Internet'in Yararları ve Zararları

10,137 views
9,794 views

Published on

1 Comment
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
10,137
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
8
Actions
Shares
0
Downloads
60
Comments
1
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Internet'in Yararları ve Zararları

 1. 1. İYİLİĞİYLE VE KÖTÜLÜĞÜYLE İNTERNET
 2. 2. İNTERNET NEDİR? İnternet,birçok bilsayar sisteminin birbirine bağlı olduğu,Dünya çapında sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır.
 3. 3. İNTERNET NEDİR? İnternet,birçok bilsayar sisteminin birbirine bağlı olduğu,Dünya çapında sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. İnternet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.
 4. 4. İNTERNET NEDİR? İnternet,birçok bilsayar sisteminin birbirine bağlı olduğu,Dünya çapında sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. İnternet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. Bu teknoloji yardımıyla pek çok alandaki bilgilere insanlar kolay, ucuz, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmektedir.
 5. 5. İNTERNET NEDİR? İnternet,birçok bilsayar sisteminin birbirine bağlı olduğu,Dünya çapında sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. İnternet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. Bu teknoloji yardımıyla pek çok alandaki bilgilere insanlar kolay, ucuz, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmektedir. İnternet’i bu haliyle bir bilgi denizine, ya da büyükçe bir kütüphaneye benzetebiliriz.
 6. 6. İNTERNET NEDİR? İnternet,birçok bilsayar sisteminin birbirine bağlı olduğu,Dünya çapında sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. İnternet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. Bu teknoloji yardımıyla pek çok alandaki bilgilere insanlar kolay, ucuz, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmektedir. İnternet’i bu haliyle bir bilgi denizine, ya da büyükçe bir kütüphaneye benzetebiliriz. İnternet, 1997 sonu itibarıyla 100,000,000’u aşkın insanın kendi arasında etkileştiği, bilgi değiş-tokuşu yapabildiği ve kendi yazısız kuralları olan büyük bir topluluktur.
 7. 7. TÜRKİYEDE İNTERNET Türkiye Internete Nisan 1993ten beri bağlıdır.
 8. 8. TÜRKİYEDE İNTERNET Türkiye Internete Nisan 1993ten beri bağlıdır. İlk bağlantı ODTÜden 64kbit/san hızında gerçekleştirilmiştir.
 9. 9. TÜRKİYEDE İNTERNET Türkiye Internete Nisan 1993ten beri bağlıdır. İlk bağlantı ODTÜden 64kbit/san hızında gerçekleştirilmiştir. Ardından 1994ün başlarında Ege Üniversiteside 64kbit/san hızında internete bağlanmıştır.
 10. 10. TÜRKİYEDE İNTERNET Türkiye Internete Nisan 1993ten beri bağlıdır. İlk bağlantı ODTÜden 64kbit/san hızında gerçekleştirilmiştir. Ardından 1994ün başlarında Ege Üniversiteside 64kbit/san hızında internete bağlanmıştır. Daha sonra sırasıyla, Bilkent Ün.(1995 Eylül), Boğaziçi Üniv. (1995 Kasım) ve İTÜ (1996 Şubat) internete bağlanmıştır.
 11. 11. Türkiyenin İnternet ile Tanıştığı Dönemden Gazete Küpürleri
 12. 12. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org)
 13. 13. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype)
 14. 14. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype) Sanal bir bankadır. (paypal.com)
 15. 15. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype) Sanal bir bankadır. (paypal.com) Sanal bir devlettir. (turkiye.gov.tr)
 16. 16. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype) Sanal bir bankadır. (paypal.com) Sanal bir devlettir. (turkiye.gov.tr) Sanal bir mağazadır. (gittigidiyor.com,ebay.com)
 17. 17. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype) Sanal bir bankadır. (paypal.com) Sanal bir devlettir. (turkiye.gov.tr) Sanal bir mağazadır. (gittigidiyor.com,ebay.com) Bir paylaşım aracıdır. (facebook.com,twitter.com)
 18. 18. İNTERNETİN YARARLARI Devasa bir kütüphane ve eğitim platformudur. (wikipedia.org) Bir iletişim aracıdır. (msn,irc,skype) Sanal bir bankadır. (paypal.com) Sanal bir devlettir. (turkiye.gov.tr) Sanal bir mağazadır. (gittigidiyor.com,ebay.com) Bir paylaşım aracıdır. (facebook.com,twitter.com) Bir eğlence aracıdır. (youtube.com)
 19. 19. İNTERNETİN ZARARLARI Zaman kaybı ve bağımlılıklar.
 20. 20. İNTERNETİN ZARARLARI Zaman kaybı ve bağımlılıklar. Aile ve çevreden uzaklaşmalar,yüzyüze iletişimin azalması.
 21. 21. İNTERNETİN ZARARLARI Zaman kaybı ve bağımlılıklar. Aile ve çevreden uzaklaşmalar,yüzyüze iletişimin azalması. İnsan sağlığını olumsuz etkilemesi.
 22. 22. İNTERNETİN ZARARLARI Zaman kaybı ve bağımlılıklar. Aile ve çevreden uzaklaşmalar,yüzyüze iletişimin azalması. İnsan sağlığını olumsuz etkilemesi. Sakıncalı oluşumlara ve alışkanlıklara yönelim.
 23. 23. Sorular?
 24. 24. Kaynakça ve Yararlı Linkler www.google.com.tr tr.wikipedia.org www.serdarkocaoglu.com.tr www.internetarsivi.metu.edu.tr www.po.metu.edu.tr/links/inf/css25/bolum2.html*Bu sunum Linux Mint üzerinde LibreOffice ile hazırlanıştır. Sadettin KALENDEROĞLU - Eylül/2012

×