Data v RTB

948 views
837 views

Published on

Základní přehled o tom, jak fungují data o uživatelích (audience buying, behaviorální cílení, segmentace, profilace uživatelů) v RTB.

Published in: Marketing
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
948
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
12
Actions
Shares
0
Downloads
11
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Data v RTB

 1. 1. DATA V RTB
 2. 2. KATEGORIZACE DAT
 3. 3. 1st party data Byl u nás na webu – retargeting! Co tam dělal?" Odkud přišel? Je to náš zákazník!! Nákupní historie" Data ze CRM Když něco nevím, tak se zeptám.! Navigace na webu" Dotazník
 4. 4. ☁DATA PROVIDERS & EXCHANGES 2nd and 3rd party data ☁PUBLISHER DATA ☁2ND PARTY DATA
 5. 5. Co o ní víme?
 6. 6. Co o ní víme? Žena 25–30 $0.25 Jezdí na snowboardu $0.5 Chystá se na dovolenou $1 Foto Andrew Magill Shání hypotéku $$$ sociodemografie zájmy nákupní úmysly nákupní úmysly Standardní model pro platbu za data: příplatek k ceně média (CPT).
 7. 7. KVALITA DAT
 8. 8. Zdroj dat (anonymous / branded) U značkových dat (branded) je znám jejich původ a mohou být dražší. Anonymní (anonymous) data agreguje dodavatel z různých zdrojů.
 9. 9. Metoda získání dat • Declared – co o sobě řekli uživatelé" • Inferred – odvozené z chování" • Modeled – modelované na základě vzorku (look alike) Foto Nicolas Nova
 10. 10. Čerstvost Foto Chris Martino Záleží na délce nákupního cyklu produktu, který nás zajímá (měsíc stará data pro segment cestovního pojištění jsou nejspíš k ničemu, u hypoték to nemusí být problém).
 11. 11. Trvalost Foto Damian Bere U dat jako je pohlaví, příjmová kategorie a často i zájmy (focení, rybaření) mám naopak obvykle zájem o co nejdelší uchování.
 12. 12. Výkon Foto Nuno Gomes Výkon Nejlepším pragmatickým měřítkem kvality dat je výkon – tedy rozdíl ve výkonu kampaně zacílené na daný segment vs. necílené. (Ať už výkon znamená cokoliv.)
 13. 13. FotoBostonPublicLibrary Hodnota / bezpečnost Data mají hodnotu.! • Víte, kdo taguje uživatele na vašich stránkcáh pomocí různých widgetů a nástrojů „zdarma“? Víte, co s daty dělá?" • Víte, jakým způsobem zachází s daty z vašich kampaní vaše agentura, trading desk a další dodavatelé?
 14. 14. NÁSTROJE
 15. 15. Nástroje • Webová analytika" • Offline analytika" • DSP" " • DMP
 16. 16. DMP – Data Management Platform
 17. 17. Czech Publisher Exchange! www.cpex.cz" " Matěj Novák! matej zavináč cpex.cz" http://linkedin.com/in/matejnovak

×