Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ТВОРЧИЙ ВЧИТЕЛЬ
– ОБДАРОВАНА
ДИТИНА
Програма роботи з обдарованими дітьми та
молоддю Охрімівської ЗОШ І –ІІІ ступенів
Яким...
АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОГРАМИ
 Умови сучасного життя, стрімкий розвиток усіх
галузей науки вимагають від школи виховання
компетен...
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
 науково-методичне,
психолого-педагогічне
забезпечення ефективного
функціонування системи
робот...
 ОБҐРУНТУВАННЯ
ШЛЯХІВ ТА
ЗАСОБІВ
РОЗВ’ЯЗАННЯ
ПРОБЛЕМИ
 
 Фінансування
Програми здійснюється
за рахунок залучення
благоді...
 СТРОКИ
ВИКОНАННЯ
ПРОГРАМИ
 Початок терміну
реалізації Програми
– 2013 рік,
закінчення – 2016
роки
 
 
 ЗАХОДИ ЩОДО
РЕАЛІЗАЦІЇ
ПРОГРАМИ
 . Організаційно-
методичне забезпечення
роботи з обдарованими
дітьми та молоддю
 Сист...
 Організаційно-
методичне
забезпечення роботи
з обдарованими
дітьми та молоддю
 Сприяння спрямуванню роботи вчителів на
...
 Система пошуку
обдарованих дітей
 Системне визначення рівня
обдарованості й інтелекту дітей за
комплексною системою-мет...
 . Навчання, виховання,
розвиток обдарованих
дітей та молоді
 Участь у районному (заочному) конкурсі учнівських
проектів...
 Забезпечення
соціально-
правових гарантій
 Поповнення шкільного інформаційного
банку даних “Обдарованість”на сайті
школ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

творчий вчитель – обдарована дитина

385 views

Published on

творчий вчитель – обдарована дитина

Published in: Science
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

творчий вчитель – обдарована дитина

 1. 1. ТВОРЧИЙ ВЧИТЕЛЬ – ОБДАРОВАНА ДИТИНА Програма роботи з обдарованими дітьми та молоддю Охрімівської ЗОШ І –ІІІ ступенів Якимівької районної ради Запорізької області
 2. 2. АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОГРАМИ  Умови сучасного життя, стрімкий розвиток усіх галузей науки вимагають від школи виховання компетентного, конкурентноспроможного випускника – майбутнього кваліфікованого спеціаліста, здатного втілювати нові, оригінальні ідеї в практику, робити винаходи, задовольняти потреби суспільства, покращувати добробут населення своєї країни, бути адаптованим до швидких змін сучасного життя.  Обдаровані діти є рушійною силою цивілізації, фундаментом, який закладено в основу економічної, політичної, культурної стабільності кожної держави.  Народження обдарованої дитини визначається спадковістю, а її розвиток – навчанням та вихованням.
 3. 3. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ  науково-методичне, психолого-педагогічне забезпечення ефективного функціонування системи роботи з обдарованими і здібними дітьми та молоддю шляхом створення умов для їх інтелектуального, творчого, духовного, фізичного розвитку.  На досягнення мети спрямовані завдання:  створення системи виявлення, розвитку, навчання й виховання здібних, обдарованих дітей та молоді;  розвиток системи профільного навчання;  розробка методичних рекомендацій й індивідуальних програм навчання й розвитку обдарованих дітей;  розвиток професійної компетентності педагогів з питань роботи з обдарованими та здібними учнями;  впровадження в навчально-виховний процес педагогічних технологій, які сприяють розвитку обдарованості як інтегральної властивості особистості;  оновлення змісту, форм, методів роботи з обдарованими та здібними учнями;  залучення учнів до участі в інтелектуальних, творчих конкурсах;  підтримка талановитих та обдарованих учнів;  створення системи профорієнтаційної роботи в школі.
 4. 4.  ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ТА ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ    Фінансування Програми здійснюється за рахунок залучення благодійних внесків, використання яких не заборонено законодавством, на підставі Законів України “Про місцеве самоврядування”, “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” і становить 600 грн. (150 грн. на рік).
 5. 5.  СТРОКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ  Початок терміну реалізації Програми – 2013 рік, закінчення – 2016 роки    
 6. 6.  ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ  . Організаційно- методичне забезпечення роботи з обдарованими дітьми та молоддю  Система пошуку обдарованих дітей  Навчання, виховання, розвиток обдарованих дітей та молоді  Забезпечення соціально- правових гарантій
 7. 7.  Організаційно- методичне забезпечення роботи з обдарованими дітьми та молоддю  Сприяння спрямуванню роботи вчителів на впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій, форм, методів, прийомів навчання і виховання обдарованих дітей та молоді  Участь вчителів школи у районному (заочному) конкурсі авторських індивідуальних програм розвитку обдарованості учнів  Створити та постійно вести порт фоліо талановитих та обдарованих учнів починаючи з 1 класу  Провести семінар для вчителів «Індивідуальна модель навчання для обдарованої дитини»  Розробити рекомендації для батьків «Як виховувати обдаровану дитину»  Оформлення в методичному кабінеті школи папки «Організація роботи з обдарованими дітьми: психолого-педагогічні основи змісту роботи з обдарованими дітьми; що таке обдарованість; бюлетень про новинки літератури з цієї теми; план роботи на рік;наші досягнення.
 8. 8.  Система пошуку обдарованих дітей  Системне визначення рівня обдарованості й інтелекту дітей за комплексною системою-методикою багатомірної оцінки із залученням працівників психологічної служби  Проведення психологічних діагностувань, спрямованих на пошук обдарованих дітей, визначення рівня їх інтелектуального розвитку за віковими категоріями
 9. 9.  . Навчання, виховання, розвиток обдарованих дітей та молоді  Участь у районному (заочному) конкурсі учнівських проектів  Участь у районному (заочному) конкурсі учнівських портфоліо  Проведення шкільного етапу:  Всеукраїнських олімпіад, МАНу;  Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням;  Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Діти за чисту енергію”;  щорічного регіонального конкурсу “Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу”  Організаційно-методичне забезпечення проведення шкільної наукової конференції «Радість пізнання»  Сприяння участі педагогічних працівників, обдарованої молоді у Всеукраїнських, міжнародних програмах, конференціях, конкурсах  Сприяння організації відпочинку в літніх таборах обдарованої молоді;  Проводити творчі звіти про роботу факультативів, творчих, предметних гуртків, спецкурсів.  Започаткувати проведення постійного рейтингу за результатами навчання в кінці І семестру ті річного оцінювання за номінаціями: «Кращій учень школи», «Кращій учень класу»», «Краща десятка школи»
 10. 10.  Забезпечення соціально- правових гарантій  Поповнення шкільного інформаційного банку даних “Обдарованість”на сайті школи  Проведення щорічного нагородження на фестивалі «Шкільна особистість», конференції «Радість пізнання» учнів- призерів олімпіад, конкурсів-захистів, інтелектуальних і творчих конкурсів турнірів, змагань  Висвітлення й популяризація результативності роботи з обдарованими та здібними учнями серед освітян і громадськості через засоби масової інформації, пропаганда педагогічного досвіду їх наставників  Продовження роботи з узагальнення передового педагогічного досвіду

×