Správa Facebook stránka - case study - Ekologická likvidace odpadu

765 views

Published on

Klient ALFA SCRAP nás pověřil vytvořením a správou Facebook stránky, aby ho dostala do povědomí a dodala mu punc odbornosti. Cíle správy i výsledky můžete zhlédnout níže v case study.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
765
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
127
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Správa Facebook stránka - case study - Ekologická likvidace odpadu

 1. 1. Správa Facebook stránky case studyEkologická likvidace odpadů
 2. 2. Představení klienta Společnost ALFA SCRAP, s.r.o. vykupuje druhotné suroviny a zabývá se likvidací odpadů. Klientovi jsme založili novou Facebook page, do té doby na Facebooku nepůsobil. Za účelem zasažení širšího okruhu uživatelů jsme pro název stránky zvolili Ekologická likvidace odpadů místo samotného názvu společnosti.
 3. 3. Cíle správy Hlavním cílem správy bylo získat pro klienta do 6 měsíců 500 fanoušků a zajistit míru interakce na stránce alespoň 0,5 % na příspěvek. Ačkoli plánovaný počet fanoušků nevypadá jako velké číslo, museli jsme překonat nízké povědomí o značce klienta (společnost má dvě pobočky, a to ve vesnicích Osová Bítýška a Dolní Rožínka na Moravě). Vedlejším cílem bylo zajistit, aby uživatelé klienta vnímali jako odborníka na likvidaci odpadu a začali ho vnímat jako poradce pro tuto problematiku.
 4. 4. Plán k naplnění cílů K naplnění hlavního cíle jsme založili stránku, jejímž primárním zaměřením je ekologická likvidace odpadů a komunikace globálních problémů s ní spojených. Neopomenuli jsme komunikaci samotné značky klienta, kromě toho je klient se stránkou spojen po grafické stránce. Pro naplnění vedlejšího cíle jsme se rozhodli využívat jak odborných blogů, stránek a dalších zdrojů, tak znalostí problematiky, kterými disponuje sám klient. Fanoušci díky tomu dostávají užitečné informace a odpovědi na své otázky.
 5. 5. Průběh správy Díky primárnímu zaměření na obecná témata ohledně ekologie a likvidace odpadů si začala stránka brzy získávat pozornost uživatelů.
 6. 6. Průběh správy Počet aktivních uživatelů dlouhodobě roste. Graf ukazuje jejich počet od spuštění stránky v květnu 2011 do konce září 2011. Mírný pokles na přelomu července a srpna je způsoben letními prázdninami, kdy uživatelé tráví na internetu méně času.
 7. 7. Průběh správy Dlouhodobě roste i celkový počet fanoušků. Na grafu níže jsou modře vyznačení noví fanoušci, zeleně uživatelé, kteří přestali být fanoušky.
 8. 8. Výsledky Klient získal od 24. května 2011, kdy byla stránka spuštěna, do 7. listopadu 2011, kdy byla data vyhodnocena, 597 fanoušků. Podařilo se nenásilně spojit stránku s brandem klienta. Na otázku, co si fanoušci představí jako první, když se řekne šrot, byl mezi prvními pěti odpověďmi dvakrát zmíněný Alfa Šrot. Fanoušci začali využívat stránku jako poradní kanál pro své dotazy a klient se stal důvěryhodným zdrojem informací z oboru.
 9. 9. Děkujeme za pozornost www.sunmarketing.cz Facebook.com/SunMarketing Twitter.com/SunMarketing

×