P. Ambrazevičiaus futbolo viktorina 2013-02-16 bare Juoda Raudona su Eurofootball.lt

2,481 views

Published on

30 tekstinių klausimų iš Pauliaus Ambrazevičiaus futbolo viktorinos, surengtos kartu su "Eurofootball.lt" bare "Juoda Raudona" Vilniuje, 2013 metų vasario 16 dieną.

Published in: Sports
1 Comment
0 Likes
Statistics
Notes
 • hello

  my name is miss naomi female single never married , more about me please email me (naomi_eden1@yahoo.com ),so that i will send you my picture .thanks yuors regard
  (naomi)
  reply to (naomi_eden1@yahoo.com).
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,481
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
9
Actions
Shares
0
Downloads
12
Comments
1
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

P. Ambrazevičiaus futbolo viktorina 2013-02-16 bare Juoda Raudona su Eurofootball.lt

 1. 1. BENDRI KLAUSIMAI
 2. 2. BENDRI KLAUSIMAI1. Kas bendro tarp Talino „Levadia“ ir Maţeikių „Romar“ klubų pavadinimų?
 3. 3. BENDRI KLAUSIMAI2. Kas buvo vienintelis futbolininkas, tą patį sezoną suţaidęs uţ abi komandas „Merseyside“ derbyje? Jis tai padarė 2001/2002 metų sezone.
 4. 4. BENDRI KLAUSIMAI3. 2009 metų vasarį ėjau iš pietų Gedimino prospekte atgal į darbą, kai išgirdau, kad kaţkas šaukia „Laikykit vagį!“. Nespėjau susiorientuoti ir pro mane prabėgo kaţkoks vaikinas, kurį vijosi vienas garsus Lietuvos futbolininkas. Pasivijęs jį ties Lukiškių aikšte, futbolininkas parvertė ant ţemės ir gerokai aptalţė šonus. Vėliau suţinojau, kad vagišius bandė apiplėšti Darbo partijos būstinę Ankštojoje gatvėje, o futbolininkas neliko abejingas pagalbos šauksmui. Kas buvo tas futbolininkas?
 5. 5. BENDRI KLAUSIMAI4. Kokiame Europos mieste vyksta „švyturio derbis“?
 6. 6. BENDRI KLAUSIMAI5. Koks legendinis italas futbolininkas ir dabar treneris nupirko visiems 200 fanų picos, kai šie sausį prieš rungtynes išvalė sniegą iš stadiono?
 7. 7. BENDRI KLAUSIMAI6. Pirmosios futbolo lygos buvo įsteigtos, ţinoma, Didţiojoje Britanijoje, kiek vėliau neoficiali futbolo lyga atsirado Nyderlanduose. O kokia ne Europos valstybė tapo pirmąja, kurioje įsteigta futbolo lyga? Toje valstybėje buvo daug britų, kadangi jie dirbo pačių įsteigtuose geleţinkeliuose.
 8. 8. BENDRI KLAUSIMAI7. Kokia komanda šiuo metu yra MLS čempionė?
 9. 9. BENDRI KLAUSIMAI8. 2013 metų sausio 23 dieną įvyko rungtynės, kuriose vienos komandos sudėtyje kartu buvo Platini ir David Silva. Rungtynės baigėsi 1:1, Platini pelnė vieną įvartį ir 71 minutę buvo pakeistas. David Silva nepakilo nuo suoliuko. Kaip vadinosi komanda, kurioje jie abu ţaidė?
 10. 10. BENDRI KLAUSIMAI9. Kokioje valstybėje nuo 1966 iki 1973 metų veikė Makana futbolo asociacija (Makana FA)? Rungtynės buvo ţaidţiamos grieţtai laikantis taisyklių, nes oficialios futbolo taisyklės buvo viena iš nedaugelio knygų vietinėje bibliotekoje. 2007 metais Makana futbolo asociacija tapo FIFA garbės nare.
 11. 11. BENDRI KLAUSIMAI10. Kokia makabriška pravarde buvo ţinomas Škotijos rinktinės ir „Tottenham Hotspur“ puolėjas Johnas White‘as, mirtinai nutrenktas ţaibo 1964 metais, kai ţaidė golfą? Pravardė kilo dėl jo sugebėjimo nepastebėtam atsidurti varţovų baudos aikštelėje ir, ten gavus kamuolį, pasiųsti jį į vartus.
