Туристична асоціація
“Карпати Еко-Край”
 Громадська організація «Туристична
асоціація «Карпати Еко-Край» (в
подальшому - ...
Головна мета Асоціації
 сприяння підприємцям малого та
середнього бізнесу у розвитку екологічно
орієнтованої туристично-р...
Співпраця з Карпатським
національним природним парком
 Карпатський національний природний парк
(в подальшому - Парк) є па...
Проект “Інформованість –
запорука змістовного
відпочинку!”
 Місце реалізації проекту -
територія Яремчанської
міської рад...
Суть проекту
полягає у налагодженні постійно діючої
сталої системи поширення інформації
серед гостей Яремчанського краю пр...
Нинішня ситуація
 Три ключові групи - Парк, туристи та місцева
громада (підприємці) — мало як координуються і
співпрацюют...
Нинішня ситуація
Таким чином:
 дозвілля туристів проходить ніби повз
природу;
 вони не дізнаються нічого нового про
екос...
Досягнення проекту
Проект був покликаний спільними зусиллями
ефективно інформувати новоприбулих
туристів :
 про перебуван...
Завдання проекту
 Розробити, виготовити та розмістити у
закладах регіону інформаційні стенди
“Карпатський національний пр...
Планові результати
У відповідності до цілей:
 Понад 5 000 туристів протягом періоду
проекту отримають якісну та повну
інф...
У відповідності до
завдань:
 20 інформаційних
стендів “Карпатський
національний
природний парк” були
виготовлені та
розмі...
 10 тис.
інформаційних
буклетів
20 тис. флаєрів
з рекламою
екотуристичних
продуктів
Проект
“Гуцульщина сакральна”
Передумови проекту
 Гуцульщина ввібрала в себе все багатство
карпатського краю: від мальовничих краєвидів з
високими гора...
Передумови проекту
 Завдяки цьому територія Парку стала одним
із найпопулярніших рекреаційних центрів,
який приваблює чис...
Суть проекту
Полягає у створенні нового туристичного
етнопізнавального маршруту “Гуцульщина
сакральна”
Цілі проекту
 Відкрити широким верствам туристів красу
дерев’яних храмів та інших визначних
духовних пам’ятників Гуцульщи...
Завдання проекту
 Створити новий туристичний
етнопізнавальний маршрут “Гуцульщина
сакральна”;
 Випустити кольоровий ілюс...
Результати проекту
 1.
Створено новий туристичний
етнопізнавальний маршрут “Гуцульщина
сакральна”, який об’єднав вцілілі ...
Результати проекту
 2.
Випущено кольоровий
ілюстрований буклет
“Гуцульщина сакральна”.
Він містить детальний
опис церков ...
Результати проекту
 3.
Випущено відеофільм
“Голос гуцульської
церкви”. Фільм
знайомить глядача не
лише з красою
дерев’яно...
Співпраця туристичного бізнесу та природоохоронної території на прикладі ГО «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край»  - А...
Співпраця туристичного бізнесу та природоохоронної території на прикладі ГО «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край»  - А...
Співпраця туристичного бізнесу та природоохоронної території на прикладі ГО «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край»  - А...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Співпраця туристичного бізнесу та природоохоронної території на прикладі ГО «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» - Анатолій Пахар, м

472 views
308 views

Published on

Презентація на Міжнародній конференції «Екологічний та природничий туризм: співпраця природоохоронних територій, туристичного бізнесу та місцевих громад» в м.Яремче 25-26 квітня 2014 року

Published in: Environment
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
472
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
9
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Співпраця туристичного бізнесу та природоохоронної території на прикладі ГО «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» - Анатолій Пахар, м

