Integrovaná komunikace na Facebooku - case study - Fotex Česká republika

883 views
824 views

Published on

Naše spolupráce se společností GrandOptical v oblasti marketingu v sociálních sítích začala před rokem založením Facebook page. Nyní představuje facebooková stránka pro společnost významný komunikační kanál s nezanedbatelným vlivem na samotný prodej. Komunikaci jsme pojali integrovaně a spojuje v sobě správu stránky, soutěžní aplikace a výkonovou PPC kampaň. Konkrétní výsledky naleznete v případové studii.

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
883
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
435
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Integrovaná komunikace na Facebooku - case study - Fotex Česká republika

 1. 1. Integrovaná komunikace na Facebooku case study Fotex Česká republika, s. r. o.
 2. 2. Představení klienta Společnost GrandOptical je součástí mezinárodní sítě GrandVision, která patří k největším provozovatelům v oblasti oční optiky a péče o zrak na světě. GrandOptical provozuje 41 prodejen v celé České republice. Svým zákazníkům nabízí bezkonkurenční kvalitu, rychlost služeb a širokou škálu záruk.
 3. 3. Cíle správy Primárním cílem našich aktivit pro klienta bylo přivedení nových relevantních fanoušků na Facebook page GrandOptical. Sekundárním cílem bylo zvýšení návštěvnosti poboček uživateli z Facebooku a s tím související růst tržeb z těchto návštěvníků.
 4. 4. Plnění cílů Klienta jsme obeznámili s faktem, že samotná správa stránky na Facebooku širokou masu fanoušků nepřivede. Spustili jsme facebookovou slevovou záložku a soutěžní aplikaci. Doporučili jsme spuštění výkonové PPC kampaně.
 5. 5. Správa Facebook page Pomocí vhodné komunikace jsme aktivovali stávající fanoušky a šířili povědomí o stránce mezi nové uživatele. Zaměřili jsme se především na viralitu příspěvků a jejich atraktivitu pro fanoušky. Díky vysokému virálnímu dosahu se příspěvky dostaly mezi několikanásobně vyšší počet uživatelů, než byl počet fanoušků.
 6. 6. Správa Facebook page
 7. 7. Soutěž na FacebookuZvolili jsme jednoduchý tipovací formát, který v kombinaci s atraktivnímicenami motivoval k účasti stávající fanoušky a přivedl fanoušky nové. Soutěž spočívala ve vybrání a označení brýlí ve stojanu. Až byly označeny všechny brýle, zveřejnili jsme, která pole byla výherní. Aby byly označeny všechny brýle co nejrychleji, zvali soutěžící do soutěže své přátele.
 8. 8. Soutěž na Facebooku
 9. 9. PPC kampaň• Facebookovou stránku jsme podpořili výkonovou kampaní na Facebooku v termínu od 28. 8. 2012 do 16. 4. 2013.• Při propagaci jsme využili Sponsored Stories a Facebook Ads.• Reklamou jsme získali 12 812 nových fanoušků.• Celkově bylo kampaní dosaženo na cenu 5,8 Kč za fanouška a na cenu 1,3 Kč za akci.• Míra prokliku (CTR) činila za dané období 0,113 %. 35,7 % konverzní poměr (fanoušci)
 10. 10. Facebook Ads• Během kampaně došlo několikrát k obměně textů a vizuálů kreativ.• Vždy, když jednu variantu kreativy s určitým cílením vidělo mnoho uživatelů několikrát (max. 5-6x), došlo ke změně vzhledu a znění reklamy.• Bylo vytvořeno několik kampaní dle odlišného cílení – různé věkové cílení, různé cílení na pohlaví a zájmy.
 11. 11. Sponsored Stories• Pro získání nových fanoušků jsme využili tzv. Like Story • Celkem získáno 8 087 nových fanoušků • Cena za fanouška 5,67 Kč • Konverzní poměr počtu nově získaných fanoušků 53,8 %• Pro podporu větší míry interakce na stránce jsme použili Page Post Story • Celkem získáno 6 743 akcí • Cena za akci 0,3 Kč Like Story Page Post Story
 12. 12. Výsledky Od 1. 5. 2012, kdy byla stránka založena, do 17. 4. 2013, jsme klientovi získali 14 946 relevantních fanoušků. Stránka roste co do počtu fanoušků i interakcí stále progresivněji. Během dvou měsíců – v období od 1. 2. 2013 do 31. 3. 2013 - přibylo na stránku 5 301 fanoušků. 2650 fanoušků měsíčně
 13. 13. Výsledky Od 21. 5. 2012 do 31. 7. 2012 jsme měřili vliv Facebooku na navýšení tržeb. Červen: 363 zakázek z Facebooku, tj. 5 % všech zakázek společnosti. Červenec: 636 zakázek z Facebooku, tj. 11 % všech zakázek společnosti. 11 % všech zakázek pocházelo z Facebooku
 14. 14. Děkujeme za pozornost www.sunmarketing.cz Facebook.com/SunMarketing Twitter.com/SunMarketing

×