2.saraksts                    11.c klase              Reāli Nopietna Partija     Pr...
 Jauniešiem, kuri pēc vidusskolas vai arodvidusskolas pabeigšanas netiek uzņemti     sevis interesējošā augstskolā bu...
Zivsaimniecības komiteja   Piesaistīt   līdzekļus no ES, lai varētu izveidot jaunas un efektīvas zivju   audzētavas...
PašnovērtējumsN.p. Kandidāta  Dzimš.                    Joma, kurā vēlētos realizēt   par valsts ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

11c

378 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
378
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
8
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

11c

 1. 1. 2.saraksts 11.c klase Reāli Nopietna Partija Programma Eiropas Parlamenta vēlēšanāmReāli Nopietnas partijas (RNP) galvenais mērķis ir celt Latvijas jauniešu zināšanu līmeni,veidojot stipru nāciju ES un pasaules darba tirgus līmenī. Tiecamies popularizēt unpilnveidot apmaiņas programmas, kuras piedāvā ES dalībvalstis, kuru rezultātā jaunieši gūstplašāku redzējumu par ES dažādību kultūrā, tehnoloģijās un mācību programmās. Pievēršambūtisku nozīmi Latvijas darba tirgus paplašināšanai, veidojot spējīgus nodarbinātos.Ārlietu komiteja  Popularizēt apmaiņas programmas ES jauniešu vidū, dodot iespēju studēt vai strādāt nākotnē, kādā no ES dalībvalstīm, tādā veidā veicinot prakses pieaugumu, jaunu iespēju apguvi, kuras Latvijā patlaban nevar iegūt.  Nodrošināt pēc iespējams labākus un drošākus dzīves apstākļus ārvalstīs esošajiem Latvijas pilsoņiem.  Stiprināt ārvalstīs dzīvojošo pilsoņu saites ar dzimteni, tādā veidā saglabājot nacionālo identitāti un kultūru; veicināt imigrantu atgriešanos Latvijā.  Sekmēt trūcīgo pilsoņu iespējas studēt ārzemēs, pēc vienlīdzības principa.  Veicināt jauniešu pārrobežas profesionālās izglītības kapacitāti, lai varētu sasniegt Eiropas izaugsmes līmeni.  Padarīt Latvijas vārdu un viedokli dzirdamāku Eiropas Savienībā.Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja  Veicināt vienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem darba tirgū.  Popularizēt jauniešu vidū brīvprātīgo darbu, lai iegūtu pieredzi un iepazītos ar darba tirgu, kā arī, lai saprastu, ka citiem palīdzēt var arī bez atlīdzības.  Piešķirt priekšrocības jauniešiem, kuri ir piedalījušies brīvprātīgajā darbā, piemēram, atlaides augstskolās studiju maksai.
 2. 2.  Jauniešiem, kuri pēc vidusskolas vai arodvidusskolas pabeigšanas netiek uzņemti sevis interesējošā augstskolā budžeta grupā, bet naudas maksas studijām nav, nodrošināt pilnvērtīgu darbu un atalgojumu. Tas veicinātu jauniešu vēlmi nepamest Latviju, bet gan mēģināt augstskolā iestāties nākamajā gadā.Vide, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja  Popularizēt veselīgu dzīvesveidu jauniešu vidū, prezentējot veselīgu dzīvesveidu izglītības iestādēs.  Piesaistīt ES finansējumu Latvijas skolu sporta aktivitāšu vietu restaurācijā, iesaistot kā darbaspēku izglītības iestādes jauniešus.Attīstības komiteja  Radīt jaunus informatīvus līdzekļus par izglītības ieguvi Latvijā un Eiropā.  