 1. 1. Туристична асоціація “Карпати Еко-Край”  Громадська організація «Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» (в подальшому - Асоціація) є громадською еколого-туристичною організацією, яка діє на принципах добровільності, законності, самоврядування, рівноправності членів.  Діяльність Асоціації поширюється на територію Яремчанської міської ради.
 2. 2. Головна мета Асоціації  сприяння підприємцям малого та середнього бізнесу у розвитку екологічно орієнтованої туристично-рекреаційної галузі;  допомога у задоволенні і захисті прав та інтересів членів Асоціації;  становлення партнерства та співробітництва між членами Асоціації.
 3. 3. Співпраця з Карпатським національним природним парком  Карпатський національний природний парк (в подальшому - Парк) є партнером Асоціації.  За час діяльності з 2010 року Асоціація виконала два проекти на території Парку і у співробітництві з Парком.  Фінансування відбувалосьWWF (всесвітнім фондом дикої природи) та урядом Норвегії у рамках проекту “Підтримка розвитку громадянського суспільства та місцевих громад на природо-охоронних територіях Українських Карпат”.
 4. 4. Проект “Інформованість – запорука змістовного відпочинку!”  Місце реалізації проекту - територія Яремчанської міської ради, Карпатський національний природний парк.
 5. 5. Суть проекту полягає у налагодженні постійно діючої сталої системи поширення інформації серед гостей Яремчанського краю про Карпатський національний природний парк та про доступні екотуристичні продукти, що пропонуються на території парку.
 6. 6. Нинішня ситуація  Три ключові групи - Парк, туристи та місцева громада (підприємці) — мало як координуються і співпрацюють між собою.  Туристи якщо й чули щось про Парк, то тільки випадково і поверхово;  підприємці не знають переваги свого перебування на території Парку і не можуть пояснити це туристам;  туристи в свою чергу мають складний доступ до можливостей та природних атракцій Парку, адже туристичні бюро у більшості пропонують їм автобусні екскурсії, і то 90% яких - за межі Яремчанщини.
 7. 7. Нинішня ситуація Таким чином:  дозвілля туристів проходить ніби повз природу;  вони не дізнаються нічого нового про екосистему Карпатських гір та місцеву культуру;  вони не отримують якісну інформацію про довкілля;  вони приносять мало користі громаді, витрачаючи гроші на неекологічні і далекі від природи способи відпочинку (автобусні і автомобільні подорожі).
 8. 8. Досягнення проекту Проект був покликаний спільними зусиллями ефективно інформувати новоприбулих туристів :  про перебування на унікальній природній території національного парку;  про правила і етику поведінки в Парку;  про можливості проведення часу у спілкуванні з природою через доступні екотуристичні продукти (тури та екскурсії).
 9. 9. Завдання проекту  Розробити, виготовити та розмістити у закладах регіону інформаційні стенди “Карпатський національний природний парк”;  Розробити, виготовити та розповсюдити інформаційні буклети спільних екотуристичних продуктів (екскурсій, походів, подорожей) та екотуристичних об'єктів на території Парку;  Здійснити інформаційно-рекламну кампанію екотуризму та екотуристичних продуктів на території Парку.
 10. 10. Планові результати У відповідності до цілей:  Понад 5 000 туристів протягом періоду проекту отримають якісну та повну інформацію про Парк;  Понад 5 000 туристів дізнаються про етику поведінки на природі та правила екологічного туризму;  Понад 500 туристів скористаються з екотуристичних продуктів, спільно розроблених та забезпечених підприємцями краю та Парком.
 11. 11. У відповідності до завдань:  20 інформаційних стендів “Карпатський національний природний парк” були виготовлені та розміщені у закладах на території Парку;
 12. 12.  10 тис. інформаційних буклетів
 13. 13. 20 тис. флаєрів з рекламою екотуристичних продуктів
 14. 14. Проект “Гуцульщина сакральна”
 15. 15. Передумови проекту  Гуцульщина ввібрала в себе все багатство карпатського краю: від мальовничих краєвидів з високими горами, зеленими лісами, бистрими ріками та потоками до цікавих самобутніх традицій та обрядів мешканців цієї землі – гуцулів.  Самобутність цього регіону, його історичне минуле, а також любов до краси споконвіку надихали місцевих умільців до творчості.  Ця творчість знайшла своє втілення в архітектурних пам’ятках, творах народного сакрального мистецтва, виробах художнього промислу.
 16. 16. Передумови проекту  Завдяки цьому територія Парку стала одним із найпопулярніших рекреаційних центрів, який приваблює численних відвідувачів та спонукає їх повертатися сюди знову і знову.  В центрі уваги багатьох туристів стають пам’ятки духовності - церкви Яремчанщини, які розташовані на території Парку. Це справжні шедеври сакрального мистецтва, що вражають своєю красою та гармонією.
 17. 17. Суть проекту Полягає у створенні нового туристичного етнопізнавального маршруту “Гуцульщина сакральна”
 18. 18. Цілі проекту  Відкрити широким верствам туристів красу дерев’яних храмів та інших визначних духовних пам’ятників Гуцульщини, які приваблюють своєю автентикою та молитовним духом.  Показати бажаючим витвір людських рук, де воєдино сплелися традиція, культура і мистецтво як вираження духовних переживань, християнської віри та споконвічного прагнення людини до Бога.
 19. 19. Завдання проекту  Створити новий туристичний етнопізнавальний маршрут “Гуцульщина сакральна”;  Випустити кольоровий ілюстрований буклет “Гуцульщина сакральна”.  Випустити відеофільм “Голос гуцульської церкви”.
 20. 20. Результати проекту  1. Створено новий туристичний етнопізнавальний маршрут “Гуцульщина сакральна”, який об’єднав вцілілі церкви XVII-XX століть, збудовані у традиційних формах гуцульської школи, що розташовані на території Парку;
 21. 21. Результати проекту  2. Випущено кольоровий ілюстрований буклет “Гуцульщина сакральна”. Він містить детальний опис церков та інших об’єктів сакрального мистецтва, які розташовані на Яремчанщині та пропонуються до огляду у рамках туристичного маршруту
 22. 22. Результати проекту  3. Випущено відеофільм “Голос гуцульської церкви”. Фільм знайомить глядача не лише з красою дерев’яного храму як пам’яткою архітектури, що гармонійно виглядає на фоні карпатських краєвидів. Він промовляє устами людей, для яких церква стала невід’ємною частиною життя.

×