Správa Facebook stránky - case study - Matrace Vegas

1,956 views
1,863 views

Published on

Jedním z našich slovenských klientů je výrobce a prodejce ortopedických matrací Vegas. Jak jsme si poradili se správou jeho facebookové stránky? Podívejte se níže na případovou studii.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,956
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,161
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Správa Facebook stránky - case study - Matrace Vegas

  1. 1. Správa Facebook stránky case study Matrace VEGAS
  2. 2. Představení klienta VEGAS Group s.r.o. je výhradním zástupcem pro dovoz matrací VEGAS do České a Slovenské republiky. Ortopedické matrace vyrábí od roku 1997. Výrobky klienta se řadí mezi špičku na trhu co do kvality použitých materiálů i jejich zpracování.
  3. 3. Cíle správy Hlavními cíli správy bylo získání relevantních fanoušků a navázání osobnějšího vztahu s nimi. Klient doposud využíval Facebook pouze okrajově. Vedlejším cílem bylo aktivovat příznivce značky a zvýšit počet interakcí s nimi.
  4. 4. Plnění cílů Naším prvním úkolem bylo přivést na stránku relevantní fanoušky. Potřebovali jsme jim dát důvod, proč by se měli k fanouškům přidat. Přišli jsme proto s jednoduchým řešením – každému fanouškovi nabídnout symbolickou 5% slevu na celý sortiment značky VEGAS. Pro plnění dalšího cíle – navázání osobního vztahu – jsme se spolehli na ten nejjednodušší možný nástroj – zeď facebookové stránky a obousměrnou komunikaci na ní.
  5. 5. 5% sleva V době, kdy Facebook pages měly možnost přivést nového uživatele na vstupní záložku, jsme ji využili pro komunikaci benefitu stránky. Každému „nefanouškovi“ se pak informace o 5% slevě zobrazila spolu s výzvou k přidání se mezi fanoušky.
  6. 6. Výsledky Klient získal k 17. březnu 2012 507 fanoušků. 80 % objednávek přichází s kódem z Facebooku.
  7. 7. Výsledky Bez výrazné změny počtu fanoušků se nám volbou vhodného obsahu podařilo 30 krát znásobit průměrný počet interakcí u příspěvku. Počet interakcí u příspěvků 8 7 6 5 Listopad 2010 4 Listopad 2011 3 2 1 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pořadí příspěvku
  8. 8. Děkujeme za pozornost www.sunmarketing.cz Facebook.com/SunMarketing Twitter.com/SunMarketing

×