 12. 12. ATSAKYMAI
 13. 13. BENDRI KLAUSIMAI1. Kas bendro tarp Talino „Levadia“ ir Maţeikių „Romar“ klubų pavadinimų? Abi komandos pavadintos pagal savininkų vardus ar pavardes – Talino „Levadia“ pavadinta pagal savininko Viktoro Levados įkurtą įmonę, o „Romar“ yra savininko Romo Marcinkevičiaus vardo ir pavardės junginys.
 14. 14. BENDRI KLAUSIMAI2. Kas buvo vienintelis futbolininkas, tą patį sezoną suţaidęs uţ abi komandas „Merseyside“ derbyje? Jis tai padarė 2001/2002 metų sezone.
 15. 15. Abelis Xavieras, per ţiemos perėjimų langą iš„Everton“ perėjęs į „Liverpool FC“.
 16. 16. BENDRI KLAUSIMAI3. 2009 metų vasarį ėjau iš pietų Gedimino prospekte atgal į darbą, kai išgirdau, kad kaţkas šaukia „Laikykit vagį!“. Nespėjau susiorientuoti ir pro mane prabėgo kaţkoks vaikinas, kurį vijosi vienas garsus Lietuvos futbolininkas. Pasivijęs jį ties Lukiškių aikšte, futbolininkas parvertė ant ţemės ir gerokai aptalţė šonus. Vėliau suţinojau, kad vagišius bandė apiplėšti Darbo partijos būstinę Ankštojoje gatvėje, o futbolininkas neliko abejingas pagalbos šauksmui. Kas buvo tas futbolininkas?
 17. 17. EdgarasJankauskas
 18. 18. BENDRI KLAUSIMAI4. Kokiame mieste vyksta „švyturio derbis“?
 19. 19. Genujoje, jame susitinka „Genoa“ ir„Sampdoria“
 20. 20. BENDRI KLAUSIMAI5. Koks legendinis italas futbolininkas ir dabar treneris nupirko visiems 200 fanų picos, kai šie sausį prieš rungtynes išvalė sniegą iš stadiono? Paolo di Canio, dabartinis „Swindon“ treneris.
 21. 21. BENDRI KLAUSIMAI6. Pirmosios futbolo lygos buvo įsteigtos, ţinoma, Didţiojoje Britanijoje, kiek vėliau neoficiali futbolo lyga atsirado Nyderlanduose. O kokia ne Europos valstybė tapo pirmąja, kurioje įsteigta futbolo lyga? Toje valstybėje buvo daug britų, kadangi jie dirbo pačių įsteigtuose geleţinkeliuose. Argentina – joje futbolo lyga buvo įsteigta 1891 metais.
 22. 22. BENDRI KLAUSIMAI7. Kokia komanda šiuo metu yra MLS čempionė? „Los Angeles Galaxy“.
 23. 23. BENDRI KLAUSIMAI8. 2013 metų sausio 23 dieną įvyko rungtynės, kuriose vienos komandos sudėtyje kartu buvo Platini ir David Silva. Rungtynės baigėsi 1:1, Platini pelnė vieną įvartį ir 71 minutę buvo pakeistas. David Silva nepakilo nuo suoliuko. Kaip vadinosi komanda, kurioje jie abu ţaidė?
 24. 24. Ţaliojo Kyšulio salų rinktinė Afrikos tautų taurės turnyre.
 25. 25. BENDRI KLAUSIMAI9. Kokioje valstybėje nuo 1966 iki 1973 metų veikė Makana futbolo asociacija? Rungtynės buvo ţaidţiamos grieţtai laikantis taisyklių, nes oficialios futbolo taisyklės buvo viena iš nedaugelio knygų vietinėje bibliotekoje. 2007 metais Makana futbolo asociacija tapo FIFA garbės nare. Pietų Afrikos Respublikoje – ją suorganizavo Robeno saloje kalėję daugiausiai politiniai nusikaltėliai.
 26. 26. BENDRI KLAUSIMAI10. Kokia pravarde makabriškai buvo ţinomas Škotijos rinktinės ir „Tottenham Hotspur“ puolėjas Johnas White‘as, mirtinai nutrenktas ţaibo 1964 metais, kai ţaidė golfą? Pravardė kilo dėl jo sugebėjimo nepastebėtam atsidurti varţovų baudos aikštelėje ir, ten gavus kamuolį, pasiųsti jį į vartus.
 27. 27. BENDRI KLAUSIMAI
 28. 28. BENDRI KLAUSIMAI1. 2003 metų vasarą, kalbėdamas apie CONCACAF Aukso taurės turnyrą, kurį laimėjo Meksika, finale įveikusi Braziliją 1:0, TV3 sporto ţinių vedėjas Vytaras Radzevičius išskyrė vieną jauną futbolininką, patekusį į geriausių turnyro ţaidėjų vienuoliktuką, akcentuodamas, kad lietuviams jo vardas skamba juokingai. Kas buvo tas futbolininkas?
