1. ТЕМА:
%:
Мета:Навчальна:Узагальнити і систематизувати знання учнів про функції та
їх властивості;
сформувати знання учнів про спосіб задання функції
формулою у = f(xта вміння працювати з формулою
у = f(x).
Розвивальна:розвивати розумову діяльність;
Виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху
для кожного учня.
Обладнання:комп’ютери, картки із завданнями.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
На цьому етапі уроку надати учням інформацію про:
Орієнтовний план вивчення теми ’’ Квадратична функція’’;
Кількість навчальних годин;
Приблизний зміст матеріалу;
Державні вимоги до знань та вмінь учнів;
Термін проведення контрольної роботи.
Слайд №1.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Експерти повідомляють про виконання письмового завдання членами груп.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Однією із змістових ліній курсу алгебри середньої школи є функціональна лінія. З
деякими відомостями про функцію ми знайомилися в 7 та 8 класах. Але вивченого
на досить для того, щоб розв’язувати деякі практичні задачі. Тому постає питання
про повторення основних означень та властивостей функцій, а також вивчення
інших властивостей.
(Повідомлення теми та мети уроку).
Слайд №2 – 3.
2. З історії функції – презентація учнів.
Слайд №4 – 11.
ІV. Систематизація та доповнення знань.
Робота біля дошки:
Встановити відповідність між графіком функції та формулою функції:
y
y
2
хf(x) = x
y
f(x) =
х
y
f(x) = ;
х
y
f(x) = x.
х
3. Назвати область визначення кожної з даних функцій.
Так як матеріал уроку складається в основному з понять, відомих учням із 7 та 8
класів, то з метою раціонального використання часу, їм пропонується самостійно
опрацювати теоретичний матеріал поданий у вигляді конспекту.
(робота в групах)
По закінченні опрацювання теоретичного матеріалу, учні дають відповідь на
запитання, попередньо записані на дошці.
Дати означення числової функції;
Записати позначення функції;
4. Що таке х?;
Що таке y?;
Що називають областю визначення функції?;
Що таке область значення функції?;
Слайди №12 – 14.
(робота в групах)
Знайти область визначення функцій. Слайди №15 - 16;
Знайдіть область значень функцій.Слайд №17;
Способи задання функцій. Слайди №18;
Графік функції. Слайди №19;
Основні види елементарних функцій та їх графіки. Слайд №20;
Слайд №21.
Робота біля дошки:
5. Функцію задано формулою:
y =- f(x) = x2
Знайти:
f(1)f(- 3)
Знайтиx, якщо:
f(х) = 5 f(х) = 81.
Виконати письмово. Слайд №22.
Підказка. Слайд №23.
V.Підсумок уроку.
Слайд №24.
Оцінювання:
Учитель оцінює експертів, експерти оцінюють членів своїх груп.
VІ.Домашнєзавдання.
Конспект;
Завдання за рванями: Слайди №25 - 26.