PPC kampaň - case study - Allianz Direct

1,228 views
1,106 views

Published on

Pro klienta Allianz Direct realizujeme správu PPC kampaní. Jak zvyšujeme objem poptávek nad rámec stanovených cílů můžete vidět v naší případové studii.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,228
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
266
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

PPC kampaň - case study - Allianz Direct

 1. 1. PPC kampaň case studyAllianz Direct
 2. 2. Profil klienta Společnost je součástí globální skupiny, specializuje se na přímou odezvu. Na českém trhu působí od roku 2006. Poskytuje pojišťovací služby, primárně:  autopojištění  pojištění majetku  cestovní pojištění  penzijní fond
 3. 3. Profil klienta
 4. 4. Průběh spolupráce Klientovi jsme spravovali PPC od roku 2009. Od srpna 2010 realizujeme kampaně v současné podobě. PPC využívá jako výkonový kanál pro zvýšení objemu pojištění uzavřených online. Klient využívá i další formy online marketingu (SEO, direct mailing). Po dobrých výsledcích první kampaně nám dlouhodobě svěřil SEM. Na začátku kampaně jsme stanovili cíle, kterých chceme dosahovat.
 5. 5. Cíl kampaně Navýšit objem konverzí z PPC reklamy o 50 % během jednoho roku. Zachovat stávající rozpočet. +50 % ročně
 6. 6. Příprava kampaně Před přípravou kampaně jsme analyzovali historický výkon PPC i dalších zdrojů provozu pomocí Google Analytics. Kampaně byly zaměřené jak na jednotlivé produkty, tak na komplementy. Když např. uživatel, hledal dovolenou, zobrazila se mu reklama na cestovní pojištění. Připravili jsme samostatné Click-to-call kampaně pro mobilní zařízení. Konverze máme rozlišené na měkké a tvrdé:  měkké = uživatel se v platebním procesu dostal až po cenu,  tvrdé = uživatel dokončil celý nákupní proces.
 7. 7. Příprava kampaně Reklamními sestavami jsme pokryli různé varianty klíčových slov relevantních k produktům. Více než 40 000 klíčových slov umožňuje kvalitní zobrazování i na longtailové výrazy. Relevanci zobrazování jsme podpořili více než 1500 vylučujícími položkami. Testovali jsme a sezónně obměňovali desítky reklamních textů.
 8. 8. Příprava kampaně Strukturu PPC kampaní jsme vytvořili dle produktů, jejich variant a dotazů implikujících možný zájem o produkty.
 9. 9. Průběh kampaněPPC kampaň jsme spustili 16. 8. 2010 ve vyhledávání a reklamní sítiGoogle.
 10. 10. Průběh kampaněDenně jsme monitorovali výkon kampaně a optimalizovali ji.Čerpali jsme nápady na nová klíčová slova a sestavy z přehleduvyhledávacích dotazů.Reklamní texty jsme obměňovali dle výkonu různých formulací.Zkoušeli jsme různé pokročilé nastavení, včetně střídání a časovéhorozvrhu reklam nebo optimalizátoru konverzí.Nebáli jsme se zastavit a přepracovat celé kampaně, pokudnedosahovaly požadovaného výkonu.
 11. 11. Výsledky kampaně Srovnali jsme dvě 12měsíční období. Období aktuální kampaně v této studii probíhalo od září 2010 (po spuštění kampaně) do konce srpna 2011. Období předešlé kampaně pro tuto studii jsme vybrali od září 2009 do konce srpna 2010. V průběhu obou období byly nasazovány a propagovány různé akce.
 12. 12. Výsledky kampaně Daná období jsme vybrali i z důvodu eliminace vlivu sezóny. V obou obdobích bylo nasazeno přibližně stejné množství speciálních akcí. Typ akcí je dlouhodobě stejný, proto můžeme jejich vliv na srovnání vyloučit.
 13. 13. Výsledky kampaně Srovnání množství tvrdých konverzí. Stará kampaň Nová kampaňZáří Říjen Listopad Prosinec Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen
 14. 14. Výsledky kampaně Konverzní poměr Referenční období 2,86 % Období nové kampaně 4,34 % Relativní změna 51,45 % Absolutní změna 1,47 % Meziročně, při srovnatelném počtu návštěv a rozpočtu, podává PPC kampaň mnohem lepší výkon. PPC kampaň se stala nejvíce konvertujícím zdrojem provozu, přivádí také největší poměr nových návštěvníků.
 15. 15. Výsledky kampaně Cíl: zvýšit roční počet uzavření pojištění z PPC reklamy o 50 %. Výsledek: kampaň vytvořila o 81,76 % více uzavření pojištění.  Překonali jsme cíl o 21 %. +81,76 % ročně
 16. 16. Výsledky kampaně Průměrný konverzní poměr webu v průběhu kampaně vzrostl o 51,45 %.2,86 %4,34 %
 17. 17. Děkujeme za pozornost www.sunmarketing.cz Facebook.com/SunMarketing Twitter.com/Sun_Marketing

×