 29. 29. BENDRI KLAUSIMAI2. Kokį dabartinį Anglijos „Premier“ lygos ţaidėją galima rasti bet kokia kalba išspausdintoje periodinėje cheminių elementų lentelėje?
 30. 30. BENDRI KLAUSIMAI3. 2012/2013 metų UEFA Čempionų lygoje buvo registruotas tik vienas lietuvis futbolininkas. Kas toks ir kokiai komandai jis atstovauja?
 31. 31. BENDRI KLAUSIMAI4. 2010 metų Pasaulio futbolo čempionate pirmąkart turnyro istorijoje vienoje komandoje ţaidė net trys broliai. Visas rungtynes nuo švilpuko iki švilpuko suţaidė tik vienas iš jų. Kiti aikštelėje pasirodė epizodiškai. Jų komanda pralaimėjo pirmas dvejas rungtynes – pirmąsias 0:1, antrąsias – 0:2. Trečiosiose suţaidė 0:0 ir iškovojo vienintelį tašką. Kokios šalies rinktinėje jie ţaidė ir kokia jų pavardė?
 32. 32. BENDRI KLAUSIMAI5. 2010 metais per vieną laidą ESPN televizijoje buvo parodyta vieno futbolininko nuotrauka, tačiau dėl neapdairiai pasirinkto šrifto šio futbolininko vardas tapo itin panašus į vieną populiarų anglišką keiksmaţodį. Kas buvo tas futbolininkas?
 33. 33. BENDRI KLAUSIMAI6. 2008 metų rugsėjo 6 dieną, „Real Salt Lake“ komandos JAV futbolo lygoje puolėjas Fabianas Espindola rungtynėse su „Kansas City Wizards“ jau 6 minutę pelnė įvartį ir pradėjo jį švęsti, tradiciškai sau atlikdamas atbulinį salto. Tačiau salto jam nepavyko ir jis gavo kulkšnies traumą, kuri jį išvedė iš rikiuotės dviems mėnesiams. Tačiau tai nebuvo nemaloniausias jam faktas tose rungtynėse. Kas nutiko po jo šventimo?
 34. 34. BENDRI KLAUSIMAI7. Prestiţinį „William Hill“ Metų sporto knygos titulą 2011 metais laimėjo vokiečių ţurnalisto Ronaldo Rengo knyga „Ein allzu kurzes Leben“ („Per trumpas gyvenimas“). Apie ką ji?
 35. 35. BENDRI KLAUSIMAI8. Pabaikite Ronaldo citatą po pralaimėjimo Prancūzijai 1998 metų Pasaulio čempionato finale: „Mes pralaimėjome, nes...“ („Perdemos porque...).
 36. 36. BENDRI KLAUSIMAI9. Kokį klubą palaiko ultrų grupuotė „Bad Blue Boys“?
 37. 37. BENDRI KLAUSIMAI10. 1992 metais įkurtą aukščiausią Rusijos futbolo lygą per pirmus 10 sezonų net 9 kartus laimėjo ta pati komanda – Maskvos „Spartak“. Kokia komanda buvo vienintelė, sugebėjusi įsiterpti į šią hegemoniją ir laimėti 1995 metų čempionatą?
 38. 38. ATSAKYMAI
 39. 39. BENDRI KLAUSIMAI1. 2003 metų vasarą, kalbėdamas apie CONCACAF Aukso taurės turnyrą, kurį laimėjo Meksika, finale įveikusi Braziliją 1:0, TV3 sporto ţinių vedėjas Vytaras Radzevičius išskyrė vieną jauną futbolininką, patekusį į geriausių turnyro ţaidėjų vienuoliktuką, akcentuodamas, kad lietuviams jo vardas skamba juokingai. Kas buvo tas futbolininkas? Kaka.
 40. 40. BENDRI KLAUSIMAI2. Kokį dabartinį Anglijos „Premier“ lygos ţaidėją galima rasti bet kokia kalba išspausdintoje periodinėje cheminių elementų lentelėje?
 41. 41. BENDRI KLAUSIMAI3. 2012/2013 metų UEFA Čempionų lygoje buvo registruotas tik vienas lietuvis futbolininkas. Kas toks ir kokiai komandai jis atstovauja?
