Postup zakladania spoločností

364 views
289 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
364
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
131
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Postup zakladania spoločností

 1. 1. Postup zakladania spoločností
 2. 2. Rozhodujete sa o podnikaním a neviete sa rozhodnúť akú formu zvoliť? Na výber je viacero možností, či už podnikať ako živnostník, alebo formou obchodnej spoločnosti (spoločnosť s ručením obmedzeným, akciová spoločnosť, komanditná spoločnosť, verejná obchodná spoločnosť).
 3. 3. Výber oblasti podnikania – voľba živností Či už si vyberiete možnosť podnikania ako živnostník, alebo formou obchodnej spoločnosti je potrebné, aby ste mali predstavu o oblastiach, v ktorých budete podnikať. Na rad prichádza zákon o živnostenskom podnikaní, kde v jeho ustanoveniach sa dočítate o charakteristike remeselných, viazaných a voľných živností. V prílohe zákona je zoznam remeselných a viazaných živností. Voľné živnosti sú tie, ktoré nie sú uvedené ani v jednom z predošlých dvoch zoznamov. Ministerstvo vnútra na svojej internetovej stránke uverejňuje príkladný zoznam týchto voľných živností.
 4. 4. Určenie názvu spoločnosti Názov spoločnosti je v podstate meno spoločnosti, ktoré by však malo byť originálne, rýchlo zapamätateľné a aby nedochádzalo k jeho zámene. Obchodný register ponúka databázu, v ktorej si môžete overiť, či názov vašej spoločnosti ešte nie je zaregistrovaný niekým iným.
 5. 5. Určenie sídla spoločnosti Sídlo spoločnosti sa dokladuje výpisom z listu vlastníctva. Ak ste majiteľom nehnuteľnosti, na ktorej bude adresa Vašej spoločnosti, alebo sa za sídlo spoločnosti zvolí adresa nehnuteľnosti, ktorú vlastní niekto iný, v tomto prípade je potrebné doložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti, na ktorej adrese budete podnikať.
 6. 6. Spísanie zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy Zakladateľská listina sa spisuje v prípade, ak si spoločnosť s ručením obmedzeným zakladá jedna osoba, v prípade, ak sú zakladateľmi dve alebo viac osôb, uzatvárajú spoločenskú zmluvu.
 7. 7. Overenie podpisov u notára Zakladateľská listina ako aj spoločenská zmluva, sú verejné dokumenty, ktoré zakladajú právne vzťahy medzi účastníkmi tejto zmluvy, kde pravosť podpisov overuje notár. Poplatok za overenie podpisu je stanovený zákonom o správnych poplatkoch.
 8. 8. Potvrdenie daňového úradu o neexistencii nedoplatkov Toto potvrdenie sa vydáva na žiadosť osoby, ktorá si zakladá spoločnosť s ručením obmedzeným. Je to nóvum posledných noviel zákona o živnostenskom podnikaní. Týmto potvrdením sa preukazuje, že daňový úrad nevedie žiadne nedoplatky voči žiadateľovi.
 9. 9. Podanie dokumentov na odbor živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu
 10. 10. Vypracovanie zvyšných dokumentov potrebných pre podanie návrhu na zápis do OR a skompletizovanie • Skompletizovanie – spoločenská zmluva / zakladateľská listina – úradne overené podpisy • Stanovy spoločnosti - nie sú povinné pri založení s.r.o, ale slúžia na vnútorné usporiadanie spoločnosti • Súhlas vlastníka nehnuteľnosti • Vyhlásenie správcu vkladu • Potvrdenie daňového úradu
 11. 11. Zakladanie Vašej spoločnosti nami Galaxian Group s.r.o. Tento postup si bude musieť každý budúci podnikateľ prejsť sám. V prípade, ak využijete možnosť založenia si spoločnosti nami, garantujeme Vám plné odborné zastúpenie pred všetkými úradmi, vybavenie potrebných dokumentov a podanie návrhu na zápis do Obchodného registra. A ešte k tomu lacnejšie !!!
 12. 12. Podanie všetkých dokumentov pre návrh na zápis do OR Elektronicky - ušetrí sa polovica nákladov , manuálne – hradia sa kolky v plnom rozsahu.
 13. 13. Vznik spoločnosti - dňom zápisu do OR Doručenie uznesenia o zápise spoločnosti do Obchodného registra.

×