Potíže

1,343 views
1,363 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,343
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
768
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Potíže

  1. 1. Potíže při nošení kontaktních čoček• Pocit suchého oka – • Zamlžené vidění – jeho příčinou nedostatečnost slzného filmu může být nedostatečná korekce, může způsobovat nepříjemný, nevhodně čištěná kontaktní čočka, pálivý a řezavý pocit, zejména při kontaktní čočka používané po mrkání. Doporučujeme zvlhčující delší dobu než je doporučeno kapky s obsahem hyaluronátu výrobcem. Preventivně sodného. Poraďte se prosím doporučujeme všechny čočky s Vaším optometristou. jednou týdně vyčistit čočky peroxidovým roztokem AO Sept. Pokud nepomůže jednorázové vyčištění nebo nandání zcela nové čočky, je na místě provést kontrolu refrakce a předního segmentu oka. Poraďte se prosím s Vaším optometristou. Používané kontaktní čočky vezměte s sebou.
  2. 2. Potíže při nošení kontaktních čoček• Záněty oka – projevují se bolestmi, • Bolesti oka – pálení a řezání, pocit pálením a silným zarudnutím. Čočky tlaku, bolesti pod víčky a slzení oka urychleně vyndejte a používejte brýle. může způsobovat více faktorů. Poraďte se prosím s Vaším Nejčastěji jde o cizí tělísko pod optometristou. Budete zřejmě kontaktní čočkou. Čočku odkázáni i k Vašemu oftalmologovi. Po doporučujeme vyndat a důklad vyčistit, úplném vyléčení použijte nový pár jednorázovou nahradit novou. kontaktních čoček, starý vyhoďte i Kontaktní čočku přitom důkladně s pouzdrem. prohlédněte, není-li potrhaná nebo jinak poškozená. Dále se může jednat o nevhodně sedící /příliš těsnou nebo volnou/ kontaktní čočku. V tomto případě navštivte neprodleně svého optometristu. Čočky vezměte s sebou, ale jen v pouzdře, používejte brýle.
  3. 3. Potíže při nošení kontaktních čoček• Alergie – jste-li alergik, o nošení • Akantamébová infekce – jedná se o kontaktních čoček se poraďte s Vaším napadení oka prvokem Acantamhoeba optometristou. Není vyloučeno – za /obrázek dole/, která se běžně předpokladu, že budete dodržovat vyskytuje v čistých vodách. V oku však zvýšené hygienická opatření. způsobuje infekci. Akantaméba vnikne mezi kontaktní čočku a oko, které napadne. Napadené oko zpočátku svědí, zašedne a projevuje se jako povrchový zánět rohovky. Léčí se širokospektrálními antibiotiky. Oplachování kontaktních čoček a pouzder obyčejnou vodou, jejich skladování ve vodě z kohoutku, případně používání roztoků bez konzervačních přísad není vhodné právě pro možnost kontaminace tímto prvokem.

×