• Share
  • Email
  • Embed
  • Like
  • Save
  • Private Content

Loading…

Flash Player 9 (or above) is needed to view presentations.
We have detected that you do not have it on your computer. To install it, go here.

Like this document? Why not share!

Estadistiques 2009

on

  • 428 views

Fitxa Estadística Memòria Punt Omnia Jis/Arrels 2009

Fitxa Estadística Memòria Punt Omnia Jis/Arrels 2009

Statistics

Views

Total Views
428
Views on SlideShare
428
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
1
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
  • Full Name Full Name Comment goes here.
    Are you sure you want to
    Your message goes here
    Processing…
Post Comment
Edit your comment

    Estadistiques 2009 Estadistiques 2009 Document Transcript

    • 28/11/2010 FITXA ESTADÍSTICA (període gener-desembre) RECORDA: No es contemplen baixes dusuaris o entitats fins linici dun Si us plau, indiqueu nou any natural. Per tant, només lany i el Punt al qual cal anar afegint les noves pertanyeu. incorporacions al quadrimestre ANY: 2009 corresponent. NOM PUNT ÒMNIA: þÿJISH-ARRELS Lliurament de la documentació de l1 al 15 de de l1 al 15 de de l1 al 15 de maig setembre gener 1er 2on 3er Quadrimestre Quadrimestre Quadrimestre (període gener- (període gener- (període gener- Total Anual abril) agost) desembre) Només noves Només noves incorporacions incorporacions1 NÚMERO DUSUARIS PARTICIPANTS 351 270 238 8592 NÚMERO D USOS (num.dutilitzacions dels punts. 15623 Acumulat Anual)3 USUARIS SEGONS GÈNERE Només noves Només noves incorporacions incorporacions Homes 102 87 46 235 Dones 249 183 192 624 TOTAL 351 270 238 8594 USUARIS PER SEGMENTS DEDAT Només noves Només noves incorporacions incorporacions Infants: fins 14 anys 15 13 20 48 Joves: de 15 a 25 anys 31 24 37 92 Adults: de 26 a 60 anys 144 134 103 381 Gent gran: més de 60 anys 161 99 78 338 TOTAL 351 270 238 8595 ALTRES DADES DINTERÉS Només noves Només noves incorporacions incorporacions Immigrants comunitaris 0 Immigrants extracomunitaris 362 Cultura gitana 0 TOTAL 0 0 0 3626 ALTRES COL·LECTIUS Només noves Només noves incorporacions incorporacions Discapacitats psíquics 11 Discapacitats físics 75 Drogodependència 0 TOTAL 0 0 0 86Punt 5: Estimació feta per lequip dinamitzador, que no considera adient ni preguntar-ho ni fer-ne distinció. Punt 6: Drogodependència: No considerem rellevant aquest tipus dinformació per entrar al Punt Omnia.
    • FITXA ESTADÍSTICA (període gener-desembre) RECORDA: No es contemplen baixes dusuaris o entitats fins linici dun nou any natural. Per tant, només cal anar afegint les noves incorporacions al quadrimestre corresponent. Lliurament de la documentació de l1 al 15 de de l1 al 15 de de l1 al 15 de maig setembre gener 3er 1er 2on Quadrimestre Quadrimestre Quadrimestre (setembre- Total Anual (gener-abril) (maig-agost) desembre) 7 NOMBRE DENTITATS i SERVEIS PARTICIPANTS Només noves Només noves incorporacions incorporacions Agrupacions de Dones 1 1 1 1 Veinals 1 1 1 1 Entitats esportives Gent gran 1 1 1 1 Educatives 2 2 2 2 Acció social 4 4 4 4 Religioses 0 Culturals 1 1 1 1 Comerciants 1 1 1 1 Lleure 1 1 1 1 Drogodependència 1 1 1 1 Discapacitats físics 1 1 1 1 Discapacitats psíquics 0 Minories ètniques ? ? ? ? 0 Altres ( especificar quines) 3 Salut Mental TOTAL 14 14 14 14
    • FITXA ESTADÍSTICA (període gener-desembre) Lliurament de la documentació de l1 al 15 de de l1 al 15 de de l1 al 15 de maig setembre gener 3er 1er 2on Quadrimestre Quadrimestre Quadrimestre (gener- (gener-abril) (gener-agost) desembre) 8 TALLERS REALITZATS* 22 45 66 Alfabetització digital inicial X X X Tallers avançats X X X Tallers amb pàgines web o X X X weblogs Tallers de tractament X X X dimatge Internet x X X Tallers delaboració de X X X revistes, material divulgatiu Festes especials al calendari (Nadal, Sant X X X Jordi, Ramadà, Estiu...) Tallers promoguts des de la Web Òmnia Edició de música Vídeo X X X Inserció sociolaboral X X X Altres (especifica quins) *marca amb una creu (X) allò que treballes al Punt, tenint en compte el pes de la línia dactuació i els objectius principals de lactivitat en concret
