Szukasz pracy? Myśl: social media

767 views
631 views

Published on

Jak dobrze rozegrać partię o dobrą pozycję na rynku pracy? Trzymaj asa w rękawie, a najlepiej kilka...
Social media w pigułce, czyli w jakim celu, w jaki sposób i jak właściwie z nich korzystać.

Published in: Business, Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
767
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Szukasz pracy? Myśl: social media

 1. 1. C:UsersKarolina OzadowiczDocumentsMy DropboxPhotosZdjeciana prezentacjekarty czarne.JPG <ul><li>Szukasz pracy? </li></ul><ul><li>Myśl: social media. </li></ul>Fot.: M.Smereka talenta.pl
 2. 2. talenta.pl Co to jest social media? Wybrane definicje. Media, które ułatwiają interakcję, współpracę i dzielenie się treścią. Social Media presentation Ohrid 2010 , SlideShare .
 3. 3. talenta.pl To treści online pozostawione przez ludzi jako produkt uboczny ich społecznej aktywności w Internecie. Jim Cuene, Draft: Social Media Definition . Co to jest social media? Wybrane definicje.
 4. 4. talenta.pl Wykorzystanie technologii w połączeniu z interakcjami społecznymi w celu tworzenia lub współtworzenia treści. John Jantsch , Duct Tape Marketing . Co to jest social media? Wybrane definicje.
 5. 5. talenta.pl To co ś jak „nastoletni sex”. Każdy chce to zrobić. Nikt właściwie nie wie jak. Kiedy jest już po, pojawia się zaskoczenie i lekkie rozczarowanie, że nie było lepiej. Twitted od Avinash Kaushik, Analytics Evangelist, http://twitter.com/avinash . Co to jest social media? Wybrane definicje.
 6. 6. talenta.pl Blogging: Pisanie dziennika online, zwykle w postaci regularnych wpisów z możliwością umieszczania komentarzy przez czytających. Microblogging: Pisanie i publikowanie krótkich wiadomości. Social Networking: Budowanie i utrzymywanie relacji opartych na wspólnych zainteresowaniach, związkach i doświadczeniach. Udostępnianie wideo: Dzielenie się plikami wideo z większą grupą odbiorców z możliwością wyrażania opinii. Social media – praktycznie. Czyli do czego s łużą?
 7. 7. <ul><li>Social media: praktycznie - cd. </li></ul>talenta.pl Udostępnianie zdjęć: Przesyłanie zdjęć oraz dzielenie się nimi z większą grupą odbiorców wraz z możliwością wyrażania opinii. Udostępnianie audio: Przesyłanie plików audio do większej grupy odbiorców z możliwością wyrażania opinii. Udostępnianie prezentacji: Przekazywanie prezentacji i otrzymywanie informacji zwrotnych. Forum: Forma zorganizowanej dyskusji, odbywającej się w grupach, służąca do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach.
 8. 8. <ul><li>Co to jest personal branding? </li></ul>Fot.:Talenta talenta.pl
 9. 9. talenta.pl To nic innego, jak sposób na „opakowanie się”, w celu stworzenia konkretnego obrazu siebie. Out-Smarts , Using Social Media To Build Your Personal Brand Online Twitt od Avinash Kaushik, Analytics Evangelist, http://twitter.com/avinash Co to jest personal branding ? Wybrane definicje.
 10. 10. talenta.pl Co to jest personal branding ? Wybrane definicje. Rodzaj marketingu indywidualnego. Tom Peter, The Brand Called You
 11. 11. talenta.pl Co to jest personal branding ? Wybrane definicje. Proces, w którym osoby i przedsiębiorcy, pragnąc wyróżnić się i wybić z tłumu, lokalizują u siebie cechy i zdolności, które ich wyróżniają, a następnie konsekwentnie powtarzają ten opis na różnych platformach, w celu uzyskania zamierzonego wyniku. W ten sposób każdy z nas może wzmocnić swoją własną „rozpoznawalność” jako ekspert w danej dziedzinie; stworzyć pewną reputację wokół swojej osoby, dopomóc swojej karierze i zdobyć większą pewność siebie. Dan Schawbel Personal Branding Gen-Y Expert ,
 12. 12. Fot.: P.M.Smereka talenta.pl Coraz więcej pracodawców wykorzystuje media społecznościowe w rekrutacji. Maureen Minehan , The Pros and Cons of Recruiting Via Social Media Zarzuć sieć w social media. Pracodawcy wykorzystują Internet jako źródło potwierdzenia informacji z CV. Online Reputation could affect your career & Job hunting experience! youtube Proces rekrutacji zamienia się w proces budowania relacji z przyszłym pracodawcą. Ira Kaufman , Are Job Boards and Career Sites Dead? P ytanie o pracę wśród ludzi, którzy C ię znają, to najlepszy sposób na rozpoczęcie poszukiwań. Helpguide.org, How to Find a Job By Building Relationships Twój sukces w procesie rekrutacji w coraz większym stopniu uzależniony b ędzie od jakości T wojej osobistej marki. Ira Kaufman Are Job Boards and Career Sites Dead?
 13. 13. C:UsersKarolina OzadowiczDocumentsMy DropboxPhotosZdjeciana prezentacjeIMG_2216.jpg Fot.:P.M.Smereka talenta.pl Od czego zacząć i co wybrać?
 14. 14. talenta.pl 1 Ilość i różnorodność social media może przerażać. Przede wszystkim nie rób wszystkiego od razu.
 15. 15. talenta.pl 2 Pamiętaj, co jest twoim celem – chodzi o znalezienie pracy!
 16. 16. talenta.pl 3 Sprawdź, co „mówi” o Tobie Internet. Wygoogluj się lub skorzystaj z 123people albo wink .
 17. 17. talenta.pl 4 Najważniejsze, to wiedzieć czego szukasz. Jaka praca? Jakie stanowisko? Jaka branża? Jaki kraj? Jaka wypłata?
 18. 18. talenta.pl 5 Buduj i dbaj o listę swoich kontaktów.
 19. 19. talenta.pl 6 Wykup domenę: twojeimienazwisko.com To prawie nic nie kosztuje, a nuż kiedyś się przyda.
 20. 20. talenta.pl 7 Zdecyduj, do których społeczności chcesz dołączyć i przemyśl dokładnie wygląd Twojego profilu.
 21. 21. talenta.pl 8 Znaj się na tym, co mówisz i robisz.
 22. 22. talenta.pl 9 W przypadku dzielenia się treściami prywatnymi zawsze używaj kontroli prywatności w celu ograniczenia dostępu do informacji.
 23. 23. talenta.pl 10 Szukaj ludzi, nie pracy. Dowiedz się, kto pracuje dla kogo, najlepiej kto jest szefem w danej firmie albo kto podejmuje decyzje o zatrudnieniu i staraj się nawiązać z tą osobą relacje.
 24. 24. talenta.pl 11 Zacznij się przypatrywać. Śledź swoje ulubione firmy, chociażby dołączając do Talenta . W ten sposób masz dostęp do najświeższych informacji o firmie, w której chcesz pracować.
 25. 25. talenta.pl 12 Zacznij sam wytwarzać i publikować treści . Bierz udzia ł w dyskusjach, zostawiaj komentarze, promuj swoje imię.
 26. 26. talenta.pl 13 . Bądź cierpliwy i konsekwentny
 27. 27. <ul><li>Co dalej? </li></ul>talenta.pl T Przytaczając za słynnym sloganem reklamowym Nike : just do it – po prostu zrób to.
 28. 28. Więcej o social media i rekrutacji? Odwiedź www. talenta.pl www.talenta.pl

×