1. saraksts

534 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
534
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
15
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

1. saraksts

  1. 1. „Par gaišāku nākotni!” 11.a klases priekšvēlēšanu programma 2012.gada 28.februāra Eiropas parlamenta vēlēšanām Rīgas 6.vidusskolāMēs esam par izglītotiem jauniešiem - tā ir Eiropas nākotne. Mēs plānojam uzlabot izglītības sistēmu,padarot to konkurētspējīgu ES līmenī, attīstīt zinātni, lai radītu pasaules mēroga inovācijas - Latvijas“Nokia”, kas veicinātu ekonomisko augšupeju, izveidotu jaunas darba vietas. Nedrīkst pieļaut jauniešuaizplūšanu. Mēs redzam Latviju kā valsti, kur cilvēki ne tikai paliek, bet arī atgrieţas, kā valsti, kas ir izcilapasaules mērogā, kā valsti ar gaišāku nākotni.Ārlietas ● Strādāt pie tā, lai padarītu Latviju par vienu no progresīvākajām valstīm ES, kam par pamatu kalpotu sakārtota un konkurētspējīga izglītības sistēma. ● Aizsargāt Latvijas intereses ES. ● Veicināt Baltijas vienotību un ciešāku sadarbību ar Ziemeļvalstīm reģionāli svarīgu, attīstību veicinošu un stratēģisku jautājumu risināšanā. ● Sekmēt vienotas ES enerģētikas politikas veidošanu, stiprinot Latvijas enerģētisko neatkarību un drošību, veicināt Baltijas kopējā energotirgus izveidi, Baltijas energosistēmas integrāciju ar Ziemeļvalstīm, atjaunojamo resursu izmantošanu. ● Turpināt politisko, ekonomisko un militāro sadarbību ar ASV, kas ir svarīgs Latvijas drošības priekšnoteikums. ● Stiprināt ārvalstīs dzīvojošo pilsoņu saites ar dzimteni un veicināt viņu atgriešanos Latvijā. Sekmēt globāla latviešu tīkla izveidi un nostiprināšanu; sadarbojoties ar pasaules latviešu organizācijām, īstenot pasaulē izkaisīto latviešu atbalsta programmas, lai saglabātu Latvijas pilsoņu un latviešu identitāti. ● Jāveicina Latvijas izcilība ekoeksporta un ekotūrisma jomā. Piedāvājot kopīgus ilgtspējas, klimata un enerģijas drošības risinājumus, izkopt Latvijas kā ekovalsts tēlu ārpolitikā. ● Jāveicina eksporta projekti, atbildīgi, bet efektīvi lietojot valsts eksporta atbalsta mehānismus. ● Jāattīsta ekonomiskā sadarbība un realitātē jāveicina viena ekonomiskā telpa valstīs ap Baltijas jūru.
  2. 2. Budžets ● Galvenais ir pamatmērķu īstenošana - nodarbinātības veicināšana, inovāciju attīstība un finansēšana, cīņa ar klimata pārmaiņām, enerģētikas jautājumu risināšana, izglītības un sociālās integrācijas līmeņa celšana. Uzdevums nav tērēt vairāk, bet tērēt labāk. Izdevumiem labāk jānosaka prioritātes. Lai radītu darba vietas, ir jānodrošina valsts ekonomiskā izaugsme, konkurētspēja un spēcīgs iekšējais tirgus.Enerģētika, rūpniecība, zinātne ● Sadarbība veselības aizsardzības, pārtikas raţošanas, lauksaimniecības, zivsaimniecības, biotehnoloģijas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, enerģētikas, vides, transporta, sociālekonomikas un humanitāro zinātņu, kosmosa un drošības izpētē. Šeit ietilpst arī nanozinātnes, nanotehnoloģijas, materiāli un jaunas raţošanas tehnoloģijas. ● Stipendijas jauniem zinātniekiem, mūţizglītības un karjeras attīstības stipendijas; veicināt sadarbību starp uzņēmumiem un akadēmisko mācībspēku. Finansējums pētniecībai, zinātnei kopumā.Kultūra un izglītība ● Starptautiski apstiprināt Baltijas valstīs iegūto diplomu par vidējo izglītību, lai tas būtu vienlīdzīgs ar citu valstu diplomiem un sertifikātiem. ● Palielināt budţeta vietu skaitu augstskolās. ● Izmantot Dānijas paraugu, kur tiek dibinātas skolas, kurās skolēns vienu gadu var mācīties un tiek iepazīstināts ar daţādiem amatiem un profesijām. ● Nodrošināt skolas ar atbilstošu inventāru mācību un sporta stundās, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu. ● Veicināt stipendiju un fondu attīstību, kuri sponsorē jauniešus tālākai izglītībai un attīstībai.Sieviešu tiesības ● Novērst vardarbību (fizisku, emocionālu, ekonomisku) pret sievietēm. ● Mainīt normatīvos aktus, paredzot, ka gadījumā, ja ģimenē tiek konstatēta vardarbība pret sievieti un bērniem, no ģimenes izolēts tiek vīrietis, nevis sieviete ar bērniem tiek ievietota patversmē. ● Mazināt atšķirības atalgojumā vīriešiem un sievietēm, "vienāds atalgojums par vienādu darbu. ● Eiropai pievērst lielāku uzmanību jaunattīstības valstu sieviešu tiesību jautājumam.Vide, pārtikas drošība ● Racionāli samazināt birokrātiju, tādējādi ietaupot papīru - kokus. ● Ieviest obligātu atkritumu škirošanu. ● Rūpēties par pārtikas drošību, aizliedzot produktu izplatīšanu un raţošanu, kuru sastāvā ir veselībai kaitīgas pārtikas piedevas.
  3. 3. Pašnovērtējums Kandidāta vārds, Dzimšanas Joma, kurā vēlētos realizēt savu par valsts valodasNr.p.k. Dzimums Klase Skola uzvārds gads potenciālu prasmi (dzimtā/līmenis) 1. Anda Kaņķele 1994 sieviete 11.a Rīgas 6.vidusskola KULTŪRA UN IZGLĪTĪBA Dzimtā 2. Matīss Dravnieks 1994 vīrietis 11.a Rīgas 6.vidusskola ĀRLIETAS Dzimtā 3. Kaspars Rumba 1994 vīrietis 11.a Rīgas 6.vidusskola ZIVSAIMNIECĪBA Dzimtā 4. Edţus Utināns 1994 vīrietis 11.a Rīgas 6.vidusskola BUDŢETS Dzimtā SIEVIEŠU TIESĪBAS UN DZIMUMU 5. Madara Kristīne Lipša 1994 sieviete 11.a Rīgas 6.vidusskola Dzimtā LĪDZTIESĪBA VIDE, SABIEDRĪBAS VESELĪBA UN 6. Elizabete Liniņa 1994 sieviete 11.a Rīgas 6.vidusskola Dzimtā PĀRTIKAS NEKAITĪGUMS PILSOŅU BRĪVĪBAS, TIESLIETAS 7. Baiba Āboltiņa 1994 sieviete 11.a Rīgas 6.vidusskola Dzimtā UN IEKŠLIETAS RŪPNIECĪBA, PĒTNIECĪBA UN 8. Matīss Apinis 1994 vīrietis 11.a Rīgas 6.vidusskola Dzimtā ENERĢĒTIKA 9. Edgars Lakstīgala 1994 vīrietis 11.a Rīgas 6.vidusskola TRANSPORTS UN TŪRISMS Dzimtā

×