    • Centre Cultural El Casino cclocasino@xarxa-omnia.orgAV Bachs Bufalà avbufala@xarxa-omnia.orgAV La Pau/AV Sant Joan de Llefiá "Gran Sol" avlapau@xarxa-omnia.orgAV Montigalà montigala@xarxa-omnia.orgAV Pomar avv_pomar@xarxa-omnia.orgAV Sant Roc, Casal Cívic santroc@xarxa-omnia.orgCentre Esplai Foc Nou focnou@xarxa-omnia.orgCentre Cívic La Farga ccbanyoles@xarxa-omnia.orgFundació Barberà Promocions barpro@xarxa-omnia.orgACIDH facidh@xarxa-omnia.orgAS Alumnes Àgora agora@xarxa-omnia.orgAS per a Joves TEB teb@xarxa-omnia.orgAV Trinitat Nova avv_trinitatnova@xarxa-omnia.orgCasal dels Infants del Raval ciraval@xarxa-omnia.orgCentre Juvenil Martí Codolar cj_marticodolar@xarxa-omnia.orgCentre Maria Rúbies dUGT centremariarubies@xarxa-omnia.orgCentre Obert Tria tria@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Homes de Barcelona cphomesbarcelona@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Joves de Trinitat cpjoves@xarxa-omnia.orgED Ass. Educativa Sociolaboral ed@xarxa-omnia.orgFundació ADSIS adsis@xarxa-omnia.orgFundació Trinijove trinijove@xarxa-omnia.orgGrup Muntanyès muntanyes@xarxa-omnia.orgServei Solidari serveisolidari@xarxa-omnia.orgAV Santa Eulàlia avstaeulalia@xarxa-omnia.orgAV Centcelles centcelles@xarxa-omnia.orgAV Fontsanta, Casal Cívic fontsanta@xarxa-omnia.orgCentre Infantil i Juvenil Mowgli mowgli@xarxa-omnia.orgCentre Formació dAdults Flora TristanCPS Francesc Palau cpsfrancescpalau@xarxa-omnia.orgGrup Infantil Sant Cosme gi_santcosme@xarxa-omnia.orgCentre Cívic lEstació vendrell@xarxa-omnia.orgAssociació Gitana de Figueres juncariaag@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults GironaPlataforma 3S plataforma3S@xarxa-omnia.orgAV Montserrat, Casal Cívic igualada@xarxa-omnia.orgCasal de la Vila lafatarella@xarxa-omnia.orgBiblioteca Carles Bosch de la TrinxeriaCentre Penitenciari Quatre Camins cp4camins@xarxa-omnia.orgCentre Cívic lEscorxador laseu@xarxa-omnia.orgBiblioteca Municipal lesfranqueses@xarxa-omnia.orgCan Maset lescala@xarxa-omnia.orgClub Infantil i Juvenil Sanfeliu - Sant Ildefons sanfeliu@xarxa-omnia.orgCentre Esclat Bellvitge esclat@xarxa-omnia.orgClub Esplai La Florida laflorida@xarxa-omnia.orgClub Esplai Pubilla Cases Can Vidalet pubillacasas@xarxa-omnia.orgClub Infantil i Juvenil Bellvitge cijbellvitge@xarxa-omnia.orgFundació Akwaba akwaba@xarxa-omnia.orgJISH-ARRELS jisharrels@xarxa-omnia.orgAV Gornal avgornal@xarxa-omnia.orgAV Joan Carles blocsjoancarles@xarxa-omnia.orgAV Pius XII pius12@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Ponent cpponent@xarxa-omnia.orgServeis Socials Centre Històric cascanticlleida@xarxa-omnia.orgAV La Balconada labalconada@xarxa-omnia.orgAV La Font dels Capellans lafont@xarxa-omnia.orgAV Les Escodines escodines@xarxa-omnia.orgAV Pare Ignasi Puig, El Xup elxup@xarxa-omnia.org
    • Centre Formació Adults Jacint Carrió i VilasecaComplex Educatiu Torrent de LlopsRecinte Rogelio Rojo masquefa@xarxa-omnia.orgCentre Cívic Molins molins@xarxa-omnia.orgCentre Sords del Maresme a Mataró sordsmat@xarxa-omnia.orgEMFO Mollet emfo@xarxa-omnia.orgCasa de la Vila monells@xarxa-omnia.orgCentre Telemàtic Consell Comarcal Conca Barberà montblanc@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults La GarrotxaCan Genís palafrugell@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults Mas PellicerSeu Consell Comarcal Baix Camp reus@xarxa-omnia.orgAV Ripoll-60 ripoll60@xarxa-omnia.orgCentre Cívic i Cultural Eudal Graells