Презентация1

1,042
-1

Published on

Published in: Business, Economy & Finance
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
1,042
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Презентация1

 1. 1. Interneti turvalisus Koostajad: Meeri Sild ja Ingrid Maadvere 2007
 2. 2. <ul><li>A Küsin neilt. </li></ul><ul><li>B Helistan internetiteenuse pakkujale. </li></ul><ul><li>C Vaatan järgi brauseri ajaloost. </li></ul>1. Kuidas sa tead, milliseid veebilehti on eelnev arvutikasutaja külastanud?
 3. 3. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>See inimene võib-olla ei taha seda sulle öelda. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 4. 4. <ul><li>B Vale. </li></ul><ul><li>Internetiteenuse pakkuja ei suuda jälgida kõikide arvutite kasutamist. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 5. 5. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Ajaloo alt saad sa teada, milliseid lehekülgi on viimati kasutatud. Kas sa oled seda ise proovinud? Kui ei ole, palu, et õpetaja näitaks sulle, kuidas seda teha. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 6. 6. <ul><li>A Räägi sellest oma vanematele ja õpetajatele. </li></ul><ul><li>B Vasta kiiresti ja lisa kõik oma andmed. </li></ul><ul><li>C Ära tee sellest välja ja kustuta see teade. </li></ul>2. Mida sa teed, kui keegi pakub sulle Interneti teel võimalust teenida kiiresti raha?
 7. 7. <ul><li>A Õige. </li></ul><ul><li>Nii võib ka teha, aga kõige parem oleks see teade ära kustutada. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 8. 8. <ul><li>B Vale. </li></ul><ul><li>Ei, ära tee seda. Kas kustuta see teade või räägi sellest kellelegi, keda sa usaldad. Ära vasta, sest nii saab sõnumi saatja teada su e-maili ja võib sulle hakata saatma rämpsposti. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 9. 9. <ul><li>C Tubli! </li></ul><ul><li>See on kõige õigem tegu. Kustuta alati ära sõnumid, mille sisus sa pole kindel. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 10. 10. <ul><li>A Näitan enda sõpradele. </li></ul><ul><li>B Näitan täiskasvanule, keda ma tean ja usaldan. </li></ul><ul><li>C Lähen sellelt lehelt ära. </li></ul>3. Kui sa oled veebilehel, mille sisu tekitab sulle piinlikkust või on solvav, mida sa teed?
 11. 11. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>Ära näita sõpradele veebilehti, mis sulle endalegi ei meeldi. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 12. 12. <ul><li>B Õige. </li></ul><ul><li>Kui sa arvad see on ebaseaduslik, räägi sellest kindlasti vanematele või õpetajatele. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 13. 13. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Kui sulle miski ei meeldi, siis mine sealt ära. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 14. 14. <ul><li>A Jah, sest ma usun teda. </li></ul><ul><li>B Jah, sest vestlustoa moderaator on seda kontrollinud. </li></ul><ul><li>C Ei. </li></ul>4. Vestlustoas ütleb üks tüdruk, et ta on 14-aastane. Kas sa usud teda?
 15. 15. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>Sa ei või kunagi selles kindel olla, sest sa ei tea täpselt kellega sa räägid. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 16. 16. <ul><li>B Vale. </li></ul><ul><li>Ka moderaator ei näe, kes on arvuti taga. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 17. 17. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Internetis võtavad inimesed tihti teisi rolle. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 18. 18. <ul><li>A Vastan ja avaldan protesti. </li></ul><ul><li>B Ignoreerin neid. </li></ul><ul><li>C Räägin sellest täiskasvanule, keda ma tunnen ja usaldan. </li></ul><ul><li>D Teatan sellest internetiteenuse pakkujale. </li></ul>5. Mida sa teed solvavate sõnumitega?
 19. 19. <ul><li>A Ära vasta! </li></ul><ul><li>Nii avaldad sa tahtmatult oma meiliaadressi ja saad jätkuvalt selliseid sõnumeid. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 20. 20. <ul><li>B See on õige viis, </li></ul><ul><li>aga mõnikord on üksi nii raske toimida. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 21. 21. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Täiskasvanul on rohkem kogemust võtta vastu õigeid otsuseid. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 22. 22. <ul><li>D Ka nii võib, </li></ul><ul><li>aga pea enne nõu mõne täiskasvanuga, kuidas seda teha. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 23. 23. <ul><li>A Ainult eesnime. </li></ul><ul><li>B Kõike, mida nad küsivad. </li></ul><ul><li>C Annan infot, aga mitte sellist, mille järgi saab mind üles leida. </li></ul>6. Kui sult küsitakse isiklikke andmeid, millist infot oleksid sa nõus edastama?
