Riiklikud sümbolid 2 osa

1,568 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,568
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
71
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Riiklikud sümbolid 2 osa

 1. 1. Eesti ja inglise keele integreeritud tund 6.klassis p rojekti “Kevadpäev Euroopas” raames . 2.osa TLG Koostaja : Niina Neudahhina Mai 2010
 2. 2. Riiklik ud sümbo lid
 3. 3. Eesti riigilipp Riigilipp on riigi ja rahva sümbol . Eesti lipul on kolm värvi: sinine, must ja valge. Iga l värvil on oma tähendus. Sinine - taeva värv - tähendab selget taevast ja merd. M ust - see on muld, mis toidab inimest. V alge tähendab puhtust ja lootust paremale tulevikule .
 4. 4. Eesti riigivapp Igal riigil on oma vapp. Eesti riigivapil on kaks kuju: suur riigivapp (pildil) ja väike riigivapp. Suurel riigivapil on kuldsel kilbil kolm sinist lõvi. Vapi kilpi ümbritseb kaks tammeoksa. Eesti riigivapi motiiv pärineb Taani Kuningriigi XIII sajandi vapist.
 5. 5. Eesti Vabariigi sini-must-valge riigilipp lehvib Pika Herma n ni tornis Toompeal. Toompeal asub Eesti Vabariigi valitsus. Siin töötab ka Riigikogu.
 6. 6. Rahvuss ü mboolika
 7. 7. Eesti rahvuslind Suitsupääsuke on Eesti rahvuslind 1960.aastast. Ta on ilus, uhke ja rõõmus lind. Ta lendab meie juurde aprillis või mai algul. Pesa ehitab suitsupääsuke lauta, rehe alla, kuuri või lihtsalt räästa alla. Rahvas peab suitsupääsukest oma õnnelinnuks.
 8. 8. Eesti rahvuslill Rukkilill on Eesti rahvuslill aastast 1969. See on väga ilus lill. Rukkilill kasvab rukis, mis on meie tähtsaim teravili. Eesti rahvas armastab rukkileiba ja ka rukkilille.
 9. 9. Eesti rahvuskivi Eestimaa asub paepinnal. Paljud meie hooned on ehitatud paekivist, sest see on kergesti töödeldav. Suhtumine pääsukesse, rukkilille ja paekivisse näitab meie suhtumist oma maasse ja loodusesse.

×