Integrācijas NVO kapacitāte līdzdalībai un ietekmei

715 views

Published on

Prezentācijas sagatavota projekta „Imigrantu intereses pārstāvošo NVO kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Plašāk par projektu: http://www.providus.lv/public/27717.html

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
715
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
121
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Integrācijas NVO kapacitāte līdzdalībai un ietekmei

 1. 1. Integrācijas NVO kapacitāte līdzdalībai un ietekmei Marija GolubevaApmācības notiek projekta „Imigrantu intereses pārstāvošo NVO kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projektafinansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.
 2. 2. Kā pārbaudīt savas organizācijas kapacitāti līdzdalībai integrācijas politikas dialogā?Misijas, vīzijas un stratēģijas indikatori Administratīvas kapacitātes indikatoriMērķa grupu iesaistīšanasindikatori
 3. 3. Misijas, vīzijas un stratēģijas indikatoriVai organizācijai ir savs stratēģijas dokuments ar skaidri formulētu misiju, darbības mērķiem un indikatoriem, kas palīdzēs izmērīt mērķu sasniegšanu? (Piemēram – 2015. gadā organizācija kļūs par lielāko imigrantu tiesību organizāciju valstī un tās pārstāvji būs visās ar integrāciju un migrāciju saistītajās konsultatīvajās padomēs un darba grupās).
 4. 4. Mērķa grupu iesaistīsanas indikatoriKas ir mūsu organizācijas mērķa grupas (grupas, kuru intereses mēs vēlamies pārstāvēt)?Cik % no mūsu organizācijas biedriem un valdes ir šo grupu pārstāvji?Vai mēs labi zinām savu mērķa grupu intereses? Cik bieži un cik efektīvi mēs iesaistām šīs grupas diskusijā par to interesēm un vajadzībām? Cik efektīvas ir mūsu mērķa grupu viedokļa uzzināšanas metodes?Vai mēs efektīvi pārstāvam savu mērķa grupu viedokļus dialogā ar politikas veidotājiem?
 5. 5. Administratīvās kapacitātes indikatoriCik % no mūsu organizācijas valdes un sekretariāta (ja ir) darba laika tiek veltīts darbam ar mērķa grupu un cik – darbam ar publiskās politikas jautājumiem (dalība konsultatīvajās padomēs un darba grupās, atzinumu rakstīšana, projektu īstenošana un pētnieciskā darbība integrācijas politikas jomā)?Vai mūsu organizācijā ir cilvēki, kas labi pārzina politikas procesa tehnisko un juridisko pusi? Vai viņi ir tie, kas nodarbojas ar politikas dialoga jautājumiem mūsu organizācijā?
 6. 6. Administratīvās kapacitātes indikatoriVai mūsu organizācijai ir projektiem nepiesaistītie līdzekļi, ko var izmantot īpašu akciju organizēšanai (piemēram – seminārs par aktuāliem jautājumiem, preses konference, pikets)?Vai mūsu organizācija var atļauties atlīdzināt tās biedriem/ darbiniekiem laiku, kas tiek patērēts, apmeklējot darba grupas un iesaistoties publiskās politikas procesā (rakstot atzinumus, rakstus, organizējot akcijas)?
 7. 7. Ja ir augsta mērķa grupu iesaistīšanas kapacitāte, bet zema stratēgiskā un administratīvā kapacitātePiedaloties konsultatīvajās padomēs un darba grupās, pēc iespējas meklēt sabiedrotos starp organizācijām, kam ir stratēģiskā un administratīva kapacitāte, bet kam nav tik tieša saikne ar integrācijas mērķa grupām.Celt savas organizācijas kapacitāti, piesaistot kā mentorus un konsultantus administratīvi un stratēģiski spēcīgāko organizāciju pārstāvjus.Iesaistot mērķa grupas sarunā par to interesēm un vajadzībām, neaizmirst piesaistīt tās arī dialogā ar politikas veidotājiem.
 8. 8. Sadarbība un koordinācijaSadarbība starp NVO ar mērķi paaugstināt kopējo kapacitāti un ietekmi politikas procesā: ir reāli pat tad, ja nav līdzekļu.Koordinācijas funkciju var nodrošināt dalīti (rotējoša koordinatora loma).Projektu rakstīšanas un vadīšanas kapacitāti vieglāk celt, ja projektu raksta un iesniedz kopīgi, vēlams piesaistot vismaz vienu organizāciju, kam jau ir īstenoti līdzīgi projekti.Ieguvumi no sadarbības parasti lielāki, nekā zaudējumi.
 9. 9. Mērķa grupu interēšu apzināšana organizācijām, kurām nav augsta mērķa grupas iesaistīsanas kapacitāteNevar uzsākt projektu vai politikas ietekmēšanas akciju, neapzinot mērķa grupu vajadzības un intereses šajā jomā;Vēlams piedāvāt akcijas tajās jomās, kur grupa jau apzinās konkrētas vajadzības (piemēram, ja grupai ir svarīga politiskās līdzdalības palielināšana, tai var būt mazāk interesants projekts, kas uzsver tikai kultūru dialogu).Parasti mērķa grupām nav interesantas akcijas un projekti, kas vienkārši “veicina integrāciju”, nepieciešams piepildīt šos vārdus ar konkrētu saturu.
 10. 10. Piemēri no citu valstu pieredzes: integrācijas praktiskā puseBezmaksas konsultācijas un palīdzība mājokļa jautājumu risināšanā (Spānija, Īrija, Francija);Bezmaksas juridiskās konsultācijas imigrantiem par uzturēšanās atļauju, ģimenes apvienošanu un citiem mērķa grupai jautājumiem (Īrija, citas valstis);NVO un pašvaldību kopīgais darbs konsultatīvo mehānismu veidošanā imigrantiem, kam nav vēlēšanu tiesību (Francija, citas valstis);Bezmaksas valodas kursi imigrantiem (arī Latvijā).
 11. 11. Paldies par uzmanību!

×