśnie to!
 10. 10. Odbicie Ciemnej Nocy Duszy
 11. 11. Zwierciadło piąte Odbicie naszego największego aktu współczucia Praktycznie każdny z nas w głębi duszy ocenia siebie względem swojego otoczenia, porównując się z innymi, kreytykując się lub wchdzą w strefę pychy. W ten sposób dowartościowujemy się, co jednak prowadzi do zdarzeń, które wynikaja z najwiękkszego aktu współczucia: do samych siebie. Zdarzenia te mogą być drastyczne... choroby, wypadki, a nawet śmierć. Aby uniknąć takich zdarzeń, jedyną osobą, do której powinieneś się porównywać jesteś Ty SAM. Każdego dnia powinieneś pamietać o tym, że jesteś doskonałą istotą ludzką w każdym calu, dokładnie teraz, w tym momencie, taki jeki jesteś. Warto równiez pamietać swoją drogę, swoje zmiany, doświadczenia, nauki, co pozwala na zauważanie, tej konkretnej zmiany w sobie. Generowanie wdzięczności za ową zmianę powinno być pracą, którą każdego dnia wkładasz w rozwój siebie. “Odczuwam wdzięczność za to, że jestem doskonale ludzki” “Odczuwam wdzięczność za to, że jestem co raz bardziej świadomy siebie”
 12. 12. Odbicie największego aktu współczucia
 13. 13. Bądź sobą Rób to co kochasz Kochaj siebie i swoje otoczenie Bądź doskonale ludzki Odczuwaj wdzięczność każdego dnia za wszystko co masz i co otrzymujesz

×