Loading…

Flash Player 9 (or above) is needed to view presentations.
We have detected that you do not have it on your computer. To install it, go here.

Like this presentation? Why not share!

Neslihan çayirci 20072557

on

 • 409 views

 

Statistics

Views

Total Views
409
Views on SlideShare
409
Embed Views
0

Actions

Likes
0
Downloads
0
Comments
0

0 Embeds 0

No embeds

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Microsoft PowerPoint

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Neslihan çayirci 20072557 Neslihan çayirci 20072557 Presentation Transcript

 • Twitter, 140 karakterlik kısa mesajlar yazabileceğiniz iletişim ve bilgi ağıdır. Bu mesajlar çoğunlukla halka açıktır. Mesajlara twit ismi verilir ve kişisel güncellemelerinizden, ne yaptığınıza, kısa yararlı bilgilerden, sorularınıza kadar çeşitlilik gösterir. Yani hiçbir konu twitter’ın müfredatının dışında değildir
  Twitter Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Twitter’a değişik özelliklerinden dolayı twitter diyarı, kullanıcılarına da ‘twitter diyarı sakini’ denildiği görülmüştür. Dilediğiniz sakinlerin ne yazdıklarını, twitter hesaplarına abone olup takip edebilirsiniz. Buna “following” denir. Sizi takip edenlere ya da arkadaşlarınıza da ‘follower’ denir.
  Twitter Nedir? Ne İşe Yarar?
 • FACEBOOK İLE FARKI
  Facebook ile kıyaslandığında, ‘arkadaş’ kelimesi twitter’da daha farklı bir anlama gelir. Facebook’taki arkadaşlarınızı az ya da çok tanıyosunuzdur oysa twitter’da hiç tanımadığınız ancak yazdıklarını enteresan bulduğunuz birisini arkadaşınız olarak ekleyebilirsiniz. Yani onların ‘follower”ı olabilirsiniz.
  Bu twitter’ın açıklık prensipinden biridir. Ayrıca aynı arkadaşınızın yazdıklarını beğenmemeye başlarsınız O zaman da ‘unfollow’ edebilirsiniz yani listenizden çıkarabilirsiniz. Bu twitter’da gayet doğal olan bir durumdur.
 • Twitter sadece tek bir grubu değil bir çok farklı kişiliği okumanızı sağlar. Mesela bir TV yıldızını ya da blogcuları ya da liseden bir arkadaşınızı takip edebilirsiniz. Bunun kararı kesinlikle size ait. Yani facebook’taki gibi eklediğiniz kişinin sizi onaylaması diye birşey yoktur.
  FACEBOOK İLE FARKI
 • Genelde ilk sorulan sorulardan bir tanesi, twitter ne işe yarar olur. Twitter’a bir iletişim ve bilgi aracı diyebiliriz ve tamamen sizin kontrolünüzde olan bir araçtır. Stratejinizi belirleyerek twitter’ı nasıl kullanacağınız size bağlıdır. Mesela bazı kişiler hiç bir şey yazmadan twitter’ı sadece dinleme maksadıyla kullanırlar. Değişik kişilerin yazdıklarına abone olarak )yani onları arkadasş olarak eklereyerek) onların yazdığı bilgilerden faydalanırlar.
  NE İŞE YARAR ?
 • Nitekim twitter’da konusunun uzmanı olan ve sürekli olarak bilgi yayınlayan birçok kişi vardır. Bir kısmı da twitter’ı tamamen kişisel olarak kullanırlar ve arkadaşlarını nerede oldularını haber verirler.Kesin olan birşey varsa twitter’da haberlerin iyi ya da kötü çok hızlı yayılmasıdır.
  NE İŞE YARAR?
 • TWİTERDE HESAP AÇMA
  Bir rumuz, iyi seçilmiş bir şifre ve e-posta adresi yeterlidir
 • TWİTERDE HESAP AÇMA
  CreateMyAccount” Butonuna Tıkladıktan Sonra Karşımıza Çıkan Sayfada Yahoo, AOL Ya Da Gmail E-Posta Hesaplarınızda Bulunan Kişi Listelerinin Twitter’a Aktarılmasını İsteyip İstemediğiniz Soruluyor.
 • TWİTERDE HESAP AÇMA
  Twitter Hesabımızı Açtık. Karşımızda Twitter Ana Sayfamız. Takip Ettiğimiz Kişilerin Yazdığı Mesajlar Alt Alta Görüntüleniyor.
 • Yeni twitter.Com sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de arayüzünden görüntülüyor olacak. Twitteripad uygulamasını kullananların aslında biraz olsun aşina oldukları bu kullanım ile twitter’ın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izleyebileceksiniz.
   Yeni Twitter Nasıl Olacak?
 • YENİ TWİTTER NASIL OLCAK
  Bu Özelliği Uygulayabilmek İçin Twitter.Com Önde Gelen Birçok İçerik Paylaşım Servisi İle İşbirliğine Gitmiş. Bu Şirketlerden Bazıları Vimeo, Youtube, Twitpic, Flickr, Etsy, Ustream, Deviantart Olarak Sayılabilir.
 • YENİ TWİTTER NASIL OLCAK
  Yeni Twitter.Com’daTweetlerle İlgili Birçok Detay Bilgi De Yine Sağdaki Kolonda Görüntüleniyor Olacak. Tweet'in Üzerine Tıkladığınızda Gönderen Kullanıcının Diğer Tweetleri, Haritada Gönderildiği Konum, Tweet'e Yapılan Reply’lar Gibi Bilgiler Görüntülenecek.
 • YENİ TWİTTER NASIL OLCAK
  Twitter Yeni Versiyonuyla Birlikte “Mini Profil” Adını Verdiği Özelliği De Devreye Aldı. Bu Özellikle Birlikte Artık Kullanıcı Adlarının Üzerine Tıklandığında Kullanıcının Bilgileri Görüntülenebilecek.