Veicināt brīvā laika pavadīšanas iespējas, finansējot sporta nodarbības, jauniešu centrus un apmācības.  Veicināt iespēju jaunieše strādāt vasarā un brīvlaikos.Budžeta komiteja  Piesaistīt papildus līdzekļus no ES, modernizējot izglītību iestāžu mācību procesus.  Komitejas budžeta prioritāte ir ieguldīt naudu mazāk turīgos reģionos, lai sekmētu izglītības kvalitāti, tādā veidā nākotnē radot papildus darbavietas, kurās varēs strādāt kvalificēti darbinieki.  Veidot papildus budžeta vietas zinātņu fakultātēs, veicinot nākotnē jaunas inovācijas.Kultūras un izglītības komiteja  Sekmēt ES jauniešu savstarpēju sapratni, izmantojot dialogu un atbalsta darbības, piemēram, mācību kursus un apmaiņas programmas.  Veicināt visiem jauniešiem izglītībā un darba tirgū vienlīdzīgas, demokrātiskas iespējas.  Izstrādāt programmu kā ieinteresēt jauniešus vairāk par kultūru, zinātni un mākslu.  Ar jauno tehnoloģiju starpniecību veicināt jauniešu zināšanas par kultūru un kultūras mantojumu dažādību Eiropas Savienībā.
 3. 3. Zivsaimniecības komiteja  Piesaistīt līdzekļus no ES, lai varētu izveidot jaunas un efektīvas zivju audzētavas, tādā veidā radot papildus darba vietas.  Attīstīt jūrasskolas, tādā veidā piesaistot jauniešus, kuri spēs nākotnē iegūt kvalificētāku darbu attiecīgajā jomā, kā arī cels Latvijas ekonomisko stāvokli, strādājot attīstītā nozarē.Pilsoņu brīvība, tieslietas un iekšlietas  Veicināt sabiedrības intereses par savas valsts attīstību un kultūru.  Veicināt katra pilsoņa suverenitātiEkonomikas un monetārjautājumi  Panākt neadekvāti augstu rūpniecības standartu atcelšanu, tādējādi ļaujot rūpniecībai Eiropas savienībā attīstīties brīvāk. Tas palīdzētu valstīm labāk izkļūt no eirozonas krīzes.  Izmainīt ES stratēģiju izkļūšanai no krīzes, nomainot tagadējo ievirzi, kas paredz parādu nosegšanu ar nodokļu paaugstināšanu. Tā vietā koncentrēties uz nodokļu atlaidēm biznesiem, kas palīdzētu stimulēt ekonomiku un tādā veidā iegūtu pietiekamus līdzekļus parādu apmaksai.  Ieviest progresīvo nodokli kā obligātu prasību visām ES dalībvalstīm.
 4. 4. PašnovērtējumsN.p. Kandidāta Dzimš. Joma, kurā vēlētos realizēt par valsts Dzimums Klase Skola k. vārds, uzvārds gads savu potenciālu valodas prasmi (dzimtā/līmenis) Rīgas 1 Diāna Lastovska 1995 Sieviete 11.c Ārlietas dzimtā/B-līmenis 6.vidusskola Rīgas 2 Madara Moroza 1995 Sievietes 11.c Kultūra un izglītība dzimtā/ A-līmenis 6.vidusskola Rīgas 3 Monta Muzikante 1995 Sieviete 11.c Nodarbinātība un sociālās lietas dzimtā/ B-līmenis 6.vidusskola Rīgas Vide, sabiedrības veselība un 4 Renārs Beķeris 1995 Vīrietis 11.c dzimtā/ B-līmenis 6.vidusskola pārtikas nekaitīgums Rīgas 5 Dāvids Blehmanis 1995 Vīrietis 11.c Attīstība dzimtā/B-līmenis 6.vidusskola Madara Felkere Rīgas 6 1995 Sieviete 11.c Budžets dzimtā/ B-līmenis 6.vidusskola Rīgas 7 Artūrs Štorhs 1995 Vīrietis 11.c Tieslietas un iekšlietas dzimtā/ C-līmenis 6.vidusskola Rīgas 6. Ekonomikas un 8 Valters Šķetris 1995 Vīrietis 11.c dzimtā/ B-līmenis vidusskola monetārjautājumi Rīgas 6. 9 Roberts Lipšāns 1995 Vīrietis 11.c Zivssaimniecība dzimtā/C-līmenis vidusskola

×