Your SlideShare is downloading. ×
0
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Rozwój psychofizyczny sześciolatka prezentacja

798

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
798
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. ROZWÓJ PSYCHOFIZYCZNY SZEŚCIOLATKA INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLE NR 240 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW
  • 2. Rozwój społeczny i emocjonalny Podlega gwałtownym emocjom od entuzjazmu do agresji Chce być najlepszy, najszybszy, najsilniejszy, najmądrzejszy, ..naj..naj.. W dobrym nastroju jest entuzjastyczny i pomocny Czasem oszukuje Jest bardzo czuły na krytykę Ma problem z przyznaniem się do winy Może mieć kłopot z współdziałaniem z rówieśnikami ze względu na potrzebę rywalizacji i zwyciężania Przyjaźni się głownie z osobami tej samej płci Ma najlepszego przyjaciela Ma trudność z zauważaniem potrzeb innych W tym wieku kontakty z mama bywają trudne Boi sie samotności, ciemności, duchów, burzy, ognia, itp.
  • 3. Rozwój fizyczny i motoryczny Hałaśliwy Żywiołowy Pełen energii Sprawny fizycznie Lubi zabawy ruchowe, ale może się szybko męczyć Nie boi się ryzyka, kompletnie nie myśli o niebezpieczeństwie Ma czasem problemy z koordynacja ruchową (okres wzrostu) Bardzo go interesuje temat wypadających mleczaków- powód do dumy Dobrze rysuje i maluje, może mieć trudności z pisaniem Biega, skacze, wspina się, Jeździ na 2 kołowym rowerze Może jeździć na łyżwach, nartach, rolkach Rysuje koło , kwadrat, prostokąt, romb
  • 4. Rozwój intelektualny Dobrze zapamiętuje wierszyki, piosenki Używa ok. 4 tys. słów Rozpoznaje i zapamiętuje dźwięki Rozróżnia prawą i lewą stronę Układa puzzle Podejmuje samodzielnie decyzje Rozumie pojęcie czasu, przestrzeni, koloru, liczb, Rozumie, ze rzecz widziana z daleka wydaje się mniejsza niż jest w rzeczywistości Rozumie różnicę pomiędzy czymś przypadkowym a zamierzonym Zna dni tygodnia, nazwy miesięcy, pory roku Potrafi się skupić na ok. 15 min. Nie ma rozdzielności uwagi Bawi się w zabawy z podziałem na role Interesuje się przyrodą i jej zjawiskami Swobodnie prowadzi rozmowy Próbuje uzasadniać swoje decyzje
  • 5. Jak możesz pomóc swojemu dziecku? Pomóż dziecku rozwijać poczucie odpowiedzialności, włączaj go do prac domowych; kończąc wyznaczone zadania przed pójściem do zabawy. Zachęcaj dziecko do pomagania innym. Interesuj się jego przyjaciółmi, tym co się dzieje w zerówce. Naucz dziecko stawiać cele. Dzięki ich realizacji będzie czuł się pewnie i niezależnie. Ustal jasne reguły i trzymaj się ich, np. jak długo dziecko może oglądać telewizję. Mów dziecku jasno, które z jego zachowań są dobre, a które nie. Rozmawiajcie o konsekwencjach różnych zachowań. Wspólnie grajcie w gry, czytajcie książki, chodźcie na imprezy dla dzieci. Czytaj często dziecku, dopóki nie nauczy się czytać samemu – czytajcie razem. Wspieraj dziecko w podejmowaniu nowych wyzwań.
  • 6. Opracowano na podstawie: Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się inaczej, więc wiadomości zawarte w niniejszej prezentacji mają charakter wyłącznie informacyjny. Jeśli coś cię niepokoi skontaktuj się z nauczycielem.

×