Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak zamienić negatywny nawyk w pozytywny?

4,878 views

Published on

Spraw, żeby nawyki pracowały na Twoją korzyść!
Wystąpienie, Wrocław, 2014

Published in: Self Improvement
 • Be the first to comment

Jak zamienić negatywny nawyk w pozytywny?

 1. 1. DZIAŁAJ W 9 KROKACH www.agatalimanowka.pl JAK ZAMIENIĆ NAWYK? NEGATYWNY W POZYTYWNY?
 2. 2. Krok 1 Wyzwalacz www.agatalimanowka.pl2  BRAWO!  Wybierz JEDNĄ sytuację, która wyzwala w Tobie nawykowe zachowanie (zwyczaj).
 3. 3. www.agatalimanowka.pl3  Np.: zmęczenie po całym dniu pracy powoduje, że jem coś na szybko. Więcej i więcej.
 4. 4. www.agatalimanowka.pl4
 5. 5. Krok 2 Nagroda www.agatalimanowka.pl5  Zastanów się co z tego masz? Jaką korzyść (korzyści)?
 6. 6. www.agatalimanowka.pl6  Na przykład: poczucie, że się uspokajam i relaksuję…
 7. 7. Krok 3 Świadomość www.agatalimanowka.pl7  Odpowiedz sobie na pytania:  1. Co wtedy myślisz?  2. Co czujesz?  3. Jak reaguje Twoje ciało?  4. Jak się zachowujesz?  5. Jak to wpływa na Ciebie? Twoje życie? Pracę?  6. Jak to wpływa na innych?
 8. 8. www.agatalimanowka.pl8  1. Co wtedy myślisz? Np.: od jutra jestem na diecie.
 9. 9. www.agatalimanowka.pl9  2. Co czujesz? Np.: dyskomfort i poczucie winy. Wstyd. Niepokój.
 10. 10. www.agatalimanowka.pl10  3. Jak reaguje Twoje ciało? Np.: mdłości, wzdęcie, przesyt.
 11. 11. www.agatalimanowka.pl11  4. Jak się zachowujesz? Np.: dokładnie sprzątam po sobie.
 12. 12. www.agatalimanowka.pl12  5. Jak to wpływa na Ciebie? Twoje życie? Np.: mam poczucie, że zawodzę siebie, bo nie potrafię zmienić tak prostej rzeczy.
 13. 13. www.agatalimanowka.pl13  6. Jak to wpływa na innych? Np.: rodzina wstydzi się mojej nadwagi.
 14. 14. Krok 4 Lista www.agatalimanowka.pl14  Teraz wypisz listę czynności, działań, rzeczy, które zaspokoją Twoje potrzeby z punktu 3 w pozytywny sposób.
 15. 15. Lista „zaspokajaczy” Twoich potrzeb www.agatalimanowka.pl15  POTRZEBY:  USPOKOJENIA SIĘ: np.: spacer, rozmowa z kimś bliskim, czytanie książki, wysiłek fizyczny  RELAKSU: słuchanie ulubionej muzyki, kąpiel, moje hobby, wizyta na basenie.
 16. 16. Krok 5 Zmiana schematu www.agatalimanowka.pl16  Koniecznie DZIŚ WIECZOREM zaplanuj sobie (ZAPISZ NA KARTCE), że gdy jutro wrócisz z pracy zmęczony, najpierw:  A) POWOLI zjesz zdrowy posiłek (przygotuj go również DZIŚ) (ODZYSKASZ KONTROLĘ)  B) potem np. pójdziesz na spacer (USPOKOISZ SIĘ)  C) po spacerze weźmiesz kąpiel (ZRELAKSUJESZ SIĘ)
 17. 17. Krok 6 Utrwalenie www.agatalimanowka.pl17  Powtarzaj te działania (wraz z planowaniem kolejnego dnia) minimum przez 30 dni (odznaczaj każdy kolejny dzień w kalendarzu).
 18. 18. Krok 7 Budowanie świadomości  Codziennie kiedy skorzystasz z „zaspokajaczy” Twoich potrzeb wracaj do punktu 4. i odpowiadaj sobie na 6 pytań.  1. Co myślisz?  2. Co czujesz?  3. Jak reaguje Twoje ciało?  4. Jak się zachowujesz?  5. Jak to wpływa na Ciebie? Twoje życie? Pracę?  6. Na innych? www.agatalimanowka.pl18
 19. 19. Krok 8 Pozytywna zmiana  Obserwuj pozytywne zmiany. Ciesz się nimi! :-) www.agatalimanowka.pl19
 20. 20. Kilka rad  Noś listę ze sobą, aby móc wybrać to, co dla Ciebie jest w danym momencie najlepsze. Uzupełniaj ją.  Planuj POPRZEDNIEGO DNIA WIECZOREM kolejny dzień. www.agatalimanowka.pl20
 21. 21. Gwarancja  GWARANTUJĘ CI, ZE TWÓJ NEGATYWNY NAWYK ZMIENI SIĘ W NAWYK POZYTYWNY.  PONADTO SIĘ UTRWALI, DZIĘKI CZEMU ZMIENISZ SWOJE ZACHOWANIE. www.agatalimanowka.pl21
 22. 22. Motywacja dla Ciebie  Bądź w 5% osób realizujących swoje postanowienia! Możesz i potrafisz to zrobić! www.agatalimanowka.pl22
 23. 23. Najważniejszy Krok 9  KLUCZEM DO SUKCESU JEST DZIAŁANIE, A NIE TYLKO SAMA WIEDZA! www.agatalimanowka.pl23
 24. 24. Najważniejszy Krok 9  DLATEGO PRZEJDŹ DO DZIAŁANIA TERAZ!  Odtwórz prezentację jeszcze raz, weź kartkę i kalendarz i zacznij od Kroku 1 :-) www.agatalimanowka.pl24
 25. 25. AGATA LIMANÓWKA www.agatalimanowka.pl JAK ZAMIENIĆ NAWYK? NEGATYWNY W POZYTYWNY?

×