Prince2 Controlling a Stage
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Prince2 Controlling a Stage

on

 • 500 views

 

Statistics

Views

Total Views
500
Views on SlideShare
499
Embed Views
1

Actions

Likes
0
Downloads
47
Comments
0

1 Embed 1

http://www.ikdoeprojecten.nl 1

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Prince2 Controlling a Stage Prince2 Controlling a Stage Presentation Transcript

 • PRINCE2 Sterowanie Etapem(ang. Controlling a Stage)
 • Sterowanie EtapemProces Sterowanie Etapem służy do przydzielenia pracy do wykonania i monitorowania jej wykonania, do obsługi pojawiających sięzagadnień, raportowania Komitetowi Sterującemu o postępach oraz podejmowania działań korygujących w celu zapewnienia, aby etap mieścił się w granicach tolerancji.
 • Cele procesu● Uwaga skupiona jest na dostarczaniu produktów etapu. Wszelkie odchylenia od kierunku i produktów uzgodnionych na początku etapu są monitorowane.● Ryzyka i zagadnienia są utrzymywane pod kontrolą.● Uzasadnienie Biznesowe jest poddawane przeglądom.
 • Cele procesu● Produkty uzgodnione dla etapu są dostarczane zgodnie z ustalonymi standardami jakości, w granicach uzgodnionych kosztów, nakładów pracy i czasu oraz tak, aby w efekcie wspierały osiąganie zdefiniowanych korzyści.● Zespół zarządzania projektem skupia swoją uwagę na realizacji projektu w granicach ustalonych tolerancji.
 • Działania● Grupy Zadań: ● Zezwalanie na wykonanie Grupy Zadań ● Przeglądanie stanu Grupy Zadań ● Odbieranie zakończonych Grup Zadań● Monitorowanie i raportowanie: ● Przeglądanie stanu etapu. ● Raportowanie okresowe.● Zagadnienia: ● Wychwytywanie i analizowanie zagadnień i ryzyk ● Przekazywanie zagadnień i ryzyk na wyższy szczebel zarządzania ● Podejmowanie działań korygujących