Apartamente per shitje ne Tirane. Shiten Apartamente ne Tirane

632 views

Published on

Apartamente per shitje ne Tirane. Shiten Apartamente ne Tirane

Published in: Real Estate
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
632
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apartamente per shitje ne Tirane. Shiten Apartamente ne Tirane

  1. 1. 1 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Rezidenca Tirana Qemal Stafa www.Albania-Estate.com ©
  2. 2. 2 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com ©
  3. 3. 3 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com ©
  4. 4. 4 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com ©
  5. 5. 5 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Tirana–Kryeqyteti i Shqiperise “Tiranë” mendohet se vjen nga Qyteti i Tiranës është qyteti më i Tirana u shpall kryeqytet i fjala “Theranda”, e përmendur në madh i Shqipërisë dhe qendra më përkohshëm i Shqipërisë në 9 burimet e lashta greke dhe latine, e madhe ekonomike, shkurt 1920 nga Kongresi i që vendasit e quanin Te Ranat, administrative, politike, Lushnjës dhe pjesëtarët e meqë fusha ishte formuar si industriale, mediale, akademike, Këshillit Kombëtar hynë në rezultat i materialeve të ngurta që sociale dhe kulturore e vendit. qytet në 11 shkurt 1920. sillnin ujrat nga malet përreth.Për Tirana ndodhet vetëm 17 km larg Përfundimisht Tirana u shpall herë të parë emri i Tiranës në aeroportit "Nënë Tereza", i vetmi kryeqytet i Shqipërsisë në vitin formën e sotme përmendet në aeroport ndërkombëtar në 1925 nga Asambleja vitin 1418 në një dokument të Shqipëri i njohur dhe me emrin Kushtutetuese. Në historinë e Venedikut. Për herë të parë Rinas. Ky aeroport është hyja më e popullit shqiptar, “Periudha e regjistrimi i tokave u bë nën rëndësishme lidhëse ndërmjet Pavarësisë (28 Nëntor 1912 – 7 pushtimin otoman në vitet 1431- Shqipërisë dhe pjesës tjetër të Prill 1939), përmendet shpallja e 1432. Tirana kishte 60 qendra të botës. Tirana shtrihet në Republikës Shqiptare nga banuara me rreth 1000 shtëpi dhe koordinatat 41.33° veri dhe 19.82° Asambleja Kushtetuese dhe 7300 banorë.Në shekullin XV lindje. Qendra e Tiranës është miratimi i statutit apo njihen, siç përmendet nga Marin projektuar nga arkitektët të njohur kushtetutës republikane, në të Barleti, Tirana e Madhe dhe Tirana italianë të periudhës musoliniane cilat Tirana shpallet kryeqytet i e Vogël. Florestano de Fausto dhe Armando Shqipërisë. Brasini. www.Albania-Estate.com ©
  6. 6. 6 Rezidenca Tirana Qemal Stafa ........prezanton Tirana Qemal Stafa  Siperfaqia e ndertimit eshte 13,500m2 , nga te cilat 3.200 m2 Podrum, 1.500 m2 Siperfaqie Comerciale dhe 8.800m2 Apartamente.  Ndermjet dy pallateve ka nje siperfaqie e gjelberuar e shlodhese prej 1000m2 me peme te larta dekorative si dhe stola dhe nje kend lodrash per femije. www.Albania-Estate.com ©
  7. 7. 7 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Karakteristikat Kryesore:  Objekti eshte realizuar i gjithi me kapote termike e cila garanton nje komoditet me te larte dhe mbrojtje nga ndryshimet e temperaturave te jashteme.  Te gjitha apartamentet jane te mbeshtjella me material zeizolues me cilesi anti-akustike i cili garanton mospercjellshmerine e zhurmave nga njeri ambient ne tjetrin.  Sistemi i aspirimit te kuzhinave te cdo apartamenti eshte individual.  Vetratat jane me dopioxham te firmes to njohur Rehau dhe dyert jane te nje cilesie te larte.  Objekti eshte me 2 kate parkimi te nendheshme.  Gjithashtu ne sherbim te banoreve eshte nje roje dhe administrator i cili kujdeset per mirembajtjen e siperfaqeve te banueshme si dhe te ambienteve te gjelbra dhe lulishteve.  Ne katet e para jane biznese sherbimesh si dyqane , markete, banka, klinika etj...  Objekti ndodhet prane qendres spitalore Nene Tereza dhe unazes se qytetit, gjithashtu eshte i lidhur me linja urbane te rregullta. Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. www.Albania-Estate.com ©
  8. 8. 8 Rezidenca Tirana Qemal Stafa Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1 414 852 5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com ©

×