 42. 42. BENDRI KLAUSIMAI4. 2010 metų Pasaulio futbolo čempionate pirmąkart turnyro istorijoje vienoje komandoje ţaidė net trys broliai. Visas rungtynes nuo švilpuko iki švilpuko suţaidė tik vienas iš jų. Kiti aikštelėje pasirodė epizodiškai. Jų komanda pralaimėjo pirmas dvejas rungtynes – pirmąsias 0:1, antrąsias – 0:2. Trečiosiose suţaidė 0:0 ir iškovojo vienintelį tašką. Kokios šalies rinktinėje jie ţaidė ir kokia jų pavardė?
 43. 43. BENDRI KLAUSIMAI5. 2010 metais per vieną laidą ESPN televizijoje buvo parodyta vieno futbolininko nuotrauka, tačiau dėl neapdairiai pasirinkto šrifto šio futbolininko vardas tapo itin panašus į vieną populiarų anglišką keiksmaţodį. Kas buvo tas futbolininkas?
 44. 44. Clintas Dempsey
 45. 45. BENDRI KLAUSIMAI6. 2008 metų rugsėjo 6 dieną, „Real Salt Lake“ komandos JAV futbolo lygoje puolėjas Fabianas Espindola rungtynėse su „Kansas City Wizards“ jau 6 minutę pelnė įvartį ir pradėjo jį švęsti, tradiciškai atlikdamas atbulinį salto. Tačiau jam nepavyko ir gavo kulkšnies traumą, kuri jį išvedė iš rikiuotės dviems mėnesiams. Tačiau tai nebuvo nemaloniausias jam faktas tose rungtynėse. Kas nutiko po jo šventimo? Teisėjas nusprendė, kad buvo nuošalė ir įvarčio neįskaitė.
 46. 46. BENDRI KLAUSIMAI7. Prestiţinį „William Hill“ Metų sporto knygos titulą 2011 metais laimėjo vokiečių ţurnalisto Ronaldo Rengo knyga „Ein allzu kurzes Leben“ („Gyvenimas per trumpas“). Apie ką ji?
 47. 47. Apie Robertą Enke, depresija sirgusį ir nusiţudţiusįVokietijos rinktinės ir „Hannover 96“ vartininką.
 48. 48. BENDRI KLAUSIMAI8. Pabaikite Ronaldo citatą po pralaimėjimo Prancūzijai 1998 metų Pasaulio čempionato finale: „Mes pralaimėjome, nes...“ („Perdemos porque...) „...nelaimėjome“. („...não ganhamos“)
 49. 49. BENDRI KLAUSIMAI9. Kokį klubą palaiko ultrų grupuotė „Bad Blue Boys“?
 50. 50. BENDRI KLAUSIMAI10. 1992 metais įkurtą aukščiausią Rusijos futbolo lygą per pirmus 10 sezonų net 9 kartus laimėjo ta pati komanda – Maskvos „Spartak“. Kokia komanda buvo vienintelė, sugebėjusi įsiterpti į šią hegemoniją ir laimėjusi 1995 metų čempionatą? Vladikaukazo „Alanija“.
 51. 51. BENDRI KLAUSIMAI
 52. 52. BENDRI KLAUSIMAI1. Koks treneris 2006 metais sakė: „Perskaičiau antraštę, kad „Arsenal“ neša Britanijos vėliavą. Pasidarė įdomu, kur tas britiškumas, kai paţiūrėjau į jų sudėtį. Labai svarbu, kad didţiausi lygos klubai nepamirštų, jog tai Anglijos „Premier“ lyga ir anglai ţaidėjai turėtų čia kuo aktyviau dalyvauti.“
 53. 53. BENDRI KLAUSIMAI2. 2010 metų Pasaulio futbolo čempionate pagal šį rodiklį lyderės buvo Anglija, Vokietija ir Italija. Nigerija buvo absoliuti autsaiderė. Koks tai rodiklis?
 54. 54. BENDRI KLAUSIMAI3. Kas šiuo metu yra rezultatyviausias Jungtinių Arabų Emyratų aukščiausios futbolo lygos ţaidėjas?
 55. 55. BENDRI KLAUSIMAI4. 2012 metų liepą buvo sudarytas brangiausių visų laikų ţaidėjų sąrašas – jis sudarytas skaičiuojant visų futbolininko perėjimų kainas. Kas yra šio sąrašo viršūnėje?
 56. 56. BENDRI KLAUSIMAI5. 2001 metais „Tesco“ paskelbė, kad kvies vieną garsų futbolininką reklamuoti vieną jų parduodamą maisto produktą. Šis kvietimas buvo susijęs su neretai pasitaikančiomis futbolininko klaidomis rungtynėse. Kokį produktą buvo kviečiamas reklamuoti ir kas toks?
