20 Şubat 2008

428 views
367 views

Published on

Ev grubumuzun deneysel tapınma gecesi.

Published in: Sports, Entertainment & Humor
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
428
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
22
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • 20 Şubat 2008

  1. 1. Foto: Roberto Urrea ÖvgÜ ve feda
  2. 2. Rab’be övgüler sun, ey gönlüm! O’nun kutsal adına övgüler sun, ey bütün varlığım!
  3. 3. Foto: Jeff Myers
  4. 5. Rab’be övgüler sun, ey canım! İyiliklerinin hiçbirini unutma!
  5. 6. Foto: Jeff Myers
  6. 7. Foto: Flickr/Roberto Urrea
  7. 8. Bir baba çokuklarına nasıl sevecen davranırsa, Rab de kendisinden korkanlara öyle sevecen davranır.
  8. 9. Foto: Jeff Myers
  9. 10. Bütün suçlarını bağışlayan , Bütün hastalıklarını iyileştiren , Canını ölüm çukurundan kurtaran, O’dur .
  10. 12. <ul><li>Sana sevgi ve sevecenlik tacı giydiren, </li></ul><ul><li>Yaşam boyu seni iyiliklerle doyuran O’dur . </li></ul><ul><li>Bu nedenle gençliğin kartalınki gibi tazelenir. </li></ul>
  11. 14. Tez öfkelenmez, sevgisi engindir. Sürekli suçlamaz, öfkesini sonsu z a dek sürdürmez. Bize günahlarımıza göre davranmaz, Suçlarımızın karşılığını vermez.
  12. 16. Gökler yeryüzünden ne kadar yüksekse, Kendisinden korkanlara karşı sevgisi de o kadar büyüktür. Doğu batıdan ne kadar uzaksa, Kadar uzaklaşırdı bizden isyanlarımızı.
  13. 18. O mayamızı bilir, Toprak olduğumuzu anımsar. İnsana gelince, ota benzer ömrü, Kır çiçeği gibi serpilir .
  14. 20. Ama Rab kendisinden korkanları sonsuza dek sever, Antlaşmasına uyan ve buyruklarına uymayı anımsayan soylarına adil davranır.
  15. 23. Foto: Flickr/Roberto Urrea
  16. 24. ` İsa Beytanya’da cüzamlı Simun’un evinde sofrada otururken yanına bir kadın geldi. Kadın kaymaktaşından bir kap içinde çok değerli, saf hintsümbülü yağı getirmişti. Kabı kırarak yağı O’nun başına döktü. Markos 14.3-9
  17. 26. Bazıları buna kızdılar; birbirlerine, “Bu yağ niçin böyle boş yere harcandı? Üç yüz dinardan fazlaya satılabilir, parası yoksullara verilebilirdi” diyerek kadını azarlamaya başladılar.
  18. 28. “ Kadını rahat bırakın” dedi İsa. “Neden üzüyorsunuz onu? Benim için güzel bir şey yaptı. Yoksullar her zaman aranızdadır, dilediğiniz anda onlara yardım edebilirsiniz; ama ben her zaman aranızda olmayacağım. “
  19. 30. “ Kadın elinden geleni yaptı, beni gömülmeye hazırlamak üzere daha şimdiden bedenimi yapğı. “ Size doğrusunu söyleyeyim, Müjde dünyanın neresinde duyurulursa, bu kadının yaptığı da onun anılması için anlatılacak.”
  20. 32. Foto: Jeff Myers
  21. 33. Foto: Jeff Myers
  22. 35. Guatemala fotoğrafları hakkında: Jeff Myers ( www.flickr.com/photos/binarydreams ) ve Roberto Urrea ( www.flickr.com/photos/robertourrea7 ) tarafindan ya pılmıştır ve burada sizinle paylaşmak için izin vermiştir. Daha çok fotolar www.flickr.com ’da “antigua semana santa” kilavuz kelimeleriyle bulunur.

  ×