Rancangan pelajaran harian dst tahun 2
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Like this? Share it with your network

Share

Rancangan pelajaran harian dst tahun 2

on

  • 15,653 views

 

Statistics

Views

Total Views
15,653
Views on SlideShare
12,062
Embed Views
3,591

Actions

Likes
3
Downloads
556
Comments
3

14 Embeds 3,591

http://wongsiewsian.blogspot.com 3010
http://infosainsv3.blogspot.com 381
http://blogtpling.blogspot.com 86
http://azlianaupsi.blogspot.com 81
http://www.google.com.my 18
http://webcache.googleusercontent.com 3
http://www.blogger.com 3
http://wongsiewsian.blogspot.hk 2
http://azlianaupsi.blogspot.in 2
https://www.google.com 1
http://wongsiewsian.blogspot.ae 1
http://wongsiewsian.blogspot.nl 1
http://translate.googleusercontent.com 1
http://wongsiewsian.blogspot.com.es 1
More...

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft Word

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Processing…
Post Comment
Edit your comment

Rancangan pelajaran harian dst tahun 2 Document Transcript

  • 1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN<br />DUNIA SAINS DAN TEKNOLOGI TAHUN 2<br />Mata Pelajaran : Dunia Sains dan Teknologi <br />Kelas:Tahun Dua<br />Tema / Tajuk: Sains Hayat / Haiwan<br />Masa: 8.40 – 9.40 pagi ( 60 minit )<br />Standard pembelajaran : 2.4.1 dan 2.4.3<br />Objektif pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :<br />
    • Membuat pemerhatian cara haiwan bergerak
    • 2. Menjelaskan haiwan bergerak seperti terbang, berenang, menjalar, mengengsot, merayap, dan melompat
    • 3. Menyatakan tujuan haiwan bergerak.
    Aktiviti pengajaran dan pembelajaran<br />
    • FASACADANGAN AKTIVITICADANGAN KOMUNIKASIOrientasi:Set Induksi(5 minit)Murid mendengar dan menyanyikan lagu Lompat Si katak lompat bersama-samaPencetusan Idea (15 minit)Guru membawa murid keluar dari bilik darjah untuk membuat pemerhatian dan mengenal pasti pergerakan haiwan di persekitaran kawasan sekolah.165925510604525336510604525010664694408718553619516770353746525336537465Murid menceritakan cara haiwan-haiwan bergerakMurid A : Katak melompatMurid B : Ikan berenangMurid C : Burung terbangMurid D : Siput merangkak (mengengsot)Murid E : Ulat gonggok berjalanMenjana idea( 20 minit )FASAGuru menyediakan kad perkataan (pergerakan haiwan)berenangberjalanterbangmengengsotmelompatMurid dikehendaki menyesuaikan kad perkataan dengan gambar mengikut cara pergerakan haiwanContoh :16748464458berenang16748480693mengengsotGuru menyoal murid tentang cara pergerakan haiwanCADANGAN AKTIVITI Soalan :Bagaimanakah cara ikan bergerak?Bagaimanakah cara ulat gonggok bergerak?Adakah burung berjalan? Jelaskan cara burung bergerak.Adakah katak merangkak? Jelaskan cara katak bergerak.Bagaimanakah cara kucing bergerak ?CADANGAN KOMUNIKASIPenstrukturan semula(15 minit)Murid melihat tayangan video cara pergerakan yang dipelajari.Helang menangkap ular. Video 1Kucing mengejar tikus. Video 2Siput makan daun HYPERLINK "Garden%20Snail%20(Helix%20Aspersa).mp4" . Video 3Murid menceritakan aktiviti yang dilakukan oleh haiwan dalam video tersebut.Guru menjelaskan kepentingan pergerakan haiwan yang ditunjukkan dalam video.Contoh :Helang menangkap ular untuk dijadikan makanan.Tikus melarikan diri untuk melindungi diri dari musuh.Murid menjawab lembaran kerja Murid A : Burung helang menangkap ular.Soalan :Mengapa helang menangkap ular ?Jawapan :Helang lapar.Murid B : Kucing mengejar tikusSoalan :Mengapa tikus melarikan diri?Jawapan :Tikus takut kepada kucingPentaksiranMurid menyiapkan Lembaran Kerja 1Aktiviti PemulihanMurid menyiapkan Lembaran Kerja 2Aktiviti Pengayaan1.Murid menyiapkan Lembaran Kerja 3Guru membuat pengukuhan tentang pembelajaran dan pengajaran berkaitan dengan pergerakan haiwan.Refleksi(5 minit)25 orang murid dapat menyatakan cara dan tujuan haiwan bergerak .5 orang murid dibimbing untuk menyatakan cara pergerakan haiwan.
    Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :<br />
    • TMK - menggunakan tayangan video tentang pergerakan haiwan.
    • 4. Bahasa – menggunakan bahasa yang betul berkaitan dengan pergerakan haiwan.
    Bahan Bantu Belajar (BBB)<br />
    • Kad perkataan
    • 5. Kad gambar
    • 6. Video
    • 7. Komputer
    • 8. Specimen sebenar (Ulat gonggok, ikan, burung, siput dan katak)