Spotify & Maggie Maggie Maggie (out out out)

1,180 views

Published on

No sērijas «Aktualitātes [mūzikā]» lekciju kursā “Mūzikas socioloģija un antropoloģija”
LU SZF. Rīga, 2012./13. m.g. II semestris. Aprīlis.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,180
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
916
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Spotify & Maggie Maggie Maggie (out out out)

 1. 1. Spotify & Maggie Maggie Maggie (out out out) aprīlis 2013 Jānis Daugavietis, LU SPPI No sērijas «Aktualitātes [mūzikā]» lekciju kursā “Mūzikas socioloģija un antropoloģija” LU SZF Rīga, 2012./13. m.g. II semestris
 2. 2. «On 16 April 2013, Spotify was launched and became available in Apple App Store, Google Play Store and Windows Store in Singapore, Hong Kong, Malaysia, Estonia, Latvia, Lithuania, Mexico and Iceland.»
 3. 3. «Pasaules vadošais mūzikas straumēšanas serviss “Spotify” ar prieku paziņo, ka no šīs dienas ir pieejams arī Latvijā.» , diena.lv, 2013.g. 16.apr. • Viena no populārākajām mūzikas straumēšanas kompānijām (Music streaming services). Citas populārās: Grooveshark; MOG; Last.fm; Pandora; Jango; Deezer; Napster; Rhapsody … bet tikai dažas no tām pieejamas Latvijā. • 20 milj. dziesmu ... bet daudz kas nav pieejams. Piem., Bītli, Rammstein, Crass, Smog, Paul Ngozi… atsevišķu izdevniecību katalogi. Maz LV mūzikas. • Bezmaksas klausīšanās (ar ierobežojumiem un iestarpinātām audio reklāmām). Maksas klausīšanās cenas kā citiem: 5 un 10 USD (mēnesī).
 4. 4. "AKKA/LAA noslēdza līgumu ar vienu no pasaules lielākajiem mūzikas straumēšanas pakalpojumu sniedzējiem Spotify, izsniedzot uzņēmumam licenci par darbību Latvijas teritorijā. Tagad arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja likumīgi izmantot Spotify pakalpojumus. … Spotify Latvijas iedzīvotājiem nodrošinās likumīgu pieeju straumēšanas režīmā ap 20 miljoniem dziesmu, tai skaitā gan neatkarīgu izdevēju, gan lielo ierakstu, gan atsevišķu latviešu mākslinieku darbiem, kas jau šobrīd atrodami Spotify. Saskaņā ar līguma noteikumiem Spotify Latvijā piedāvā vairākus mūzikas izmantošanas plānus, tai skaitā mūzikas straumēšanu tiešsaistē bez maksas, kā arī maksas „Unlimited” un „Premium” versijas, kurās, nesaskaroties ar reklāmu, mūziku iespējams straumēt ar labāku skaņas kvalitāti un neierobežotu piekļuvi katalogam arī ārvalstīs un mobilajos telefonos." - “Baltijas un Islandes autoru organizācijas slēdz līgumu ar Spotify”, 17.04.2013. Ieva Tetere: "Sadarbība ar jauniešiem ir viens no SEB bankas stratēģiskajiem mērķiem jau vairāku gadu garumā - izsniedzam studiju kredītus Latvijas augstskolās studējošiem ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem, kopā ar jauniešiem rīkojam asins ziedošanas dienas Mīlestības svētkus un atbalstām ikgadējās studentu dienas Jelgavā. Domājot par jauniešiem draudzīgu komunikāciju, aktīvi izmantojam Twitter, Facebook, Skype. Līdz ar to atbalsts pasaules vadošā mūzikas straumēšanas servisa Spotify ienākšanai Latvijā, kas ļaus jauniešiem legāli klausīties savu iemīļoto mūziku, veidot savas mūzikas listes un dalīties ar tām ar saviem draugiem, ir nākamais secīgais solis mūsu sadarbībā ar jauniešiem." - ‘SEB banka atbalsta ’, 2013.g. 16. apr. SEB banka un Coca Cola ir Spotify ģenerālsponsori Latvijā.
