• Share
  • Email
  • Embed
  • Like
  • Save
  • Private Content
Printable "Buy Price" List
 

Printable "Buy Price" List

on

  • 356 views

Just started couponing and not sure what a good price is for an item? This list outlines a good price and a stock up price of many popular grocery items.

Just started couponing and not sure what a good price is for an item? This list outlines a good price and a stock up price of many popular grocery items.

Statistics

Views

Total Views
356
Views on SlideShare
354
Embed Views
2

Actions

Likes
0
Downloads
8
Comments
0

2 Embeds 2

http://www.slideshare.net 1
http://www.time2saveworkshops.com 1

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Processing…
Post Comment
Edit your comment

    Printable "Buy Price" List Printable "Buy Price" List Document Transcript

    • Stockpiling Prices Item Good Price Stockpile Price Pasta $0.50 box $0.25 box Sauces $0.50 bottle $0.25 bottle Cereal $1.50 box $1.00 box Crystal Light $1.50 box $1.00 box Juice $1.00 / 64 oz $0.75 / 64 oz Canned Veggies $0.40 can $0.25 can Popcorn $0.50 box $0.25 box Paper Towels $0.50 roll $0.25 roll Paper Plates $0.50 pack $0.25 pack Storage Bags $1.00 box $0.50 box Toothpaste $0.50 tube $0.25 tube-FREE Shampoo $1.00 bottle $0.50 bottle Rice $0.50 box $0.25 box Toilet Paper $0.35 roll $0.25 roll Cake Mix $0.50 box $0.25 box Bagged Cookies $1.00 pack $0.50 pack Granola Bars $1.00 box $0.50 box Oatmeal $1.50/box $1.00 box Frozen Veggies $0.50 bag $0.25 bag Yogurt, 4 pk $1.00 pack $0.50 pack Single Frozen Dinners $1.00 meal $0.50 meal Family Frozen Dinners $3.00 meal $2.00 meal Diapers $0.15 diaper $0.10 diaper Baby Food $0.30 jar $0.25 jar Cleaning Supplies $1.00 container $0.50 container Laundry Detergent $2.00 bottle $1.50 bottle Bread $1.00 loaf $0.75 loafSalad dressing/BBQ Sauce $0.75 bottle $0.25 bottle Milk $2.00 gallon $1.00 gallon 2-Liters $0.50 bottle $0.25 bottle 12-Pack $2.50 pack $2.00 pack Eggs $1.00 dozen $0.50 dozen