Ms access 2000

322 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
322
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Ms access 2000

  1. 1. Výhody Přehledné uložení dat Zrychlení práce Sdílení dokumentů z jiných programů
  2. 2. Objekty databáze V okně databáze je zatím prázdný seznam objektů databáze, s nimi se postupně budeme seznamovat: − Tabulka je souhrn dat týkajících se určitého objektu. Datové věty (záznamy) jsou uvedeny v řádcích, jednotlivá pole vět ve sloupcích. − Dotaz je otázka, kterou se tážeme na výskyt určitých dat v databázi. Lze se ptát na obsah jedné či více tabulek spojených relacemi, výsledkem často bývá tzv. sada záznamů.
  3. 3. Tabulky Vytvoříme tabulku v návrhovém zobrazení. Je možno použit průvodce, ale lepší je mit vše pod kontrolou.
  4. 4. Dotazy Dotazy – dotazy slouží k hledání a výběru dat podle různých kritérií a k nejrůznějším operacím s daty. Nejprve je třeba vybrat tabulku ze které budeme potřebovat nějaké dotazy.Našem případě zvolíme tabuku N, kterou jsme si vytvořili v Access - tabulka.
  5. 5. Formuláře Formuláře výrazně usnadňují zadávání, prohlížení i změny dat. 1. Pro tvorbu formuláře klikněte na tlačítko "Formuláře" na levé straně databázového okna. V okně se zobrazí dvě možnosti; jedna umožní vytvoření formuláře pomocí průvodce a druhá tvorbu v návrhovém zobrazení.
  6. 6. Sestavy Představme si, že potřebujeme 100 zaměstancům naší firmy rozeslat dopis, že se jim zvýšil plat (mzda) o 500 Kč. pokud to bueme dělat ručně tak u toho zblbneme. Ale jelikož máme naše zaměstnance v přehledné tabulce je to otázka půl hodiny a již máme vytištěny všechny dopisy a můžeme je vložit do obálek, samo že automaticky vytištěných.

×