NMI13 Jiří Skuhrovec - Jak se dávají informace o státních prodejích na jednu hromadu?
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

NMI13 Jiří Skuhrovec - Jak se dávají informace o státních prodejích na jednu hromadu?

on

 • 376 views

Prezentace z druhého ročníku konference New Media Inspiration (http://nminspiration.cz), který se konal 19. 1. 2013 v hlavní budově FF UK pod vedením @petrkou, @simindr a @josefslerka.

Prezentace z druhého ročníku konference New Media Inspiration (http://nminspiration.cz), který se konal 19. 1. 2013 v hlavní budově FF UK pod vedením @petrkou, @simindr a @josefslerka.

Statistics

Views

Total Views
376
Views on SlideShare
376
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

NMI13 Jiří Skuhrovec - Jak se dávají informace o státních prodejích na jednu hromadu? NMI13 Jiří Skuhrovec - Jak se dávají informace o státních prodejích na jednu hromadu? Presentation Transcript

 • VášMajetek.czJak se dávají informace o státních prodejích na jednu hromadu?
 • Should I stay or should I go?● Nebudou hezké obrázky.● Nebudou nové technologie.Otázky:● VasMajetek.cz: proč server o státním majetku?● Tech: Data mining nad ošklivými daty● Byznys: Hezký. A z čeho to zaplatit?
 • Prodeje státu● Ročně stát (obce, kraje..) prodá majetek za 100+ mld. Kč. (zdroj: ÚFIS)● Vše je „ na internetu, čili transparentní“ ● Reálně: ● tisíce obecních vývěsek ● excelové tabulky s minimem informací ● na každé url pár nabídek ročně.. Sledovat to nemá smysl.
 • VasMajetek.cz – kde jsme?5/2011 - 1. pivo ● Cíl: sesypat informace na jedno místo11/2011 - Start serveru ● 30.000+ nabídek, byznys model: platby za bonus content9/2012 – Měníme byznys model  ● Free content ● Orientace na prodejce, úplnost dat.1/2013 – Integrujeme ● Nástroj pro zveřejňování nabídek majetku ( zInfo.cz – umí to i zakázky ) ● Doplňování a distribuce dat na realitní servery
 • Jaká data sbíráme?● Zdroje: Veřejné dražby, weby obcí, exekuce, soudy..● 5 scraperů (ze surového html)● Zbytek ručně (!)● Aktuálních nabídek 2600, celkem sebráno 48000 nabídek● Informace pravidelně scrapujeme / sbíráme, čistíme, publikujeme
 • Co jsou to ta zprasená data?● Nestabilní URLs● Nejednotný formát (i na jednom zdroji)● HTML – struktura není, nebo se mění● Klíčová data uvnitř PDF scanů● Řešení (?): lidská síla, důmyslné scrapery, sekundární zdroje..
 • Proč dělat se státními daty?● 40 % ekonomiky je (a bude) stát.● Zprasená data, zastaralé technologie .. praxe k nezaplacení.● Místo konkurence řešíte technické problémy :)
 • Radostné zítřky státních prodejů● Nově (polo)povinné dražby● Elektronizace dražeb● Bude evidence státních nemovitostí (ano, to stále není..)● Nad tím bude bdít Vášmajetek.cz 
 • The End Díky za pozornost a nakupujte fér Jirka Skuhrovecjiri.skuhrovec@vasmajetek.cz