Your SlideShare is downloading. ×
 • Like
 • Save
Brain com prezentace
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Brain com prezentace

 • 181 views
Published

 

 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Be the first to comment
  Be the first to like this
No Downloads

Views

Total Views
181
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0

Actions

Shares
Downloads
0
Comments
0
Likes
0

Embeds 0

No embeds

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  No notes for slide

Transcript

 • 1. BrainCom – systém pro vzdělávání Revoluční systém vzdělávání využívající nejnovější poznatky v oblasti ovlivnění mozkových vln pomocí počítačem řízené hypnózy, sugesce a halucinace. Podpora praktické výuky. Urychlení procesu učení. Zlepšení soustředění. Zvýšení úrovně znalostí. Výuka téměr reálnou hrou.
 • 2. BrainCom - historie Základy pro ovlivnění mozkových vln byly položeny již v roce 1975, kdy Dr. José Delgada prováděl pokusy, při kterých dokázal ovlivnit nejen nálady pokusných subjektů, ale i vnímání barev a dalších vjemů. Na začátku bylo nutné přímé spojení s lidským tělem pomocí implantátů, ale díky výzkumu pro armádní účely bylo možné spojení s nervovým systémem natolik zjednodušit, že postačuje indukční přenos pomocí elektromagnetických vln.
 • 3. BrainCom – zařízení a jeho použití Základem zařízení je řídící server s ovládacím programem, zajišťujícím přenos požadovaných nakonfigurovaných dat do jednotlivých sedáků, které již obsahují pouze aplikační software, starající se o kontrolu vstupu do hypnotického stavu, přenosu dat a následné kontroly a vyvedení z hypnotického stavu. Nízká HW náročnost na periferie pro jednotlivé subjekty. Možnost napojení vpodstatě neomezeného počtu sedáků. Nezávislost jednotlivých sedáků v případě poruchy serveru.
 • 4. BrainCom – nasazení v praxi Doporučení pro praktické použití: Pro jednoho obsluhujícího a server maximálně 20 subjektů. Maximálně pět sezení za 24 hodin po dobu tří dnů. Tři stupně interakce: Pozorovatel – bez možnosti zasáhnout do děje či zážitku. Účastník – přímo v dění, ale bez možnosti interakce. Plná interakce – ovlivnění dění, využití všech smyslů. Ovládání a nastavení: Obsluhujícím - individuálně anebo pro všechny společně. Účastníkem – například výběr povolání, kurzu apod. Základní funkcí systému je výuka a získávání zážitků pomocí zprostředkovaných vjemů, které jsou zpracovány mozkem tak, jako kdyby se jednalo o reálné prožitky.
 • 5. BrainCom – moduly - poznávání Na základě dostupných historických informací byl sestaven program o Karlově mostu. Pozadí stavby historické památky. Poznávání historických řemesel. Interaktivní: kameník, sochař, vozka a zedník. Prohlídka stavby Karlova mostu Návštěva unikátního ostrova, bez zásahu do křehké rovnováhy tohoto biotopu. Poznávání fauny a flory, denní a noční režim. Negativní vliv člověka na prostředí ostrova. Ochrana druhů a boj proti pytlákům (18+). Madagaskar – unikátní biotop
 • 6. BrainCom – moduly - výuka Zvládnutí základů jazyka pro komunikaci v běžném rozhovoru a psaní textu hiraganou a katakanou. Následuje možnost specializace v pokračování výuky tohoto exotického jazyka. Získání certifikátu v jednom z oborů. Japonština Zaměření na ruční výrobu obuvi, doplňků pro jezdectví, pouzder, opasků a brašen. Základy pro zvládnutí řemesla. Inteznivní kurz pro žáky od 13ti let. V přípravě rozšiřující kurz s certifikací. Sedlářství - zapomenutá řemesla
 • 7. BrainCom – moduly – pro život Pro urychlení přípravy na hodiny tělesné výchovy, ale i praxi byl sestaven výukový program zahrnující základy těchto her: Fotbal, americký fotbal, baseball. Basketbal, volejbal, házená. Základy pravidel míčových her Základní znalost ropravních značek a pravidel silničního provozu. Ovládání dvou a čtyřstopých vozidel (dle věku studentů). Chování vozidel na silnici v různých situacích. Vliv různých druhů drog na řízení vozidla. Prožitek dopravní nehody motorového vozidla. Dopravní hřiště, řízení vozidel
 • 8. BrainCom – nejen vzdělávání BrainCom je systém, který umožňuje nejen vzdělávání, ale pod příslušným dohledem také možnost odstranění některých negativních jevů (například šikana), či lehčích poruch soustředění a některých vlastností. Tyto funkce systému BrainCom jsou přístupné pouze pod dohledem určených osob, tak aby nedošlo ke zneužití. Formou vsugerovaného zážitku je možné: Vyvolat negativní pocit pro určitou situaci. Omezit poruchy soustředění pomocí pozitivního pocitu.
 • 9. BrainCom Děkuji Vám za Vaší pozornost. Vypracovala: Helena J. Skuhrovcová 2. ročník - Vychovatelství