ripoll@xarxa-omnia.orgEscola Taller i Cases dOficis riudoms@xarxa-omnia.orgEscola Dadults Mediterrani rodadebara@xarxa-omnia.orgAV Rubí-128 rubi128@xarxa-omnia.orgAV Arraona Merinals arrahona_merinals@xarxa-omnia.orgAV Espronceda - Casal Cívic espronceda@xarxa-omnia.orgVapor Llonch vaporllonch@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults Les BernardesGrupo Unión La Mina grupounion@xarxa-omnia.orgCentre dEsplai Eixida eixida@xarxa-omnia.orgFundació Marianao marianao@xarxa-omnia.orgCentre Cívic Les Planes lesplanes@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Brians Dones cpbriansdones@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Brians Homes cpbrianshomes@xarxa-omnia.orgPromoció Econòmica sjdespi@xarxa-omnia.orgSeu Consell Comarcal de La Segarra segarra@xarxa-omnia.orgAV Camp Clar campclar@xarxa-omnia.orgOBS Amposta benestarsocialamposta@xarxa-omnia.orgAV Progressista Torreforta torreforta@xarxa-omnia.orgAV Riu Clar riuclar@xarxa-omnia.orgAV Primer i segón de maig josep.obrer@xarxa-omnia.orgCentre Penitenciari Tarragona cptarragona@xarxa-omnia.orgAjuntament de Tàrrega tarrega@xarxa-omnia.orgAV Can Jofresa canjofresa@xarxa-omnia.orgAV Egara egara@xarxa-omnia.orgAV Montserrat montserrat@xarxa-omnia.orgAV Pla de Bonaire, Casal Cívic pladebonaire@xarxa-omnia.orgAV Sant Llorenç santllorenc@xarxa-omnia.orgCentre d Esplai Can Tusell ce_cantusell@xarxa-omnia.orgCentre Juvenil Les Arenes cj_lesarenes@xarxa-omnia.orgCRAE Els Castanyers castanyers@xarxa-omnia.orgPatronat Antoni Roig patronatroig@xarxa-omnia.orgCasa Caritat casacaritat@xarxa-omnia.orgAjuntament de Vandellòs Hospitalet de lInfant vandellos@xarxa-omnia.orgPalau Bojons palaubojons@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults Edelia HernándezFundació Ciutat de Viladecans fcviladecans@xarxa-omnia.orgVilafranca Virtual vilafrancavirtual@xarxa-omnia.orgCentre Formació Adults Teresa MañéTelecentre Prades Montsant pradesmontsant@xarxa-omnia.org
    • RESUM PER A LA COORDINACIÓUSUARIS Usuaris i usos Distribució per gènere Distribució per edatsUsuaris Usos Homes Dones Total fins a 14a de 15 a 25a de 26 a 60a més de 60a Total 859 15623 235 624 859 48 92 381 338 859ENTITATSAgrupacions Veinals Entitats Gent Educatives Acció Religioses Culturals Comerciants Lleurede Dones esportives gran social 1 1 0 1 2 4 0 1 1 1
    • Distribució per altres dades dinterès Distribució per col·lectius específicsI. Comunitari I. Extracomunitari Cultura Gitana Total D. Psíquics D. Físics 0 362 0 362 11 75Drogodependència Discapacitats físics Discapacitats psíquics Minories Altres Total ètniques 1 1 0 ? 0 14
    • er col·lectius específics Drogodepend. Total Comentaris 0 86
    • DISTRIBUCIÓ DUSUARIS PER QUADRIMESTRE400 351350300 270250 238200 Fila 1515010050 0 1er Quadrimestre 2on Quadrimestre 3er Quadrimestre (període gener-abril) (període gener-agost) (període gener-desembre)
    • DISTRIBUCIÓ DUSUARIS PER GÈNERE300 249250200 192 183150 Homes Dones 102100 87 4650 0 1 2 3 Quadrimestre
    • DISTRIBUCIÓ DUSUARIS PER EDATS180 161160 144140 134120 103 99100 Infants: fins 14 anys Joves: de 15 a 25 anys 7880 Adults: de 26 a 60 anys Gent gran: més de 60 anys6040 37 31 24 2020 15 13 0 1 2 3 Quadrimestre
    • DISTRIBUCIÓ PER ALTRES DADES DINTERÈS12108 Immigrants comunitaris6 Immigrants extracomunitaris Cultura gitana420 1 2 3 Quadrimestre
    • DISTRIBUCIÓ PER ALTRES COL·LECTIUS12108 Discapacitats psíquics6 Discapacitats físics Drogodependència420 1 2 3 Quadrimestre
    • 0 1 2 3 4 0,5 1,5 2,5 3,5 4,5 1 Agrupacions de Dones 1 Veinals Entitats esportives Gent gran 1 2 Educatives 4 Acció social 0 Religioses 1 Culturals 1 Comerciants 1 Lleure 1 Drogodependència DISTRIBUCIÓ PER ENTITATS 1 Discapacitats físics 0 Discapacitats psíquics Minories ètniques 0Altres ( especificar quines) Columna F