• Share
 • Email
 • Embed
 • Like
 • Save
 • Private Content
Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011
 

Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011

on

 • 325 views

Te dhena elektorale mbi 4 proceset e fundit zgjedhore ne Shqiperi

Te dhena elektorale mbi 4 proceset e fundit zgjedhore ne Shqiperi

Statistics

Views

Total Views
325
Views on SlideShare
325
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

  Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011 Te dhena elektorale - Open Datathon Albania 2011 Presentation Transcript

  • Open Data Albania Tirane - 20 Dhjetor, 2011
  •  Marilda Mançka Fakulteti i Shkencave Natyrore, Tiranë Informatikë
  •  Ndërtimi i një sistemi që vizualizon të dhëna elektorale 2000-2015 Kërkim selektiv i të dhënave Rezultate kërkimi në tabelë dhe hartë Të dhëna nga ODA që strukturohen Integrimi i simile widgets (Exhibit) me të dhënat Integrimi i grafikëve google me të dhënat Përdorimi i hartave google
  •  Vizualizim i të dhënave mbi proceset zgjedhore 2000-2011 dhe evidentimi i disa fenomeneve elektorale nëpërmjet: 1. Një sistemi kërkimi me rezultate:  në trajtë tabelare  të ilustruara në hartë  (bazuar në simile-widget tools)
  • 2. Integrim i grafikëve dinamikë të ndryshëm  (bazuar në google visualisation tools)
  •  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve Informacione te afishuara ne ODA
  •  http://datathon.data.al/kryebashkiake/
  • Faleminderit për vemendjen! Fund