Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

313 views

Published on

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
В КУ "ЦМБС для дітей" м.Одеси

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

  1. 1. НОВІ НАДХОДЖЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ. У жовтні 2018 року до краєзнавчого фонду Центральної бібліотеки для дітей надійшли чергові 68, 72, 73 та 74-й номери Одеського альманаху “Дерибасовская-Решельевская.” 68 випуск - перший за 2017 рік - традиційно весняний. Всі твори у розділі прози і поезії написані талановитими письменницями - жінками — чотири прозаїка та сім поетес. 1 квітня в нашому місті - як національне свято, тому і цей номер, вже за доброю традицією, відкриває новий монолог Михайла Жванецького “Вибор”. Також у альманах увійшли твори Віктора Некрасова про гумор Михайла Жванецького, у розділі “Ах, Одесса” - і “Лёнчики” Леоніда Авербуха, і вислови Ігоря Геращенка, і оповідання Олексія Гладкого. Гумор в Одесі завжди живий. В усіх номерах продовжується публікація “Путеводителя по Пушкинской Одессе”, над яким працює Олег Губарь. Ми маємо унікальну можливість побачити молоде місто очима молодого Пушкіна, який прожив у берегів Чорного моря усього 13 місяців та створив тут свої літературні шедеври. Як завжди багато уваги приділяється молодим авторам, серед яких є і талановиті поети - читачі дитячих бібліотек — Максим та Володимир Толстікови, Ліза Єнгібарян. Ми із цікавістю спостерігаємо за їхніми успіхами та пишаємося ними. З 74-го номера альманах починає публікувати захопливу книгу професора А. Добролюбського “Имя дрока”, яка присвячена античній історії нашого міста. Автори-укладачі сподіваються, що читачі, які цікавляться історією рідної Одеси будуть приємно вражені цією роботою, та можливо, допоможуть видати її окремою книгою. Альманах видається в Одесі: АО “ПЛАСКЕ” з 2000 року, щоквартально, наклад 500 прим.
  2. 2. Ще одна унікальна книга знайшла своє місце на полицях Центральної міської бібліотеки — Борис Амчиславский, Эдуар Амчиславский «Навсегда Утёсовым остался! Леонид Утесов в песнях, стихах, эпиграммах, автографах». Книга з автографом була подарована автором, Едуаром Амчиславським, бібліотеці під час зустрічі, яка проходила 29 серпня в Універсальному читальному залі ЦБС. Збірка містить у собі усі відомі пісні, вірші, поетичні привітання, музичні шаржі, епіграми, що присвячені Леоніду Утьосову. У ній також зібрано спогади, враження та побажання відвідувачів музею Утьосова - артистів, співаків, композиторів та режисерів, які знали Леоніда Йосиповича, дружили та працювали з ним. Серед них і автограф директора КУ ЦМБС для дітей Галини Яківни Лазаревої, а також світлини з книги Лазаревої “Глеб Жеглов и Володя Шарапов. Место встречи изменить нельзя” із зображенням Утьосова на зйомках фільму “Место встречи изменить нельзя”. Всім, хто цікавиться життям та творчістю нашого видатного земляка, ця книга буде захоплюючим читанням. Видано у Нью-Йорку у 2018 році. 50-річчю пам'яті К.Г. Паустовського, 25-річчю одеського товариства “Світ Паустовського”, 20-річчю одеського меморіального музею К.Г. Паустовського присвячена збірка казок та оповідань видатного автора “Турботлива квітка”. До книжки увійшли всі казки, деякі оповідання, уривки і статті Паустовського та декілька одеських сторінок його творчості, перекладені (більшість вперше)
  3. 3. українською мовою. Вони призначені юним читачам та їх батькам, адже “Казка потрібна не тільки дітям, але й дорослим. Вона викликає хвилювання — джерело високих і людяних пристрастей. Вона не дає нам заспокоїтись і показує завжди нову, виблискуючу далечінь, інакше життя, вона тривожить і змушує палко бажати цього життя. В цьому її цінність...” К. Паустовський. Книга видана в Одесі у 2018 році, наклад дуже невеликий, усього 100 примірників, 20 з них ми маємо у фондах ЦБС - по одному у кожній філії. Зав. відділу довідково-бібліографічних та інформаційних послуг Н.В. Кавун

×