Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Elverişli Ortamın Oluşturulması BM Ortak Programı
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Like this? Share it with your network

Share

Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Elverişli Ortamın Oluşturulması BM Ortak Programı

on

 • 341 views

Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Elverişli Ortamın Oluşturulması BM Ortak Programı

Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Elverişli Ortamın Oluşturulması BM Ortak Programı

Statistics

Views

Total Views
341
Views on SlideShare
341
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
1
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Elverişli Ortamın Oluşturulması BM Ortak Programı Presentation Transcript

 • 1. TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI KAMPANYASI DAHA ADİL VE EŞİT BİR DÜNYA İÇİN YANIMDA OL İstanbul, Bursa-Eskişehir-Bilecik, Balıkesir-Çanakkale, Tokat- Amasya-Samsun-Çorum, Gümüşhane-Giresun-Trabzon-Artvin- Ordu, Malatya-Elazığ-Tunceli-Bingöl, Mardin-Batman-Siirt-Şırnak, Adana-Mersin BÖLGELERİ BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIM PLATFORMLARI
 • 2. Bilgi ve Deneyim Paylaşım Platformları-I İstanbul, Bursa-Eskişehir-Bilecik, Balıkesir-Çanakkale, Tokat-Amasya-Samsun-Çorum, Gümüşhane-Giresun- Trabzon-Artvin-Ordu, Malatya-Elazığ-Tunceli-Bingöl, Mardin-Batman-Siirt-Şırnak, Adana-Mersin Bölgeleri Bilgi ve Deneyim Paylaşım Platformları, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve UNDP Türkiye ortaklığında Ocak 2012- Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Bilgi ve Deneyim Paylaşım Platformları, yerel ve bölgesel düzeyde tanıtımı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin toplum ve ilgili kuruluşlar nezdinde farkındalığı artırmayı amaçlamıştır.
 • 3. Bilgi ve Deneyim Paylaşım Platformları-II Toplantılar, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin mevcut durum, ihtiyaçlar ve yapılan çalışmaların sivil toplum kuruluşları ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin de katılımıyla tartışılması açısından da önemli bir fırsat olarak nitelendirilmiştir.
 • 4. Bilgi ve Deneyim Paylaşım Platformlarının Beklenen Sonuçları Erkek ve kadın dahil genel nüfusun toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilinç ve algı düzeyinin artması, Erkek ve kadın dahil genel nüfusun toplumsal cinsiyete ilişkin önyargılarının azalması, Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik geliştirilen plan ve programların başarılı uygulaması; yönünde ilgili kurum ve kuruluşlar arasında ve sivil toplum ile koordinasyon ve işbirliğini güçlendirecek bir dizi öneri paketinin geliştirilmesidir.