Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою
порушення законодавства про з...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Заявник, ТОВ «Інтеравіа», надає на території
ДП «МА «Бориспіль» послуги:
обслуговування па...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Відповідач, Державіаслужба України
є уповноваженим органом з
питань цивільної авіації
коор...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Обставини справи
ТОВ «Інтеравіа» - надавач
послуг, що підлягають
обов’язковій сертифікації...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Термін дії виданих ТОВ «Інтеравіа» сертифікатів спливав.
Для одержання сертифікатів ТОВ «І...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Державіаслужба:
зволікала з видачею сертифікатів
провела перевірку ТОВ «Інтеравіа» та нада...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Передумови вжиття Комітетом заходів з метою усунення причин і умов, що сприяють
вчиненню п...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Можливі наслідки дій/бездіяльності Державіаслужби:
обмеження конкуренції на
ринках
перешко...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Законом України «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до
законода...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Вжиті Комітетом заходи з метою усунення причин і умов, що сприяють вчиненню
порушень закон...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Висновки у справі та кваліфікація дій відповідача
Проект Авіаційних правил України «Доступ...
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Висновки у справі та кваліфікація дій відповідача
Враховуючи викладене, відділ ринків тран...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
Circunferencia y círculo 2011
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0

Share

Download to read offline

Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів влади.

Download to read offline

Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів влади.

 • Be the first to like this

Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів влади.