 57. 57. BENDRI KLAUSIMAI6. Kokiu dviskiemeniu vardu geriau ţinomas Arthur Antunes Coimbra?
 58. 58. BENDRI KLAUSIMAI7. Kokį „Premier“ lygos futbolininką „Mirror Football“ pravardţiuoja Ray Mears?
 59. 59. BENDRI KLAUSIMAI8. Kuo iš visų ţaidėjų 2013 metų Afrikos Tautų taurės turnyre išsiskyrė Pietų Afrikos Respublikos saugas Deanas Furmanas ir atsarginis vartininkas Wayne‘as Sandilands‘as?
 60. 60. BENDRI KLAUSIMAI9. 2008 metais Europos devyniolikmečių futbolo čempionate „Auksiniu ţaidėju“ („Golden Player“) pirmąkart istorijoje tapo brolių pora. Kas tokie?
 61. 61. BENDRI KLAUSIMAI10. Sudėliokite šiuos oficialus Pasaulio futbolo čempionato kamuolius nuo anksčiausiai iki vėliausiai naudoto: „Tango Durlast“, „Teamgeist“, „Azteca“, „Questra“, „Telstar“.
 62. 62. ATSAKYMAI
 63. 63. BENDRI KLAUSIMAI1. Koks treneris 2006 metais sakė: „Perskaičiau antraštę, kad „Arsenal“ neša Britanijos vėliavą. Pasidarė įdomu, kur tas britiškumas, kai paţiūrėjau į jų sudėtį. Labai svarbu, kad didţiausi lygos klubai nepamirštų, jog tai Anglijos „Premier“ lyga ir anglai ţaidėjai turėtų čia kuo aktyviau dalyvauti.“ Alanas Pardew.
 64. 64. BENDRI KLAUSIMAI2. 2010 metų Pasaulio futbolo čempionate pagal šį rodiklį lyderės buvo Anglija, Vokietija ir Italija. Nigerija buvo absoliuti autsaiderė. Koks tai rodiklis? Kiek komandoje ţaidţia ţaidėjų iš nacionalinės tos šalies lygos.
 65. 65. BENDRI KLAUSIMAI3. Kas šiuo metu yra rezultatyviausias Jungtinių Arabų Emyratų aukščiausios futbolo lygos ţaidėjas?
 66. 66. BENDRI KLAUSIMAI4. 2012 metų liepą buvo sudarytas brangiausių visų laikų ţaidėjų sąrašas – jis sudarytas skaičiuojant visų futbolininko perėjimų kainas. Kas yra šio sąrašo viršūnėje?
 67. 67. BENDRI KLAUSIMAI5. 2001 metais „Tesco“ paskelbė, kad kvies vieną garsų futbolininką reklamuoti vieną jų parduodamą maisto produktą. Šis kvietimas buvo susijęs su neretai pasitaikančiomis futbolininko klaidomis rungtynėse. Kokį produktą buvo kviečiamas reklamuoti ir kas toks?
 68. 68. Fabieną Barthezą kvietė reklamuoti sviestą
 69. 69. BENDRI KLAUSIMAI6. Kokiu dviskiemeniu vardu geriau ţinomas Arthur Antunes Coimbra? Zico.
 70. 70. BENDRI KLAUSIMAI7. Kokį „Premier“ lygos futbolininką „Mirror Football“ pravardţiuoja Ray Mears? Ramires‘ą iš „Chelsea“.
 71. 71. BENDRI KLAUSIMAI8. Kuo iš visų ţaidėjų 2013 metų Afrikos Tautų taurės turnyre išsiskyrė Pietų Afrikos Respublikos saugas Deanas Furmanas ir atsarginis vartininkas Wayne‘as Sandilands‘as?
 72. 72. BENDRI KLAUSIMAI9. 2008 metais Europos devyniolikmečių futbolo čempionate „Auksiniu ţaidėju“ („Golden Player“) pirmąkart istorijoje tapo brolių pora. Kas tokie?
 73. 73. Larsas ir Svenas Benderiai
 74. 74. BENDRI KLAUSIMAI10. Sudėliokite šiuos oficialius Pasaulio futbolo čempionato kamuolius nuo anksčiausiai iki vėliausiai naudoto: „Telstar“ (1970, Meksika); „Tango Durlast“ (1978, Argentina); „Azteca“ (1986, Meksika); „Questra“ (1994, JAV); „Teamgeist“ (2006, Vokietija).

×