IT termini

743 views
381 views

Published on

0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
743
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
10
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

IT termini

 1. 1. INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS (IT) PAMATJĒDZIENI
 2. 2. INFORMĀCIJA ir jebkuras ziņas par apkārtējo pasauli un tajā notiekošo.
 3. 3. INFORMĀCIJAS IEGŪŠANA Informācijas uztveršanu sauc par informācijas iegūšanu. Cilvēks informāciju iegūst ar redzes, dzirdes, ožas, garšas un taustes palīdzību.
 4. 4. INFORMĀCIJAS APSTRĀDE Informāciju var sakārtot, atlasīt, sagrupēt, pārveidot un veikt aprēķinus. Šīs darbības ar informāciju sauc par informācijas apstrādi.
 5. 5. INFORMĀCIJAS IZPLATĪŠANA Visbiežāk cilvēki informāciju nodod viens otram ne tikai ar runas palīdzību, bet lieto arī žestus un mīmiku. Informācijas nodošanu sauc par informācijas izplatīšanu. (Tālrunis, prese, radio, televīzija, internets)
 6. 6. INFORMĀTIKA Informācijas uztveršanas, uzglabāšanas, izplatīšanas un apstrādes iespējas, izmantojot datorus, pēta zinātnes nozare, ko sauc par informātiku. Termins “informātika” cēlies, apvienojot vārdus informācija un automātika.
 7. 7. KĀDOS VEIDOS TIEK UZGLABĀTA INFORMĀCIJA? formā, kurā izmanto dažādas zīmes, piemēram, luksofora gaismas, ceļa zīmes; simboliskā
 8. 8. formā, kurā izmanto dažādus simbolus – ciparus, burtus un matemātiskās zīmes. Nozīme ir ne tikai simboliem un skaitam, bet arī to secībai;  tekstuālā
 9. 9.  grafiskā formā, piemēram, fotogrāfijas, zīmējumi;
 10. 10.  audio formā, piemēram, mūzika;
 11. 11.  video formā, piemēram, filmas.
 12. 12. DATORS Arvien lielāku un svarīgāku nozīmi informācijas iegūšanā, glabāšanā, apstrādē un izplatīšanā ieņem dators. Datori palīdz apstrādāt informāciju un izpildīt dažādus uzdevumus daudz ātrāk un precīzāk, nekā to var izdarīt cilvēks.
 13. 13. Dators ir ierīču komplekts (aparatūra), kas saskaņā ar uzdotu programmu (programmatūra) var veikt informācijas ievadi, apstrādi un izvadi.
 14. 14. APARATŪRA Datora aparatūra sastāv no elektroniskiem un mehāniskiem elementiem, ierīcēm un to savienojumiem.
 15. 15. PROGRAMMATŪRA Programmatūra ir datoru programmas un to darbībai nepieciešamie dati. Programma ir instrukciju kopa, kas nosaka darbību secību, ko, apstrādājot datus, izpilda dators
 16. 16. DATI Dati ir noteiktā veidā attēlota informācija, kuru cilvēks vai datu apstrādes ierīces var uztvert, apstrādāt un pārsūtīt.  Dati var saturēt skaitlisku, tekstuālu, grafisku, video un audio informāciju. 

×