Your SlideShare is downloading. ×
 • Like
Refleksja na temat Listu na Adwent 2012 - "Droga do Chrystusa i naszego charyzmatu"
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Refleksja na temat Listu na Adwent 2012 - "Droga do Chrystusa i naszego charyzmatu"

 • 296 views
Published

Rozważanie oparte na cytatach z Listu na Adwent 2012 Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misji, ks. Gregory'ego Gay'a CM. …

Rozważanie oparte na cytatach z Listu na Adwent 2012 Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misji, ks. Gregory'ego Gay'a CM.
Przeczytaj pełny tekst listu tutaj: http://goo.gl/goQnJ

 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
296
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2

Actions

Shares
Downloads
0
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. W jaki sposób Adwentpobudza nas do służbynaszym panom i mistrzom, Bożym Ubogim?
 • 2. TYDZI 1 Adwent może być czasemEŃ odkrycia naszych niepokojów i niepewności. W Ewangelii na pierwszą Niedzielę Adwentu czytamy: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów … Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi.” (Łk 21, 25-26)
 • 3. TY WojnyDZIEŃ 1 Katastrofy naturalne Bieda Ludzka nędza Katastroficzne wyzwania Ignorancja i obojętność wobec Boga i Kościoła Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 • 4. TY Bądźcie czujniDZIEŃ 1 Módlcie się Rozważajcie Słowo Boże Przyjmujcie Jezusa w Eucharystii Uczyńcie Jezusa centrum Waszego życia Ufajcie Bogu Żyjcie dynamicznie Ewangelią
 • 5. TY Adwent to czasDZIEŃ 2 świadomości i oczekiwania. W Ewangelii na drugą Niedzielę Adwentu czytamy: [JanChrzciciel głosił] „chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów… Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”(Łk 3, 2-3).
 • 6. TYDZI 2 PoczątkiEŃ Końce Nowy rok liturgiczny Koniec roku kalendarzowego Ubolewania nad mijającym rokiem Świadomość naszej grzeszności Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 • 7. TY Radujcie się tym, żeDZIE 2 Bóg jest z nami zawszeŃ Dziękujcie Bogu za Jego Przebaczenie Praktykujcie samodyscyplinę; unikajcie samoodpuszczenia Skupiajcie się na pięknie Pisma Świętego, hymnów Przybliżajcie Królestwo Boże na ziemi służąc Chrystusowi w ubogich
 • 8. TY Adwent to czasDZIEŃ 3 nawrócenia do Chrystusa i do naszego charyzmatu W Ewangelii na trzecią Niedzielę Adwetu słyszymy, że chociaż tłum był bardzo zróżnicowany od prostych ludzi do celników i żołnierzy, to wszyscy zadawali to samo pytanie: „Cóż więc mamy czynić?” (Łk 3, 10). Odpowiedź Jana była jasna i bezpośrednia: rozdajcie wszystko co posiadacie potrzebującym, nie pobierajcie większych podatków niż wymagane; nie wymuszajcie i nie oskarżajcie fałszywie nikogo, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie (por. Łk 3, 11-15).
 • 9. TYDZIEŃ 3 Czy nawrócenie nie jest niczym więcej jak tylko skokiem do Jordanu i potem ulotnym poczuciem ulgi? Czy naśladowanie Chrystusa to jedynie ezoteryczne ćwiczenia duchowe, albo abstrakcyjne doktryny religijne? Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 • 10. TY Otwórzcie sercaDZIEŃ 3 Chrystusowi, by wszedł w nie, a On łagodnie ukaże nowe sposoby przeżywania prawd Ewangelii Zdecydujcie: na kogo i na co nastawię wasze serce? Śłużcie bliźnim tak jakby byli samym Jezusem Bądźcie „ambasadorami Chrystusa”
 • 11. TY Adwent to czasDZIEŃ 4 odkupieńczego działania W Ewangelii na czwartą Niedzielę Adwentu czytamy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona!... Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana!” (Łk 1, 42-45)
 • 12. TYDZ Czy dla tych, którym służymy 4 szukamy jedynie tymczasowejIEŃ ulgi? W jaki sposób radzimy sobie z troskami i niepokojami życia? Czy nadal, każdego roku zaczynamy od nowa, niezależnie od naszej codzienności, naszego wieku i naszej sytuacji życiowej? Jak na to odpowiedzieli nasi Założyciele?
 • 13. TYDZIEŃ 4 Bądźcie misjonarzami: dzielcie się Ewangelią, przekazuje życie ubogim. Poszukujcie nie tylko chwilowej ulgi, ale zbawczej zmiany. Pamiętajcie o tym, że w historii zbawienia zwyczajni ludzie byli powoływani przez Boga do odgrywania nadzwyczajnych ról.
 • 14. Niech Pan Jezus obficie Was błogosławi w czasieAdwentu i Bożego Narodzenia na podstawie Listu na Adwent 2012 Przełożonego Generalnego G. Gregory’ego Gay’a CM opracowanie: © Vinformation.famvin.org 2012; wersja polska: © Toma’, Famvin.org Polska 2012