Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

сторінками червоної книги україни

15,837 views

Published on

презентація

Published in: Education
 • Be the first to comment

сторінками червоної книги україни

 1. 1. Презентація книги Підготувала бібліотекар Мирненської ЗШ І-ІІІ ст. Гунчак І.В
 2. 2. Природа нам – як рідний дім, Вона усім - як мати, Щоб лад завжди був в домі тім, Про це нам треба знати. Нерви, не знищи, не зруйнуй – Це заповідь для тебе. Красу планети не зіпсуй – Вона одна під небом.
 3. 3. Це день є святом чистої води, чистої землі, чистого повітря. Це день що покликаний об'єднати людей у справі захисту довкілля, покликаний нагадати про те, що планета потребує турботи і захисту.
 4. 4. Корисно
 5. 5. Яка природа! Кращого нема, Як річка й поле, Лісом оповиті. Марія Познанська
 6. 6. Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 8-15 сантиметрів. Назва походить від грецьких слів, які в перекладі означають “молочно-квітковий” (колір квітів цієї рослини нагадує молоко). Зростає в листяних лісах та чагарниках в Карпатах та лісостепових зонах України.
 7. 7. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 10-40 сантиметрів. Густо вкрита м'якенькими жовтуватими волосками. Зростає в добових лісах лісостеповій зоні.
 8. 8. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 50-150 сантиметрів. Наукова латинська назва квітки в перекладі означає - лілія з планети Марс. Зростає в листяних і мішаних лісах в Карпатах та лісостеповій зоні.
 9. 9. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 25-35 сантиметрів. Отруйна рослина, яка належить до орхідей. Перша рослина України, яка потрапила до Міжнародної Червоної книги. Зростає в листяних, мішаних лісах та чагарниках в Карпатах, Криму та лісостеповій зоні.
 10. 10. Степ весною,наче килим, Сонце кидає нитки, Вишиває візерунки, То розводи, то квітки. Олександр Олесь.
 11. 11. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 20-50 сантиметрів. Від чорного ворона, символа чаклунства, походить її слов'янська назва – воронець. Зростає в південних степах України.
 12. 12. Багаторічна трав'яниста рослини. Українська назва шафран походить від арабського слова жовтий. Назва крокус пов'язана з іменем Крокоса (бога торгівлі). Зростає в степах, чагарниках в Карпатах, Криму, лісостеповій та степовій зоні.
 13. 13. Багаторічна трав'яниста рослина. Наукова назва півників – іриси – походить від імені давньогрецької богині Ірис. Українська назва пов'язана з подібністю квітки до голови гребенястого півня. Зростає в степовій зоні України.
 14. 14. Багаторічна трав'яниста рослина. У Стародавньому Римі дістала назву туліпан, сучасна українська назва – тюльпан. В Європі вперше побачили східні культурні сорти тюльпанів 1559 року. Зростає в степовій зоні, Криму.
 15. 15. Гори мої високії, Не так і високі, Як хороші, хорошії, Блакитні здалека. Тарас Шевченко.
 16. 16. Хвойне дерево заввишки 3- 16 м. Деревина та листки отруйні. У Криму поблизу вершини Ай-Петрі, росте тис вік якого близько 1200 років. Це цінна декоративна вічнозелена рослина. Зростає в буково- хвойних лісах в Криму та Карпатах.
 17. 17. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 10-15 сантиметрів. Наукова латинська назва українською мовою перекладається як левова лапа, бо білотка м'якенька і вкрита волосками. В Австрії називають едельвейсом. Зростає високо в Карпатських горах.
 18. 18. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 5-25 сантиметрів. Слово айстра в перекладі з грецької мови означає зірка. Зростає на високогір'ї Українських Карпат.
 19. 19. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 5-25 сантиметрів. Наукова назва походить від грецького слова циклос – коло. У народі називають альпійською фіалкою. Зростає в грабових та букових лісах Криму.
 20. 20. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 20-40 сантиметрів. Назва походить від імені персонажа грецьких міфів – самозакоханого юнака Нарциса. Дикі рослини зростають на території Карпатського біосферного заповідника.
 21. 21. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 20-40 сантиметрів. Назва походить від перекладеного з латинської мови слова аквіла – орел, бо форма квітки нагадує дзьоб орла. Народна назва оксамит.
 22. 22. Через луг струмочок біг, У траві спочити ліг: Потягнувся на два боки – Став, як річенька, широкий. Марія Чепурна
 23. 23. Однорічна трав'яниста водяна рослина. Листя рослини плавають на поверхні води. Згодом утворюються горіхи з ріжками, які можна вживати в їжу. Ці горіхи рятували людей від голодної смерті.
 24. 24. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 10-25 сантиметрів. Це комахоїдна рослина, яка зростає на болотах. Можуть передбачати дощову погоду.
 25. 25. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 30-60 сантиметрів. Українська назва – косарики. Вони належать до рідкісних видів, цінних для науки.
 26. 26. Багаторічна трав'яниста рослини заввишки 25-40 сантиметрів. Зацвітає пізньої осені. Російська назва – безвременник, натякає на те, що пізньоцвіт переплутав пори року. Особливість рослини висока отруйність.
 27. 27. Ці книжки допоможуть полюбити природу, усвідомити, що зелене диво Землі – рослини – у небезпеці. Червона книга України

×