 24. 24. <ul><li>A Õige. </li></ul><ul><li>Ainult eesnime järgi ei saa sind keegi üles leida. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 25. 25. <ul><li>B Vale. </li></ul><ul><li>Ära nii tee, see on väga ohtlik. Paljud inimesed saavad nii teada sinu elukoha ja kooli. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 26. 26. <ul><li>C Õige, </li></ul><ul><li>aga sa pead hoolikalt valima, millist infot sa jagad. Parem kirjuta ainult oma eesnimi. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 27. 27. <ul><li>A See on täiesti ohutu. </li></ul><ul><li>B Seda ei tohi kunagi teha. </li></ul><ul><li>C Seda ei tohi teha avalikul veebilehel. </li></ul>7. Millised ohud on enda pildi Internetti panemisel?
 28. 28. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>Sinu pilti võidakse sulle ebameeldival moel muuta ja mõnel teisel veebilehel avaldada. Kui keegi tahab sulle liiga teha, võib ta sind pildi järgi üles leida. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 29. 29. <ul><li>B Õige, </li></ul><ul><li>aga on kinniseid veebilehti, kus seda näevad ainult need inimesed, kellel sa lubad seda teha. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 30. 30. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Sinu pilti võidakse sulle ebameeldival moel muuta ja mõnel teisel veebilehel avaldada. Kui keegi tahab sulle liiga teha, võib ta sind pildi järgi üles leida. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 31. 31. <ul><li>A Lepin kohe kokku aja ja koha. </li></ul><ul><li>B Räägin sellest oma perekonnale ja sõpradele. </li></ul><ul><li>C Vestleme kõigepealt telefoni teel ning lepime kokku kohtumise avalikus kohas. </li></ul>8. Sinu jututoa sõber kutsub sind välja kohtama. Mida sa teed?
 32. 32. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>Ära nii tee, sa ei tea kes su vestluskaaslane on. Ta võib olla sulle ohtlik inimene. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 33. 33. <ul><li>B Õige. </li></ul><ul><li>Räägi enne oma vanematega ja kui nad on kohtumisega nõus, lepi kokku kohtumine avalikus kohas ja palu mõnel täiskasvanul kaasa tulla. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 34. 34. <ul><li>C See on hea mõte, </li></ul><ul><li>aga räägi sellest ka täiskasvanule ja võta ta kohtumisele kaasa. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 35. 35. <ul><li>A Teate postitamine uudisterühmas. </li></ul><ul><li>B Neti teel ostmine. </li></ul><ul><li>C Teise internetikasutaja narritamine. </li></ul><ul><li>D Kuulujuttude levitamine kellegi kohta. </li></ul>9. Millised tegevused Internetis võivad sulle probleeme tekitada?
 36. 36. <ul><li>A Õige. </li></ul><ul><li>Ka siin võivad probleemid tekkida. Kõik uudisterühma liikmed saavad teada sinu meiliaadressi. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 37. 37. <ul><li>B Õige. </li></ul><ul><li>Ka siin võib tekkida probleeme, sest tavaliselt pead sa sellisel juhul avaldama oma krediitkaardi andmed ja keegi võib neid kurjasti ära kasutada. Kui sul on siiski vaja kasutada e-poodi, palu neilt abi ja kasuta ainult usaldusväärseid firmasid. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 38. 38. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Solvamine Interneti teel võib lõppeda sinu konto sulgemisega. Kuigi sulle tundub, et keegi ei saa teada, kes sa oled, jääb ometi igast sinu tegevusest jälg Internetti. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 39. 39. <ul><li>D Õige. </li></ul><ul><li>Kuulujuttude levitamine ei ole ilus ja on seaduslikult karistatav. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 40. 40. <ul><li>A Sinu nimi. </li></ul><ul><li>B Sinu sünnikuupäev. </li></ul><ul><li>C Tähtedest ja numbritest koostatud tähenduseta kombinatsioon. </li></ul>10. Milline on turvaline salasõna?
 41. 41. <ul><li>A Vale. </li></ul><ul><li>Seda on nii lihtne ära arvata. Kõik ju teavad sinu nime. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 42. 42. <ul><li>B Vale. </li></ul><ul><li>Ka seda pole raske ära arvata. </li></ul>PROOVI UUESTI!
 43. 43. <ul><li>C Õige. </li></ul><ul><li>Seda ei oska küll keegi ära arvata, kui sa seda kellelegi ei ütle või üles ei kirjuta. Õpi oma parool pähe ja hoia see enda teada. </li></ul>JÄRGMINE KÜSIMUS.
 44. 44. Tubli! Mäng läbi.
 1. A particular slide catching your eye?

  Clipping is a handy way to collect important slides you want to go back to later.

×