 1. 1. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів влади.
 2. 2. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Заявник, ТОВ «Інтеравіа», надає на території ДП «МА «Бориспіль» послуги: обслуговування пасажирів, багажу, пошти та вантажів наземне адміністрування в аеропорту обслуговування на пероні та місцях стоянок повітряних суден миття та зняття зледеніння
 3. 3. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Відповідач, Державіаслужба України є уповноваженим органом з питань цивільної авіації координується КМУ через Міністра інфраструктури Повноваження: розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України сертифікація, схвалення та реєстрація об’єктів і суб’єктів авіа діяльності, її ліцензування інші повноваження в галузі цивільної авіації здійснення заходів щодо розвитку та захисту конкуренції нагляд та контроль
 4. 4. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Обставини справи ТОВ «Інтеравіа» - надавач послуг, що підлягають обов’язковій сертифікації ДП МА «Бориспіль» - його конкурент на ринках наземного обслуговування в МА «Бориспіль»
 5. 5. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Термін дії виданих ТОВ «Інтеравіа» сертифікатів спливав. Для одержання сертифікатів ТОВ «Інтеравіа»: надсилав заявки на сертифікати Державіаслужбі; просив ДП МА «Бориспіль» погодити заявки*; звертався до Мінінфраструктури Украіни; просив сприяння Державіаслужби в отриманні погодження ДП МА «Бориспіль»; усував зауваження, виявлені Державіаслужбою під час перевірки. ДП МА «Бориспіль» заявки не погоджував. *відповідно до п.3.1.3. Правил сертифікації аеропортів в редакції, що діяла до 29.12.2013, заявка повинна була бути підписана керівником заявника та узгоджена керівником аеропорту або його заступником.
 6. 6. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Державіаслужба: зволікала з видачею сертифікатів провела перевірку ТОВ «Інтеравіа» та надала висновки із зауваженнями проявила бездіяльність видала сертифікати ТОВ «Інтеравіа»
 7. 7. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Передумови вжиття Комітетом заходів з метою усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках*. Послуги з наземного обслуговування в аеропортах**: • необхідні для належного функціонування повітряного транспорту; • забезпечують ефективне використання інфраструктури повітряного транспорту. Забезпечення вільного доступу до послуг може: зменшити експлуатаційні витрати авіакомпаній підвищити їх якість створити передумови для зменшення вартості авіаквитків *ринки - ринки послуг з наземного обслуговування в аеропортах. **далі - послуги
 8. 8. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Можливі наслідки дій/бездіяльності Державіаслужби: обмеження конкуренції на ринках перешкоджання розвитку конкуренції на ринках Державіаслужбою має бути забезпечено: прозорий та чітко регламентований порядок доступу на ринки конкурентні та недискримінаційні умови доступу на ринки Виявлені проблеми: • порядок доступу на ринки нормативно не врегульовано; • аеропортизловживають монопольним (домінуючим) становищем; • до Комітету продовжують надходити заяви суб’єктів господарювання, які надають /бажають надавати послуги щодо порушення конкурентного законодавства.
 9. 9. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Законом України «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» Директива Ради ЄС від 15.10.1996 № 96/67/ЄС «Щодо доступу до ринку послуг із наземного обслуговування у аеропортах Спільноти» підлягає обов’язковій імплементації. Правові передумови реформування законодавства про наземне обслуговування Директива: • регламентує порядок доступу до ринку наземного обслуговування у аеропортах в країнах ЄС; • визначає необхідність розробки конкурсної процедури відбору постачальників послуг із наземного обслуговування в аеропортах, встановлення відповідних критеріїв та вимог; • визначає принципи організації процедури відбору постачальників послуг з наземного обслуговування в аеропорту (зокрема, критерії відбору, встановлені у стандартних вимогах або технічних специфікаціях, повинні бути належними, об’єктивними, прозорими та недискримінаційними).
 10. 10. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Вжиті Комітетом заходи з метою усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції 29.09.2015 р. надано обов’язкові для розгляду рекомендації Державіаслужбі проведено наради з Державіаслужбою та учасниками ринків проведено круглий стіл з учасниками ринків здійснено обговорення розробленого Державіаслужбою проекту НПА здійснено аналіз проекту Авіаційних правил України* надано Державіаслужбі зауваження та пропозиції до проекту Авіаційних правил України *Державіаслужбою надсилався не проект НПА, а проект Авіаційних правил України, які мають бути НПА затверджені. Таке порушення визначеної законодавством процедури перешкодило Комітету здійснити погодження.
 11. 11. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Висновки у справі та кваліфікація дій відповідача Проект Авіаційних правил України «Доступ на ринок послуг з наземного обслуговування в аеропортах» Державіаслужбою розроблено та на офіційному сайті опубліковано. Станом на 01.12.2016 р. Авіаційні правила України «Доступ на ринок послуг з наземного обслуговування в аеропортах» Державіаслужбою не затверджені і не зареєстровані у Міністерстві юстиції у встановленому порядку. Обов’язкові для розгляду рекомендації Комітету від 29.09.2015 р. №14-рк Державіаслужбою не виконано. Бездіяльність Державіаслужби, яка полягає у невжитті заходів щодо встановлення чітких та прозорих правил доступу на ринок послуг з наземного обслуговування є порушенням, передбаченим пунктом 3 статті 50, частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органів влади, які можуть призвести до обмеження конкуренції на ринках наземного обслуговування повітряних суден в аеропортах України.
 12. 12. АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Висновки у справі та кваліфікація дій відповідача Враховуючи викладене, відділ ринків транспорту Департаменту досліджень ринків невиробничої сфери пропонує: 1. Визнати бездіяльність Державної авіаційна служба України (просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ), яка полягає у не затвердженні нормативно-правового акту, яким були б встановлені правила доступу на ринки наземного обслуговування в аеропортах України, що в свою чергу призвело до зволікання в видачі ТОВ «Інтеравіа» (м. Київ) протягом 2013 - 2014 років Сертифікатів відповідності на види діяльності «Наземне адміністрування» та «Забезпечення обслуговування пасажирів, багажу» в Міжнародному аеропорту «Бориспіль» порушенням, передбачене пунктом 3 статті 50, частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органів влади, які можуть призвести до обмеження конкуренції на ринках наземного обслуговування повітряних суден в аеропортах України. 2. Зобов’язати Державну авіаційну службу України розробити та затвердити в установленому порядку нормативно-правовий акт, який має встановити чіткі, прозорі, належні та об’єктивні критерії на недискримінаційних умовах доступу на конкурентних засадах суб’єктів господарювання на ринки послуг з наземного обслуговування в аеропортах.

Cправа № 136-26.13/2-14 за ознаками вчинення Державіаслужбою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів влади.

Views

Total views

96

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

0

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×