 5. 5. Naudas straumēšanas modelis SPOTIFY autoratlīdzībās izmaksājis 500 miljonus USD. Vai par 20 miljonu dziesmu izmantošanu vairāku gadu garumā tas ir daudz? Mūziķi nav apmierināti: «Mana dziesma klausīta desmitiem tūkstošu reižu, es par to saņemu centus...» Tas ir maz, bet saņemt neko arī nav jauki... Ierakstu izdevniecībām Spotify esot otrs lielākais digitālo ienākumu avots. Industrijai tas ir labs bizness, bet mūziķiem un autoriem, neņemot vērā megastārus, tas maz ko ienes. Jo lielas ‘digitālās peļņas’ daļas aiziet starpniekiem. Kādu 1/3 paņem Spotify, kādu pusi - ierakstu izdevniecības, kādu 1/3 - autortiesību un blakustiesību aģentūras. Šie % ir aptuveni, jo dati ir slepeni, protams, bet galu galā esot tā, ka «vidējs ielu muzikants pa dienu nopelna vairāk, nekā manas dziesmas straumējoties mēnešiem». To saka populāri mūziķi... Šobrīd tāda ir tirgus cena (no nulles līdz 10 USD mēnesī par neierobežotu mūzikas klausīšanos), un autoriem būs grūti labot šo «tirgus kļūdu».
 6. 6. Margaret «Iron Lady» Thatcher (13 October 1925 – 8 April 2013)
 7. 7. Tipiska britu panku, un ne tikai, attieksme pret 8.aprīļa ziņu: mirusi izcilā politiķe Mārgareta Tečere. «Pah! Let’s make it clear: This is a cause to celebrate, to party, to stamp the dirt down. Tomorrow we can carry on shouting and writing and working and singing and striking against the successive governments that have so clearly followed Thatcher’s Slash & Burn policies, none more so than the present lot. But for now, we can have a drink and a dance and propose a toast to the demise of someone who blighted so many people’s lives for so long. If we must show a little reverence and decorum at this time, then so be it. Our deepest sympathies go out to the families of all Margaret Thatcher’s victims. Chumbawamba, 8th April 2013»
 8. 8. Turpmākās pāris nedēļas sociālie tīkli ir pilni ar komentāriem par šo «prieka vēsti», tiek plānoti jautri tusiņi viņas apbedīšanas dienā, tiek repostēti miljons vecu anti-maggie dziesmu. Te viens no šādiem sarakstiem: A fitting playlist for her funeral | 30 Songs about Margaret Thatcher (Moriseja ’88.g. ‘Margaret On The Guillotine’ joprojām ir mana favorīte). Kāds tīklos uzsāk aģitēt par to, ka dziesmas 'Ding Dong! The Witch Is Dead’ (50-to gadu dziesmas no Holivudas filmas par Smaragda pilsētas burvi) iekļūšana britu singlu topā bēru nedēļā būtu labas atvadas. Cilvēki pērk to un dziesma sasniedz pirmo vietu, lai arī tikai uz nepilnu minūti*. Paralēli tam BBC darbiniekiem jāizskās par to, vai šī dziesma nebūtu jaaizliedz valsts radio, vismaz bēru dienā**. * Campaign to make 'Ding Dong! The Witch Is Dead' Number One after Margaret Thatcher's death, nme.com, 10.apr. ** BBC chiefs refuse to play 'Ding Dong! The Witch Is Dead' on Radio 1 , nme.com, 12.apr. Margaret On The video, video
 9. 9. Klasiskā atbilde ir: tečerisms (liberāla politika, kuras gaitā notika daudzas privatizācijas, valsts izdevumu samazinājumi [piem., izglītībai], nepopulāri nodokļi, ogļraktuvju slēgšana u.t.t.). Bagātie kļuva bagātāki, nabagie – nabadzīgāki (bet tā notiek visā rietumu pasaulē). Vai ilgtermiņā šī politika bija valstij kaitīga, lai spriež politologi un vēsturnieki... Cita versija ir genderiska: vīriešiem nebija viegli pieņemt to, ka valsts līdere tik ilgus gadus ir sieviete. ... bet varbūt tā ir tikai panku un inteliģences tradicionālā nepatika pret šerpiem, izlēmīgiem un nedaudz autoritāriem līderiem? Kāpēc viņu tā neieredz?
 10. 10. Tiekamies!

×