Your SlideShare is downloading. ×
Zakupy online
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Saving this for later?

Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime - even offline.

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Zakupy online

1,131
views

Published on


0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
1,131
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. Badanie rynkuinternetowych zakupów na raty – opracowanie wynikówbadania e-commerce 2011 LUBLIN 2011
  • 2. Informacje o badaniuRealizacja badania Badanie zostało zrealizowane przy współpracy z Internet Standard podczas realizacji piątej edycji badania rynku e-commerce. Wyszliśmy z inicjatywą poszerzenia kwestionariusza ankiety o pytania dotyczące finansowania przez systemy ratalne zakupów on-line. Ankieta została skierowana do 7000 sklepów internetowych ( ok. 80% populacji sklepów internetowych w Polsce). Realizacja badania miała miejsce na przełomie sierpnia i września. W badaniu udział wzięło 385 sklepów internetowych, udzielając odpowiedzi na 43 pytania kwestionariusza ankiety. Zastrzegliśmy poufnośd zebranych z naszej inicjatywy i dot. rynku zakupów na raty on-line, a niniejszy raport jest wynikiem naszego opracowania danych zebranych przez Internet Standard.
  • 3. Wnioski Wśród ankietowanych sklepów Żagiel S.A. na pozycję lidera wśród firm oferującą systemy ratalne. Z Żagiel S.A. współpracuje 23% badanych sklepów internetowych, 4% ankietowanych udostępniała możliwośd zakupów ratalnych w Lukas Banku, a co setny sklep współpracuje z Sygma Bank lub Santander Consumer Bank. Odnosząc te dane wyłącznie do grupy sklepów oferujących możliwośd finansowania na raty zakupionych towarów, penetracja rynku przez Żagiel to 79% sklepów prowadzących sprzedaż na raty on- line. Analizując udziały w rynku poszczególnych systemów ratalnych z uwagi na wartośd sprzedaży, Żagiel S.A z wynikiem 67% wartości rynku jest daleko przed konkurentami, których udziały w rynku to 8% dla Lukas Banku, 4% dla Santander Banku i 1% dla Sygma Banku. Systemy ratalne znajdowały się ofercie większości firm o rocznej sprzedaży netto powyżej 100 tys. (69%). Przeszło 71% polskich sklepów nie współpracuje z żadnymi instytucjami oferującymi sprzedaż na raty. Do tej grupy należą małe sklepiki oferujące poniżej 100 produktów i sprzedaży poniżej 10 tys. rocznie (8%), ale przede wszystkim firmy o sprzedaży rocznej przekraczającej 1 mln złotych (26%). Blisko połowa (48%) ankietowanych sklepów internetowych deklaruje, iż w stosunku do 2009 roku zwiększyła się obecna liczba transakcji sprzedaży ratalnej, w tym u 4% respondentów o ponad 100%. Zjawisko recesji popularności rat zaobserwowało jedynie 18% firm, wśród których co trzecia nie odnotowała zysku netto w 2010 roku, a tylko 38% osiągnęło lepszy w stosunku do ubiegłego roku wynik finansowy. Planując działania mające na celu poprawę funkcjonalności sklepów internetowych 7% badanych właścicieli sklepów deklaruje iż zamierza wdrożyd możliwośd finansowania zakupów poprzez systemy ratalne w 2011 roku.
  • 4. Obecnośd systemów ratalnych w sklepach on-line w 2010Z jakimi bankami/instytucjami finansowymi oferującymi systemy ratalne współpracowałPaostwa sklep w 2010 r ? N= 385 Żagiel; 22,56% Lukas Bank; 4,14% Sygma Bank; 0,75% żadnymi; 71,42% Santander Consumer Bank; 1,13%Wśród ankietowanych sklepów 71% nie udostępnia możliwości finansowania zakupu na raty. Z Żagiel S.A.współpracuje 23% sklepów internetowych, 4% udostępniała możliwośd zakupów ratalnych w Lukas Banku,a co setny sklep współpracuje z Sygma Bank lub Santander Consumer Bank.
  • 5. Rozwój rynku sprzedaży na raty on-line Co zamierzają Paostwo ulepszyd w swoim sklepie w 2011 r.? N= 385 oferta sklepu 73,13%funkcjonalnośd strony sklepu 62,60% prezentacja oferty 60,11% marketing sklepu 54,85% obsługa klienta 34,35%infrastruktura informatyczna 29,64% obsługa logistyczna 17,73% obsługa płatności 16,07% internetowych 7% badanych sklepów deklaruje, iż zamierza wdrożyd możliwośd finansowania zakupów biuro 11,36% poprzez systemy ratalne w 2011 roku. zakupy na raty 7,20% nie planujemy ulepszeo 3,06%
  • 6. Dziękujemy za uwagę